PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Forda Mondeo Mk3 2002r 2.0TDCI 130PSI



Dudek
20-03-2012, 10:01
Witam wszystkich na imię mam Adrian i jestem z Tychów.
Wybieram się dziś na oględziny Mondeo do Sosnowca i miałbym do was kilka pytań.
Po rozkodowaniu nr VIN na stronie którą podajecie w jednym z tematów wyskoczyły mi takie informacje:

Data produkcji: 19.08.2002
Model pojazdu: Mondeo 2001-2007
Typ nadwozia: 5-Drzwiowy Sedan
Wersja: Seria 40
Silnik: 2.0L Duratorq DI CR (130PS)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Przełożenie przekładni głównej: 3.56
Norma emisji spalin: 2000 EEC (EEC 7)
Klimatyzacja: Automatyczna Regulacja Temperatury
Obszar: (+)"D"
Lakier: Srebrny Stardust (metaliczny)
Materiał we wnętrzu: Mars

Pierwsze pytanie jakie mi się nasuneło jaka właściwie jest przekładnia w tym aucie? Przeszukałem chyba cały internet i wszędzie pisze, że z tym silnikiem występowała tylko przekładnia 6-cio biegowa, a tu pokazuje, że jest 5 biegów - jak to z tym jest?
W dekoderze mówią o wersji wyposażenia z serii 40 - gdzie mógłbym znaleźć, która to jest wersja?
Jeśli z autem będzie wszystko ok to oczywiście zamierzam wybrać się do Serwisu ASO w Sosnowcu na dokładniejszą diagnozę. Przeczytałem, że zamiast zwykłego przeglądu przed kupnem polecacie przegląd kwalifikacyjny do gwarancji12. Czy oriętujecie się ile w tej chwili kosztuje taki przegląd?

Poniżej opdaje linka do ogłoszenia, może ktoś coś tam zauważy i powie na co zwrócić uwagę przy oględzinach, ewentualnie był/widział to auto.

http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-tdci-bezwypadkowy-okazja-C23071269.html

P.S. nie wiem czemu ale w archiwum otomoto nie znajduje mi tego ogłoszenia...

Jareczek1980
20-03-2012, 10:37
6-cio biegowa, a tu pokazuje, że jest 5 biegów - jak to z tym jest
5 biegów do przodu i R= 6 biegowa

Przeczytałem, że zamiast zwykłego przeglądu przed kupnem polecacie przegląd kwalifikacyjny do gwarancji12
nie spotkałem sie z tym zeby ktoś tu coś takiego polecał, jednak sprawa nie jest głupia i można sie tym zainteresować, przy czym zeby skorzystać z tej gwarancji trzeba zrobić przegląd auta a tu koszta są rózne, potem co roku musisz jeździć na taki przegląd. Ja polecam zakup przedsprzedażowy, sam korzystałem z tego u Szumilasa i bylo ok, ale troche to trwa 2h.
Samo auto na zdjęciach wygląda ok, ale wszystko wyjdzie na przeglądzie. Auto jest od handlarza więc przebieg może byc rózny, tym bardziej ze nie napisał przebiegu
seria 40 oznacza ze jest to troszkę lepiej wyposażona wersja, nie wiem jakie byly oznaczenia w przedliftach, ale poliftach oznacza ze wersja jest np gold x
ps jeśli chcesz poznac całe wyposażenie napisz w dziale eksploatacj bo na tej stronie masz szczątkowe informacje

Dudek
20-03-2012, 11:00
5 biegów do przodu i R= 6 biegowa
Zawsze myślałem, że biegu wstecznego nigdy się nie podaje...

Co do polecanego przeglądu to jest to w przyklejonym temacie: Pomysł na dobrze zrobiony przegląd w ASO? (http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/44558-Pomysł-na-dobrze-zrobiony-przegląd-w-ASO)

Orientujesz się ile kosztuje taki przedsprzedażowy przegląd?

Jareczek1980
20-03-2012, 11:13
w szumilasie 320zł, teraz moze być 350zł, wraz z podpieciem pod kompa, bez podpiecia jest taniej, ale musisz sie umowic wczesniej. Biorą go na podnośnik, sprawdzaja miernikiem lakieru itp itd

Dudek
20-03-2012, 11:21
Widzę, że w Fordzie sporo sobie liczą za taką usługę (w renault skasowali mnie na 200zł). Mam nadzieję, że chłopaki sie przyłożą do tego...

Jareczek1980
20-03-2012, 11:35
najlepiej jakbyś zadzwonił do nich, cena jest z reguły +- 50 zł,

Dudek
20-03-2012, 11:56
Trochę poszperałem po ogłoszeniach i z tego co zaobserwowałem to skrzynie 6+1 były chyba dopiero montowane w Mk3 od roku 2003... Szkoda liczyłem, że kupię coś z szóstką