PDA

Zobacz pełną wersję : [Wnętrze] Czyszczenie suchym lodem



Cossi
01-04-2012, 21:24
Mam pytanie czy ktos mial do czynienia z ta metoda???
Wydaje sie rewelacyjna. W skrocie wyglada to tak ze aplikuje sie specjalna dysza zimny suchy lod ktory rozprawia sie z brudem apozniej natychmiast odparowywuje zostawiajac sycha i czysta tapicerke. Poza tym mozna czyszcic w aucie kazdy element nic nie uszkadzajac. Mozna nawet po kablach pod napieciem czyscic!!!!! wyczysci sie tym calutkie auto; tapicerke, felgi lakier silnik podwozie....

Mav
02-04-2012, 09:26
rozprawia sie z brudem
Ten brud zmiania sie w powietrze czy jak to sie odbywa? Czary mary i znika?

arekxxx
02-04-2012, 11:37
Suchy lód to nic innego jak zamrożone co2 które przy zmiane stanu skupienia ma dość niską temperaturę, kierowanie na jakąś powierzchnię powoduje "szok termiczny" odrywając co niepotrzebne.
http://www.youtube.com/watch?v=QqaW51xq7eY&feature=related

Ktoś u nas na forum czyścił w ten sposób końcówki wtrysków w tdci coś mi się wydaje :)

Cossi
10-04-2012, 22:04
Nie wiem jak w przypadku tapicerki ale jak jest to naprawde konketne zanieczyszczenie po czyszczeniu zostaje pył ktory trzeba usunac a lód po prostu odparowyuje natychmiastowo.
Co do to szoku termicznego to jest jeden z trzech czynników;
1. Uderzenie

Rozpędzone cząstki suchego lodu wymieszane z powietrzem i konstrukcją dyszy, powodują silny efekt mechaniczny

2. Szok termiczny

W wyniku różnicy temperatur pomiędzy czyszczoną powierzchnią a suchym lodem na zanieczyszczeniu pojawiają się mikroskopijne pęknięcia, które w rezultacie ułatwiają usuwanie zanieczyszczenia

3. Mikroeksplozje

Cząsteczki suchego lodu uderzają o czyszczoną powierzchnię i przechodzą w stan gazowy, powiększając w ciągu kilku mili sekund prawie 800 razy swoją objętość, co w istocie jest mikroeksplozją w punkcie zderzenia. Na skutek Mikroeksplozji odrywane są popękane warstwy powłoki zanieczyszczenia od powierzchni.

Ale mniejsza o zasade dzialania, czy ktos mial z tym tematem jakas stycznosc?? Czy widzial efekty??

rednaxelA
10-04-2012, 22:26
silny efekt mechaniczny

pojawiają się mikroskopijne pęknięcia

co w istocie jest mikroeksplozją w punkcie zderzenia
Ja poczekam az ktos inny przetestuje na swoim aucie :-)

marcn24
15-04-2012, 22:53
pod maska jak widac dziala
http://www.youtube.com/watch?v=rTf2qNX9Y74&feature=related
ale co do tapicerki to mysle ze odkurzacz pioracy i proszek karchera

maximilian13
16-04-2012, 03:45
czy ktos mial z tym tematem jakas stycznosc??
zależy do czego chcesz używać wiadomo jest to jedna z odmian czyszczenia mało inwazyjnego
mycie karoserii nie polecam! elementów silnika,oczyszczanie tłoków zaworów,nagar może być ale bardziej efektywniejsze jest zastosowanie sody tzw. soda blasting
wypiera stare piaskowanie które jest stosowane w kabinach zamkniętych
tak jak napisał marcn24 odkurzacz piorący i dodaj ozonowanie i będziesz zadowolony

Jondi
16-04-2012, 14:37
proszek karchera jest beznadziejny

danielWr
16-04-2012, 15:39
jest beznadziejny

A co lepszego polecisz do kerchera ?

Jondi
16-04-2012, 18:00
generalnie przy mojej technice prania nie potrzeba natryskiwania z odkurzacza gdyż używa się go jedynie w celu odessania brudu. Proszek kerchera ten RM coś tam jest raczej do ekstrakcji czyli do wypłukania rozpuszczonego już wcześniej zabrudzenia. Jak jesteś zainteresowany opiszę Ci całą technikę prania na pw

marcn24
17-04-2012, 00:21
rownie dobrze jesli masz czas i chcesz sie pobawic, mozesz wyprac je w pralce temp. do 40 stopni, efekt lux

Patriarcha
26-04-2012, 16:07
Jak jesteś zainteresowany opiszę Ci całą technikę prania na pw

Jondi a mógłbyś tutaj wkleić? Przyda się również innym, w tym mnie :) :hmm:

Acis
01-05-2012, 23:46
Witam
W odpowiedzi na zapytanie o czyszczenie suchym lodem to moja firm zajmuje się sprzedażą urządzeń jak i czyszczeniem. Co do pytania o czyszczenie samochodu to technologia jest na tyle droga że nie opłaca się czyścić tą metodą wnętrza samochodu, zdecydowanie polecał bym do czyszczenia silnika i elementów karoserii. Urządzenia tego typu mają naprawdę szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i tam się je używa najczęściej. Więcej informacji o zastosowaniu urządzeń można zobaczyć w ACIS.