PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Środek do nabłyszczania boku opony ale nanoszony gąbką?



bartekk
12-03-2012, 10:40
Koledzy, podpowiedzcie proszę czym mogę nabłyszczać bok opon, przy czym chciałbym żeby ten środek był nanoszony gąbką albo w jakiś inny sposób byle nie był to sprej. Robiłem sprejem zakrywając alufelgę kołem wyciętym z kartonu ale i tak trochę tego środka dostawało się na alu i przez to był nieco tłusty. Jeśli możecie coś polecić to byłbym wdzięczny ;)

Żaba
12-03-2012, 14:04
Jak lubisz połysk to polecam MEGUIARS ENDURANCE TIRE GEL . Trwały i strasznie wydajny.

blaszczu
12-03-2012, 15:15
Jak lubisz połysk to polecam MEGUIARS ENDURANCE TIRE GEL . Trwały i strasznie wydajny.

Dokładnie ewentualnie Nielsen Brillance. Endurance jest bardziej błyszczący a Brillance bardziej wpada w naturalny mat ;)

bartekk
12-03-2012, 15:35
Dzięki za odpowiedzi. Gdzie szukać takich specyfików? Norauto? Czy po prostu w sklepach moto?

dominiq
12-03-2012, 15:56
Dokadnie. Od roku uzywam Megiuars Hot Shine Tire Gel. Bardzo wydajny środek i super efekt.

Jedyne co mogę doradzić, to nie kupuj zestawu z aplikatorem, tylko sam środek. Szkoda kasy. Lepiej nakładać go zwykłym żółtym aplikatorem. Ten z zestawu szybko mi się rozleciał.



http://www.youtube.com/watch?v=qOmail_rxIY

bartekk
12-03-2012, 15:58
Lepiej nakładać go zwykłym żółtym aplikatorem.


Yyyyy, jakim? :) Ja w temacie detailingu jestem całkowicie zielony :)

blaszczu
12-03-2012, 20:38
Dzięki za odpowiedzi. Gdzie szukać takich specyfików? Norauto? Czy po prostu w sklepach moto?

W sklepach raczej tego nie kupisz tylko w necie. Zajrzyj tutaj ;)

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/75665-Sklepy-z-kosmetykami

bartekk
12-03-2012, 20:39
W sklepach raczej tego nie kupisz tylko w necie. Zajrzyj tutaj ;)

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/75665-Sklepy-z-kosmetykami

Super, dzięki. Czy jakaś zwykła gąbka do tego wystarczy, czy musi być jakaś specjalna? :)

dominiq
12-03-2012, 20:42
Yyyyy, jakim? :) Ja w temacie detailingu jestem całkowicie zielony :)

Ja nakałdam takim http://showcarshine.pl/98-meguiars-soft-foam-applicator-pad-2-pack-aplikator-do-wszystkiego-.html

ale można i takim :) http://showcarshine.pl/393-monster-shine-aplikator-gabkowy-uniwersalny.html

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:40 ----------

Preparat jest na prawdę wydajny. Zużyłem przez rok dopiero jakieś 1/4 a dość często nakładam.

bartekk
12-03-2012, 20:42
Dzięki Dominik. A jak już się tak podpytuję, to co stosujecie do czarnych, matowych części nadwozia, takich jak listwy na zderzaku, na drzwiach czy też chlapacze?

dominiq
12-03-2012, 20:46
Ja bym polecił Autoglym Bumper Care :up: Albo coś z Megsa np. Ultimate Protectant.

bartekk
12-03-2012, 20:48
Ja bym polecił Autoglym Bumper Care :up: Albo coś z Megsa np. Ultimate Protectant.

I to również takim gąbczastym aplikatorem? Dzięki, chyba zacznę się w to bawić, bo nie ukrywam, że do tej pory po prostu myłem auto i tyle. Oczywiście dokładnie, ale niewiele poza tym. A efekty które można uzyskać stosując specyfiki o których tutaj rozmawiamy są wręcz zaskakujące.

dominiq
12-03-2012, 21:14
Tak. Aplikatorem to można prawie wszystko nakładać :-)

Detailing fajne hobby, choć znam tańsze i mniej pracochłonne zajęcia ;-)

bartekk
12-03-2012, 21:16
Detailing fajne hobby, choć znam tańsze i mniej pracochłonne zajęcia ;-)

No, widzę że tanie to to nie jest ;) Ale spróbuję - serdeczne dzięki za pomoc! :bigok:

dominiq
12-03-2012, 21:18
No, widzę że tanie to to nie jest
Nie jest tak źle gdy żona o wszystkim nie wie :zaklopotanie:

wrobel
12-03-2012, 22:43
możesz też nakładać (zarówno na opony i jak i nielakierowane plastiki) zwykłym zmywakiem kuchennym, też daje radę i spełnia swoje funkcje. Przydatny w dużej mierze do opon, niski koszt, można po każdej aplikacji wyrzucić. Jak byś jednak wybrał apliaktor to dobrym sposobem po aplikacji jest zamknięcie go w folii lub innym pojemniku

bartekk
13-03-2012, 19:05
Ja bym polecił Autoglym Bumper Care :up: Albo coś z Megsa np. Ultimate Protectant.

A czy taki środek nadaje się też do elementów w kolorze innym niż czarny? Tata ma Hondę Civic VIII i sporo elementów plastikowych, nielakierowanych pod kolor auta i te elementy są jakby grafitowe.

wrobel
13-03-2012, 19:43
A czy taki środek nadaje się też do elementów w kolorze innym niż czarny? Tata ma Hondę Civic VIII i sporo elementów plastikowych, nielakierowanych pod kolor auta i te elementy są jakby grafitowe.
nadaje się do nielakierowanych ale te przeważnie są czarne, ten grafit przypadkiem też nie był czarny kiedyś:hehe:?

bartekk
13-03-2012, 20:56
nadaje się do nielakierowanych ale te przeważnie są czarne, ten grafit przypadkiem też nie był czarny kiedyś:hehe:?

Nie nie, nie był, fabrycznie jest taki kolor ;)

---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:06 ----------

Ok, dzięki Koledzy za odpowiedzi i rady - na ich podstawie właśnie zamówiłem sobie środek do opon oraz czarnych plastików. Trochę kasy poszło :) Ale warto spróbować. Dam znać czy złapałem bakcyla :) Pozdrowienia :metal:

Mav
14-03-2012, 10:04
Ok, dzięki Koledzy za odpowiedzi i rady - na ich podstawie właśnie zamówiłem sobie środek do opon oraz czarnych plastików. Trochę kasy poszło
Zeby ta kasa nie poszl w bloto to taka mala rada. Przed aplikacja preparatu czy to na opony, czy na plastiki zewnetrzne, pamietaj zeby najpierw te elementy jak najlepiej doczyscic, potem wysuszyc i dopiero nakladac preparaty konserwujaco-nablyszczajace :bigok:

dominiq
14-03-2012, 10:12
Szczególnie warto porządnie umyć opony. Rzadko kto o tym pamięta i od razu psik psik nabłyszczaczem ;) Ja spryskuję opony aktywną piana rozcieńczoną z wodą za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego i szoruje szczotką. Później spłukuję myjką i po wysuszeniu nakładam megsa. Opony jak nowe :-)

boro1990
14-03-2012, 10:27
Ja kupiłem środek w sprayu i srumień ustawiony jest tak, że nie ma możliwości "psikać" na felge, a opona błyszczy się jak psu...

bartekk
15-03-2012, 06:30
Zeby ta kasa nie poszl w bloto to taka mala rada. Przed aplikacja preparatu czy to na opony, czy na plastiki zewnetrzne, pamietaj zeby najpierw te elementy jak najlepiej doczyscic, potem wysuszyc i dopiero nakladac preparaty konserwujaco-nablyszczajace :bigok:

Ok, dzięki za radę - będę o tym pamiętał :)

bartekk
15-03-2012, 19:14
Chłopaki, przyszła paczka :) Zaraz wypróbowałem AutoGlym Bumber Care na plastiku dookoła lusterka. Efekt - WOW :wow2: Rewelacja. Powiedzcie mi tylko czy uszczelki tez mogę tym traktować? A co z tymi plastikami na słupkach drzwi, które jakby przykrywają słupek B? Też mogę? Ramiona wycieraczek również? Czy to już nie bardzo?

dominiq
15-03-2012, 19:18
Wszystko co czarne plastikowe/gumowe/malowane można tym potraktować. Choć słupki to może lepiej woskiem.

benekb
10-04-2012, 17:32
Ja bym polecił Autoglym Bumper Care Albo coś z Megsa np. Ultimate Protectant.

A macie może fotki elementów przed i po zastosowaniu autoglym bo taki sobie zamowilem.

Pozdrawiam.