PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Czujnik Temperatury?



jaspa
02-04-2006, 11:13
Czy wy tez tak macie, ze kiedy odpalicie rano wasze MDO to wskaznik temperatury najpierw jest na minimum. W miare nagrzewania sie silnika wskazówka podnosi sie zeby sie w koncu zatrzymac w srodkowej pozycji.
Ale kiedy stane w korku i przez 15 minut stoje to wskazówka temperatury dalej jest w srodkowej pozycji a wentylaror chlodnicy sie juz zalaczyl i wylaczyl kilka razy

Zawsze obserwuje wskaznik temperatury uwaznie i w moim MDO nigdy wskazówka nie pokazala wiecej niz srodkowa pozycje. Natomiast w innych autach ktore mialem bylo inaczej. Wskazówka sie podnosila kiedy stalem w korkach przez dluzszy czas, potem zalaczal sie wentylator i wskazówka opadala na normalny poziom.
Czy to moze swiadczyc o uszkodzonym czujniku temperatury i moze miec wplyw na kiepskie wolne obroty na rozgrzanym silniku.
Dodam ze termostat wymienilem 2 miesiace temu na nowy.

Pozdrawiam

bary
02-04-2006, 11:39
Ja u siebie też tak mam i myślę, że to jest prawidłowo.
Wentylator ma takie zadanie, żeby włączać się i schładzać po to , żeby silnik miał stałą temperaturę (nie przegrzewał się).
Piszesz, że wentylator włącza się i wyłącza - jest OK., gdyby chodził cały czas a wskazówka stała po srodku wtedy byłoby źle.
Kiedyś miałem uszkodzoną chłodnicę i jak stałem dłużej w korku wskazówka przechodziła trochę za połowę skali.
Kiedy założyłem nową do dzisiaj mam tak jak ty opisujesz.
I oby było tak zawsze.
Pozdrawiam.

belzebubek
02-04-2006, 22:43
mam tak samo jak opisujesz. Zdaje się że tak ma być.

Jakub
03-04-2006, 09:15
Te typy tak mają - nie masz się czym przejmować :)

ugni
03-04-2006, 10:00
normalny objaw :satan: Jezeli stoisz to ewnetualnie temperatura mogłaby spadać ale nie musi.U mnie stoi zawsze na w pionie.W koncu 6 garów musi sie grzać :)) .

krzys-68
03-04-2006, 15:43
Czy wy tez tak macie, ze kiedy odpalicie rano wasze MDO to wskaznik temperatury najpierw jest na minimum. W miare nagrzewania sie silnika wskazówka podnosi sie zeby sie w koncu zatrzymac w srodkowej pozycji.
Ale kiedy stane w korku i przez 15 minut stoje to wskazówka temperatury dalej jest w srodkowej pozycji a wentylaror chlodnicy sie juz zalaczyl i wylaczyl kilka razy

Zawsze obserwuje wskaznik temperatury uwaznie i w moim MDO nigdy wskazówka nie pokazala wiecej niz srodkowa pozycje. Natomiast w innych autach ktore mialem bylo inaczej. Wskazówka sie podnosila kiedy stalem w korkach przez dluzszy czas, potem zalaczal sie wentylator i wskazówka opadala na normalny poziom.
Czy to moze swiadczyc o uszkodzonym czujniku temperatury i moze miec wplyw na kiepskie wolne obroty na rozgrzanym silniku.
Dodam ze termostat wymienilem 2 miesiace temu na nowy.

PozdrawiamTak jest prawidlowo w MKIII,