PDA

Zobacz pełną wersję : Przestrzegam przed tym Fordem Mondeo MK III- Brzóza



Adrian
13-03-2012, 19:58
Jeśli komuś przyjdzie pomysł żeby jechać i oglądać to auto zdecydowanie odradzam szkoda czasu. W środku jest kibel, brud i syf za to w aukcji napisany czysty i piękny środek. Mondek zdecydowanie zaniedbany i nie szanowany wszędzie coś ułamane albo czegoś brakuje. Malowany z przodu i z tyłu i nie byłby to dla mnie problem jeśli wszystko byłoby dobrze zrobione. Najgorzej wypada tył ponieważ tylna klapa odstaje z jednej strony dość wyraźnie i jest krzywo spasowana mimo, że bagażnik nie nosił śladów jakiś napraw. Wnioskuję, że chyba buda lekko może być skoszona. Nawet go nie odpalałem bo szkoda mi było czasu. Te auto to zmęczony gniot.
http://otomoto.pl/ford-mondeo-ghia-C23298511.html
Krótki opis jakby się pojawił jeszcze w ogłoszeniach: granatowy sedan, na tylnej klapie doklejony emblemat GHIA, miejscowość Brzóza, silnik 2.0 benzyna.

Jareczek1980
13-03-2012, 23:28
co konkretnie jest ułamane?
szukasz 11letnie w stanie salonowym? spodziewałeś się ze biała tapicerka jest łatwa w utrzymaniu po 11 latach użytkowania?
ze ktos miał tyle szczescie ze nikt w niego nie trafił?

Adrian
13-03-2012, 23:48
Kolego nie bierz mnie za żółtodzioba ok? Trochę się w swoim życiu aut opatrzyłem już. W tej chwili mam 16 letnie auto( z jasną skórzaną tapicerką) które wygląda 2x lepiej niż ten, który opisałem więc przestrzegam innych, że szkoda czasu i paliwa na oglądanie tego złomu. Napisałem, że absolutnie by mi nie przeszkadzało gdyby był robiony ale dobrze. Czytaj uważnie a nie się spinasz. Ten egzemplarz jest już zmęczony życiem. Na tych fotkach wygląda zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Moje oględziny były dość krótkie nie trwały dłużej niż 10min ale zauważyłem skoro już pytasz co było ułamane: połamane dolne kratki przedniego zderzaka oraz mocowania, grill sobie lata, coś wyłamane przy klapce wlewu paliwa przy okazji jest ona dwukolorowa od wewnętrznej strony, problem z zamkiem przedniej maski, brak osłony pod silnikiem. W środku za to uje*** dosłownie bo brudny to za mało powiedziane, poplamione wszystkie fotele w koło. Jakbym miał na takie coś wymienić moje stare poczciwe autko to bym się własną pięścią zabił.

Jareczek1980
14-03-2012, 11:42
połamane dolne kratki przedniego zderzaka oraz mocowania,
to żaden problem, kratkę można samemu sobie wymienić, sam miałem w poprzednim modelu problem nie tyle z kratką co z listwą dolną, bo poprzepdni właściciel wjechal w zaspę.

grill sobie lata
niestety zaczepy do grilla są mk3 tandetne i się łamią kiedy zmienia się zarówki kiedy na dworze jest mróz, trzeba to robić delikatnie i niczego nie szarpać.

dwukolorowa od wewnętrznej strony
to juz problem poważniejszy, bo świadczy o słabo wykonanej naprawie blacharskiej

problem z zamkiem przedniej maski
bardzo częsty problem w mk3, zamek trzeba co jakiś czas smarować bo dostaje się tam bród, ale może ten problem wynikać również z tego

grill sobie lata,
w takim układzie trzeba w odpowiedni sposób wkładać kluczyk. Natomiast połaman kratka i grill może świadczyć o załozeniu starych plastików po wypadku

na tylnej klapie doklejony emblemat GHIA
to też poważny problem, bo może świadczyć o wymianie tylnej klapy z angola (tylko w UK stosowane takie oznaczenia, więc kiedy zobaczysz powinieneś być ostrożny) lub o przekładce. Nie sądze zeby ktoś byl na tyle niemadry zeby samemu sobie takie coś nakleić, tym bardziej ze chyba w Polsce takich znaczków jest mało (nie sprawdzałem na alllegro)


W środku za to uje*** dosłownie bo brudny to za mało powiedziane
jeśli tylko siedzania, to można je wyprać w pralce, tylko jest trochę zabawy ze zdejmowaniem pokrowców. Boczki można też wyprać.
Więc podsumowując, oczywiście wierze ci ze auto jest w nieciekawym stanie, jest źle naprawiony i to jest powód do dyskwalifikacji, ale na takie rzeczy jak plastiki połamane nie powinno dyskwalifikować auta. Przede wszystkim zwróc uwage na stan techniczny, czyli dwumasę i klapki w silniku, i czy nic tam nie póka w zawieszeniu szumi itp. Piszę o tym w pierwszej kolejności bo to specyficzne przypadłości mk3
nie przejmuj się rdzą na dolnych krawędziach na krawędziach drzwi, bo to jest łatwe i tanie w naprawie