PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Wyciek ATF przez bagnet.



Kagiva
07-03-2012, 21:18
Cześć.
Mam taki problem wywala mi ATF przez rurkę bagnetu sprawdzania poziomu płynu w skrzyni.
Sytuacja rozwinęła się dość dziwnie.
Padł mi bendiks rozrusznika w pamiętne mrozy po -25 stopni więc podjechałem do mechaniora aby to zrobił.
Rozrusznik chodzi ok ale gość przed odbiorem auta zadzwonił, że się ATF ze skrzyni przez bagnet leje.
Wlos mi się zjeżył na głowie, bo skrzynka jak na Forda zmieniała biegi lepiej niż w mojej MB124.
Gość dolał płynu i powiedział że niewie co jest. Na drugi dzień spadek mocy obroty do góry a auto jedzie 50.
Powrót na warsztat brak płynu w skrzyni-dolewka. Na zajutrz sytuacja podobna więc jazda do gościa rzut kluczami na stolik i hasło zadzwoń jak naprawisz.
Podobno coś się przytkało ,lecz niechce mi się w to wierzyć.
Jaki może być powód wywalania ATF-u przez bagnet.
Skrzynia pracuje o wiele gorzej nieprzenosi momentu jak dawniej. Czy sobie gość na sport biegach niechciał potestować niewiem zapomniałem licznika spisać.

Pozdrawiam

rodan555
08-03-2012, 09:28
szczerze muwiąc to jedyne co mi przychodzi do głowy to by mogło być uszkodzenie uszczelnień pompy olejowej, ale to wcale nie musi być to bo jeszcze się nie spotkałem z takim przypadkiem.

wazon1985
31-12-2012, 14:36
Koledzy mam taki sam problem. Wypluło ok 0,5 litra oleju przez bagnet i skrzynia mysli przed zmiana biegów ale biegi zapina. Wczesniej zadnych problemów . Czytałem jeden post i kolega mówił ze przycisnał rurke odpowietrzenia skrzyni i moje pytanie jak to wyglada i gdzie tego szukac?

rodan555
04-01-2013, 21:58
od strony chłodnicy masz czarny dekiel na skrzyni. z niego na szczycie wystaje kruciec do ktorego jest podłączona rurka odpowietrzenia (z tym że nie wszystkie skrzynie miały tą rurkę czasem jest specjalny korek który przepuszcza powietrze ale nie pozwala na dostawanie się zanieczyszczeń)