PDA

Zobacz pełną wersję : Zaezpieczenia w TD



dto1
26-04-2005, 07:34
1. Umowilem sie dzis na montaz blokady drazka skrzyni biegow (dipol). Ale wczoraj ogladalem sobie caly ten mechanizm ktory widac pod mieszkiem i w sumie chyba na niewiele sie zda ta blokada skoro ciegla sterujace sa na wierzchu. Ma ktos z was takie zabezpieczenie? Czy po instalacji tego zabezpieczenia w jakis sposob sa te linki przykryte? Czy wogole ma jakis sens to zabezpieczenie przy takim wykonaniu drazka zmiany biegow jak w mondeo?
2. Mam rowniez seryjny immobilizer, ale tu tez mam powazne watpliwosci czy jest to jakieklowiek zabezpieczenie. Przeciez wystarczy pod maska podlaczyc cewke zaworu pompy do zasilania i pokrecic rozrusznikiem (tez przy pomocy "kabelka") i motor zaskoczy. Chyba ze komputer sterujacy pompa potrafi cos o czym nie wiem (jakies ograniczenie dawki paliwa czy cokolwiek). Macie jakies doswiadczenia ze skutecznoscia tego seryjnego zabezpieczenia?
3. Jesli 1 i 2 sa malo skuteczne to co ostraszy amatorow cudzej wlasnosci? O zawadowcow nie pytam bo na tych nie ma sily. :(

jarekch
26-04-2005, 18:24
3. Jesli 1 i 2 sa malo skuteczne to co ostraszy amatorow cudzej wlasnosci? O zawadowcow nie pytam bo na tych nie ma sily. :(

W niektórych Mondkach (zależy od wersji wyposażenia) zamki w drzwiach i klapy są jeszcze ryglowane (nie można otworzyć ich nawet od wewnątrz) oraz był montowany alarm z czujkami ruchu wewnątrz.

Niestety na 1. i 2. nie potrafię ci więcej napisać.

Co mogę ci zaproponować, to założenie własnego, niestandardowego zabezpieczenia w postaci ukrytego odcięcia pompki paliwa i zapłonu.
Takie niestandardowe zabezpieczenia bardzo utrudniają uruchomienie auta ale tak jak napisałeś na niektórych nie ma siły :( - czasami wystarczy im laweta. :(

krzys-68
26-04-2005, 20:01
1. Umowilem sie dzis na montaz blokady drazka skrzyni biegow (dipol). Ale wczoraj ogladalem sobie caly ten mechanizm ktory widac pod mieszkiem i w sumie chyba na niewiele sie zda ta blokada skoro ciegla sterujace sa na wierzchu. Ma ktos z was takie zabezpieczenie? Czy po instalacji tego zabezpieczenia w jakis sposob sa te linki przykryte? Czy wogole ma jakis sens to zabezpieczenie przy takim wykonaniu drazka zmiany biegow jak w mondeo?
2. Mam rowniez seryjny immobilizer, ale tu tez mam powazne watpliwosci czy jest to jakieklowiek zabezpieczenie. Przeciez wystarczy pod maska podlaczyc cewke zaworu pompy do zasilania i pokrecic rozrusznikiem (tez przy pomocy "kabelka") i motor zaskoczy. Chyba ze komputer sterujacy pompa potrafi cos o czym nie wiem (jakies ograniczenie dawki paliwa czy cokolwiek). Macie jakies doswiadczenia ze skutecznoscia tego seryjnego zabezpieczenia?
3. Jesli 1 i 2 sa malo skuteczne to co ostraszy amatorow cudzej wlasnosci? O zawadowcow nie pytam bo na tych nie ma sily. :(Trudny temat-zabezpieczenia przeciwkradzieżowe Diesla.Benzynka ma większe pole do popisu,więcej opcji odcięcia zasilania lub pradu w innym miejscu.generalnie mechaniczne zabezpiecznie skrzyni biegów sprawdza sie przy "automatach".Taka skrzynia ostawiona w poz "P" blokuje auto,wiec mozna je wywieśc tylko na lawecie lub "motylku".Przy zwykłaej skrzyni biegów wystarczy wcisniecie sprzegła i juz samochód mozna odholować w inne miejsce,a tam zneutralizowac zalkowicie blokadę.Co prawda nic lepszego nie z prostszych odmian nie wynaleziono,wiec zakładaj.Z ciekawostek-oglądalem ostatnio zabezpieczenie z powiadomieniem tel GSM.Auto monitorowane było permanentnie,wlacznie ze zdalna mozliwościa otwarcia/zamkniecia,uruchomienia silnika,podsłuchu wnetrza itp przy pomocy komend SMS.Mozna było także przy pomocy nadajników GSM(ERA) zlokalizowac pojazd zarówno w miejscu jak i w ruchu.Tylko ta cena montazu :wall: i abonament :getsome: