PDA

Zobacz pełną wersję : mułowatość V6



Wojtas1978
30-03-2006, 22:46
Witam

Od czasu do czasu obserwuje w moim autku pewne denerwujace zjawisko: jadac na 3 biegu 60 - 70 km/h i chcac mocno przyspieszyc ( gaz w podloge ) zdaza sie ze jest samochod jest strasznie mulowaty. Normalnie zachowuje sie tak ze do okolo 110 km/h dociaga dosyc zwawo poczym dostaje porzadego kopa. Niestety czasami jest tak ze nie czuje tego "kopa" i do konca 3 biegu strasznie sie slimaczy. Bylem na diagnostyce komputera i mierzeniu cisnienia w cylindrach - wszystko jest "malina".

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Wojtas

rc23
30-03-2006, 22:58
gorilla666 miewa podobnie i nie wie co to może być
ale od dzisiaj stoi u mechanika, może coś wykombinują

Wojtas1978
30-03-2006, 23:02
Moje podejrzenia padaja na przeplywomierz lub mechanizm dolotu powietrza. Ale wole zapytac zanim zaczne tam grzebac...

Dzieki za pomoc

Wojtas

rc23
30-03-2006, 23:11
pisz wtej sprawie do gorilla na pw

Truszek
30-03-2006, 23:14
Witam

Od czasu do czasu obserwuje w moim autku pewne denerwujace zjawisko: jadac na 3 biegu 60 - 70 km/h i chcac mocno przyspieszyc ( gaz w podloge ) zdaza sie ze jest samochod jest strasznie mulowaty. Normalnie zachowuje sie tak ze do okolo 110 km/h dociaga dosyc zwawo poczym dostaje porzadego kopa. Niestety czasami jest tak ze nie czuje tego "kopa" i do konca 3 biegu strasznie sie slimaczy. Bylem na diagnostyce komputera i mierzeniu cisnienia w cylindrach - wszystko jest "malina".

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Wojtas

Poszukaj w starych postach - opisywałem dokładnie atrakcje związane z uszkodzonym modułem zmiennej geometrii dolotu i na to mi twoje objawy wyglądają.

STraits
30-03-2006, 23:25
wszystko wskazuje na moduł zmiennej geometrii dolotu..niestety...

Wojtas1978
30-03-2006, 23:26
wszystko wskazuje na moduł zmiennej geometrii dolotu..niestety...

Ile to kosztuje ( wymiana )?

Wojtas

Wojtas1978
30-03-2006, 23:29
Witam

Od czasu do czasu obserwuje w moim autku pewne denerwujace zjawisko: jadac na 3 biegu 60 - 70 km/h i chcac mocno przyspieszyc ( gaz w podloge ) zdaza sie ze jest samochod jest strasznie mulowaty. Normalnie zachowuje sie tak ze do okolo 110 km/h dociaga dosyc zwawo poczym dostaje porzadego kopa. Niestety czasami jest tak ze nie czuje tego "kopa" i do konca 3 biegu strasznie sie slimaczy. Bylem na diagnostyce komputera i mierzeniu cisnienia w cylindrach - wszystko jest "malina".

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Wojtas

Poszukaj w starych postach - opisywałem dokładnie atrakcje związane z uszkodzonym modułem zmiennej geometrii dolotu i na to mi twoje objawy wyglądają.

Dzieki. Daje "pomogl" :)

STraits
30-03-2006, 23:39
Nowy czy używany ? Można spróbować go naprawić... przesmarować cięgno - moze sie przycina tylko. On znajduje się pod osłona z napisem DURATEC - taka plastikowa na 3 sroby. Pudełeczko 10 x 7 cm.

Wojtas1978
30-03-2006, 23:45
czyli otwieram, czyszcze, ew. poprawiam ta zlaczke i zimne luty. :) postaram sie zrobic to w niedziele. troche sie boje bo nie mam talentu :D

czym to smarowac???

Pozdrawiam

Wojtas

gorilla666
31-03-2006, 02:36
na 99% to ten modulik a jesli nie to moze czujnik połozenia przepustnicy

elvis
31-03-2006, 12:18
Zanim dobierzesz się do samego modułu przeczyść w pierwszej kolejności kostkę - nie powinno Ci zająć więcej niż 30minut.
Ja czyszczę tą kostkę co kilka miesięcy i problem przechodzi na jakiś czas. Ostatnie czyszczenie 2 tygodnie temu - elektryk złożył to na jakiś silikonowy preparacik mam nadzieję że pomoże na dłużej.
Proponuję Ci najpierw sprawdzić kostkę, bo jak zrobisz wszystko od razu to jak objawy powrócą za jakiś czas to nie będziesz wiedział czy to była wina zimnych lutów w module czy kostki i znowu będziesz wszystko rozbierał.

Wojtas1978
31-03-2006, 18:49
Elvis - dzieki za trafna sugestje :)

Pozdrawiam

Wojtas

Spodzio
01-04-2006, 09:39
czy uszkodzenie tego elementu może prowadzić oprócz "zmułowacenia" do wahań obrotów na biegu jałowym i przytrzymywania obrotów przy zmianie biegów?

tazior
01-04-2006, 09:52
czy uszkodzenie tego elementu może prowadzić oprócz "zmułowacenia" do wahań obrotów na biegu jałowym i przytrzymywania obrotów przy zmianie biegów?

Za to obwinialbym zawor podcisnienia, ale czy taki jest w Twoim MDO to nie wiem :)) Wiem natomiast ze meczylem sie z tym w clio 1.4 99 i od krokowca po przepustnice wymiany nic nie pomagaly a zawinil wlasnie ten elemencik, oo lepsze na diagnostyce pod kompem w serwisie nie wyrzucalo bledu, a obroty zostawaly na 1,7 tys

Spodzio
01-04-2006, 14:34
o ile dobrze rozumuję to jest elektromagnetyczny zawór sterujący ciśnieniem gdy zamknięta jest przepustnca, moje auto nie ma typowego silnika krokowego, co ciekawe, pogorszyło się po wymianie filtra, właściwie wahania obrotów mi nie przeszkadzają ale ten brak mocy to już wk... :zly: dzisiaj nie mogłem wyprzedzić Citroena C3 przy 120 km/h na 4 biegu auto zaczęło się dusić i :ass: :zly:

tazior
01-04-2006, 14:44
Bywasz czasem w Wawie ? Jak cos to moge uzyczyc kilku klamotow do testow, mam wsio rozebrane i ewentualnie mozna by zrobic jakas podmianke. Osprzet od v6 mam z 98r.

Spodzio
01-04-2006, 14:55
niestety nie bywam w W-awie, próbowałem 4 krotnie stawić się w serwisie w Lubinie, ale jak to zwykle bywa jak oni mają czas to ja nie mam ajak mam to u nich jeden diagnosta i się wyrobić nie może, paranoja :jezyk1: poza tym już słyszałem opinie że pewnie nic nie znajdą i szkoda kaski na badanie, jestem już troszkę zły, autko aż się prosi aby wkręcić go na obroty, a tu lipa...,

MAG
05-04-2006, 20:11
Czy w MkI też jest taki sam system - bo w jednym, z watków pojawiło się stwierdzenie, ze dopiero MkII ma ten silniczek, a w MkI podciśnieniowo?

Mam troszkę podobny efekt - brak tego odczuwalnego kopnięcia mocy po przekroczeniu 3,5 tys obr.

Silniczek chodzi równo, ale mam wrażenie, ze ostatnio cosik słabiej się wkręca na obroty :(

Spodzio
05-04-2006, 21:04
tak przy okazji jaka jest utrata mocy w KM przez niedziałający modół dodatkowego dolotu? u mnie upalił się mały rezystorek i moduł nie działa w ogóle

RWalentynowicz
05-04-2006, 21:30
tak przy okazji jaka jest utrata mocy w KM przez niedziałający modół dodatkowego dolotu? u mnie upalił się mały rezystorek i moduł nie działa w ogóle

Myślę, że 40 - 50 %