PDA

Zobacz pełną wersję : zakup MKIV w automacie



flipers
24-03-2012, 00:04
witam was wszystich

mam pytanki odnosnie mk4 w automacie gdyz jestem przed zakupem i interesuje mnie czego mam sie wystrzegac w tym autku????????

Jareczek1980
24-03-2012, 01:03
handlarzy

flipers
24-03-2012, 14:06
to wiem ale co sadzicie o tym autku

amjerz
29-03-2012, 23:49
jeśli jescze aktualne.....czy TDCi i 2.3i ?

Kuciak
03-04-2012, 05:18
witam was wszystich

mam pytanki odnosnie mk4 w automacie gdyz jestem przed zakupem i interesuje mnie czego mam sie wystrzegac w tym autku????????

Przede wszystkim... wystrzegać się manualów. :D

A poważniej, na ile sam się zorientowałem to w Mondeo Mk4 są dwa różne automaty, podział jest na linii dezel-benzyna. Z dezlami parują skrzynię Powershitf, czyli dwusprzęgłową zrobotyzowaną manualną skrzynię biegów, stworzoną wspólnie przez Forda i Getraga. Wydaje mi się że nie ma ona żadnych specyficznych przypadłości. Zapewne jedyną jest typowa przypadłość współczesnych skrzyń manualnych, czyli padające kiedyś koło dwumasowe, które kosztuje słono. Natomiast druga skrzynia to klasyczny automat Durashitf, łączony raczej tylko z benzyniakami. Durashift to tylko marketingowa etykietka, bo ta skrzynia to wytwór japońskiego Aisin AW, specjalizującego się w produkcji automatów. Oznaczenie tej skrzyni to AWF-21 w nomenklaturze Forda oraz TF-80SC u Aisina. Na marginesie dodam, że skrzynia AWF-21/TF-80SC m. in. jest także montowana w moim ulubionym aucie, czyli Citroenie C5 obecnej generacji. Generalnie w każdym klasycznym automacie trzeba regularnie zmieniać olej w skrzyni biegów. W starszych skrzyniach to było powiedzmy co 30 000 km, w nowszych z lepszymi olejami robi się to rzadziej. Jak podczas kontroli przed-zakupowej poinformowało mnie ASO Ford Auto Michałowski, oleju w moim automacie nie wymienia się. Aczkolwiek nie jest to moje pierwsze auto z automatem, więc nie bardzo wierzę w ten "dożywotni" olej. Muszę zgłębić tę kwestię mocniej, ale na razie nie pali mi się, bo mój sztrucelek ma jeszcze mało nalatane a ja też nie śmigam zbyt wiele. I to by było na tyle co mogę powiedzieć na dziś. Mam nadzieję że nic nie poplątałem, bo nie jestem ekspertem od Mondziaków.


A tak a propos, ponieważ to mój pierwszy post na forum to pochwalę się mym pieszczoszkiem...
http://kuciak.net/auto/Ford/Mondeo/2012-03-25/

Domelo
03-04-2012, 12:37
podział jest na linii dezel-benzyna.

Nie prawda - zarówno w dieslach jak i benzynach montowali zwykłe automaty -Dwusprzęgłowy PowerShift wszedł dopiero od któregoś rocznika.

flipers
09-04-2012, 11:32
ja kupuje 2litrowy diesel w automacie 140KM Z 2008 roku bede mial autko w przeciągu 2tyg

kasuj
11-04-2012, 00:25
Jak podczas kontroli przed-zakupowej poinformowało mnie ASO Ford Auto Michałowski, oleju w moim automacie nie wymienia się. Aczkolwiek nie jest to moje pierwsze auto z automatem, więc nie bardzo wierzę w ten "dożywotni" olej.

Gratulacje, ładne autko.

Ja mam IIIkę z V6 i również w ASO mi powiedzieli, że oleju w skrzyni się nie wymienia. Znajomy ma też IIIkę ale w dizelku i również mówi, że nie będzie wymieniał. Dzwoniłem po zakupie do bodajże ABSCaru oni mówili, że się wymienia. Zgłupiałem w końcu i tak od roku myślę czy wymienić czy nie :-)