PDA

Zobacz pełną wersję : Mk4 kombi czy hatchback



bambus
09-04-2012, 09:07
Witam wszystkich.
Zastanawia mnie pakowność bagażnika Mk4 w wersji kombi i hatchback.
Planowana przeze mnie zmiana samochodu wiąże się z powiększeniem rodziny (będzie 2+2) więc niejako automatycznie zacząłem brać*pod uwagę tylko kombi.
Okazuje się jednak, że bagażnik w hatchbacku jest niewiele mniejszy (porównywałem wizualnie oba modele w salonie). Może ktoś próbował zapakować do hatchbacka wózek dziecinny, składane łóżeczko, walizki, torby itp (standardowy zestaw wycieczowy dla rodziny z dwójką małych dzieci)?
Nie mam wątpliwości że kombi jest pakowniejszy, ale może hatchback też wystarczy (podoba mi się bardziej ale priorytetem jest pakowność).

popeye81
09-04-2012, 09:35
Jeżeli priorytetem jest pakowność to sam sobie odpowiedziałeś. Kombi jest i będzie łatwiejszy do zapakowania. Jeżeli chcesz po prostu wrzucić rzeczy do bagażnika i jechać to tu widoczną przewagę ma kombi.
Przykładem tu może być wózek. W hatchbacku czy sedanie musisz go złożyć nim włożysz do bagażnika, w kombi wkładasz go rozłożonego i pomykasz.
Jest jednak druga strona medalu - wygląd. Ja mam 2+3 i bez problemu sobie poradziłem w sedanie. Jeżeli chodzi o ładowność trzeba było tylko na początku wypracować patent w jaki sposób układać wózek głęboki+ wózeczek parasolkę + 3 do 4 toreb z rzeczami dla dzieci. Jak już raz znalazłem optymalne ułożenie pakowanie zajmowało mi kilkadziesiąt sekund. Nieporównywalnie mniej niż zapinanie dzieci w fotelikach :)
Tak więc nie sądzę by w zestawie 2+2 istniała konieczność zakupu kombi, choć jeżeli np żona lub ty preferuje raczej swobodne wrzucanie bagażu niż przemyślane jego ułożenie to kombi będzie lepszym rozwiązaniem zwłaszcza że mondeo MK4 to jedno z niewielu ładnych kombi.
Mam nadzieję że choć troszkę pomogłem.
Ps. Gratuluję powiększenia rodziny.

bambus
11-04-2012, 00:51
Dzięki.
Jak najbardziej pomogleś. Przynajmniej mam dowód, ze ktoś próbował i daje radę:)
Mondeo kombi faktycznie wygląda ok, ale dużo większy "pazur" ma hatchback.Żeby bylo śmieszniej, to mojej żonie bardziej niż mi zależy na tym, żeby auto wyglądało, a nie tylko było pakowne (może dlatego, że to ja zawsze pakuję nas na podróż:).
Z braku Mondeo dzisiaj robiłem test wielkości bagażnika w Octavii (hatchback). Wielkość bagażnika porównywalna (Mondeo 550l, Octavia 585l - dane wzięte z ogloszeń na otomoto.pl). Dużo większy niż moj dotychczasowy i faktycznie wygląda na to, że można się zmieścić.
Tobie też gratuluję - trójeczka to bardzo fajny wynik:)

Pogodny
11-06-2012, 22:06
Ja również poszukuję mk4 i zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie;

http://img580.imageshack.us/img580/7371/mondiv.jpg

Wie ktoś jakie są wymiary bagażnika? Najbardziej interesuje mnie szerokość między boczkami nadkoli tak jak zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono. Z góry bardzo dziękuję ;)

Pawel88
16-06-2012, 10:48
nie mogłem znaleźć w googlach więc sam zmierzyłem:

http://s6.ifotos.pl/mini/mondivjpg_rsrapww.jpg (http://ifotos.pl/zobacz/mondivjpg_rsrapww.jpg/)

agassii
16-06-2012, 13:08
no i na plus, że kombi można kupić troszeczkę taniej chyba, bo jest ich więcej...
na minus moim zdaniem prowadzenie. Mk3 w habecie jakoś tak lepiej znosiło zakręty na nierównej nawierzchni, niż moje obecne mk4. Polecam silnik 2,0 TDCI - bajeczka:)

Kamcio
16-06-2012, 13:09
Pojemność kombi: 537/1740
Pojemność hb: 540/1460

Pierwsza wartość to ta minimalna, drugą to ze złożonymi siedzeniami z tyłu. Dodam tylko tyle że hb ma spory bagażnik, lekko niżej niż kombi (chyba rzecz jasna, z racji na budowę) ale pojemny dość. Ja bym Ci poleciał bardziej hb, po pierwsze to jest ładniejszy, po drugie powinno Ci wystarczyć.

Jareczek1980
17-06-2012, 13:35
Mk3 w habecie jakoś tak lepiej znosiło zakręty na nierównej nawierzchni, niż moje obecne mk4.
zgadza się, po przejsćiu na HB znacznie lepiej się prowadzi, ale kombi jest bardziej funkcjonalne. W mk3 HB o niebo gorzej pakuje mi się dzieciaka na tylny foteli ze względu na ściete tylne drzwi, w kombi są drzwi bardziej kwadratowe więc nie waliłem łbem w karoserie, wkładanie wózka ze względu na próg jest znacznie gorsze niż w kombi bo tam jest rosta podłoga i równa. W mk4 jest podobnie

vi7o
25-02-2015, 11:19
Jeżeli priorytetem jest pakowność to sam sobie odpowiedziałeś. Kombi jest i będzie łatwiejszy do zapakowania. Jeżeli chcesz po prostu wrzucić rzeczy do bagażnika i jechać to tu widoczną przewagę ma kombi.
Przykładem tu może być wózek. W hatchbacku czy sedanie musisz go złożyć nim włożysz do bagażnika, w kombi wkładasz go rozłożonego i pomykasz.
Jest jednak druga strona medalu - wygląd. Ja mam 2+3 i bez problemu sobie poradziłem w sedanie. Jeżeli chodzi o ładowność trzeba było tylko na początku wypracować patent w jaki sposób układać wózek głęboki+ wózeczek parasolkę + 3 do 4 toreb z rzeczami dla dzieci. Jak już raz znalazłem optymalne ułożenie pakowanie zajmowało mi kilkadziesiąt sekund. Nieporównywalnie mniej niż zapinanie dzieci w fotelikach :)
Tak więc nie sądzę by w zestawie 2+2 istniała konieczność zakupu kombi, choć jeżeli np żona lub ty preferuje raczej swobodne wrzucanie bagażu niż przemyślane jego ułożenie to kombi będzie lepszym rozwiązaniem zwłaszcza że mondeo MK4 to jedno z niewielu ładnych kombi.
Mam nadzieję że choć troszkę pomogłem.
Ps. Gratuluję powiększenia rodziny.

Mam pytanie do Ciebie jak sobie radziłeś w wakacje gdy tych bagaży jest wiecej:) ja również stoję przed dylematem zakupu większego auta, gdyż rodzina się powiększa i będzie 2+2. Przez jakiś okres będę woził stelaż z gondolą oraz spacerówkę typu parasolka i dodatkowe bagaże. Zastanawiam się czy kombii czy hb o ile w codziennej jezdzie mysle ze mozna sobie poradzic o tyle w wyjazd na wakacje bedzie trudniej. Co sądzcie?

Osiem
25-02-2015, 11:28
Ja z racji tego, że mam kombi wolę kombi :)
Tak serio, kombi bardziej ustawne, a jak przyjdzie przewieźć lodówkę, to i sąsiada o pomoc nie trzeba prosić :)
U mnie w kombi zarówno w mk3 jak i m4 wózek wanienka i tabum innych gratów wchodzi bez problmu i co najważniejsze nie wymaga od wkładającego rozgrywki w "tetrisa". Po prostu wrzucam i jadę.
Ja polecam kombi.

vi7o
25-02-2015, 11:55
Zastanawiam sie czy wykorzystam tą przestrzen jaka daje kombii. Wyjazdy wakacyjne beda 2 razy do roku. Gdy już będzie taki prawdziwy wyjazd z dziecmi to będą one w takim wieku że wózki już nie będą potrzebne:)

popeye81
25-02-2015, 12:02
W kombi zawsze jest bałagan :)
A jest tak ponieważ bez względu na fakt co już leży w bagażniku zawsze jest miejsce by wpakować coś więcej więc nie ma potzreby sprzątania :)
Jeśli planujesz wozić sporo pakunków kombi będzie lepsze.
Żona z pewnością wybierze kombi bo jak ktoś tu słusznie zauważył nie trzeba układać tetrisa a sam próg jest wygodniejszy do załadunku. Samo zapinanie dzieci w foteliki też jest łatwiejsze w kombi.

vi7o
25-02-2015, 14:18
W kombi zawsze jest bałagan :)
A jest tak ponieważ bez względu na fakt co już leży w bagażniku zawsze jest miejsce by wpakować coś więcej więc nie ma potzreby sprzątania :)
Jeśli planujesz wozić sporo pakunków kombi będzie lepsze.
Żona z pewnością wybierze kombi bo jak ktoś tu słusznie zauważył nie trzeba układać tetrisa a sam próg jest wygodniejszy do załadunku. Samo zapinanie dzieci w foteliki też jest łatwiejsze w kombi.

Ale ty chyba masz mk4 w sedanie prawda?:)

popeye81
25-02-2015, 14:57
vi7o jak na to wpadłeś?
Zerknij na zdjęcia pod mim mailem. Tam widać jakie mk4 mam :)

vi7o
25-02-2015, 15:01
vi7o jak na to wpadłeś?
Zerknij na zdjęcia pod mim mailem. Tam widać jakie mk4 mam :)

Sugerowałem się Twoim zdaniem z pierwszego posta: Ja mam 2+3 i bez problemu sobie poradziłem w sedanie. :)

popeye81
25-02-2015, 15:08
Wcześniej miałem ST220 w sedanie.
Stąd mam trochę wiedzy na temat pakowania wózków do sedana i kombi.

vi7o
25-02-2015, 15:24
Rozumiem:) zobaczymy jaki egzemplarz trafi się podczas szukania

pejotwroc
25-02-2015, 20:08
Tylko kombi. Pakowność i ustawność na wielki plus. I nie można zapomnieć o tym że najładniejsze mondeo mk4 to tylko kombi:D

agassii
25-02-2015, 21:55
Nic dodać, nic ująć:-)

miritmo
26-02-2015, 03:36
Tylko kombi. Pakowność i ustawność na wielki plus. I nie można zapomnieć o tym że najładniejsze mondeo mk4 to tylko kombi:D

wiadomo że jak prestiż to kombi, dlatego audi a8, bmw7 i s-klasa tylko w tej budzie wychodzą:zakrecony:

vi7o
26-02-2015, 10:11
Jeśli chodzi o budę to podoba mi się kombii i hb :) Pytanie nie w temacie, ale jak z wyciszeniem tego auta? można komfortowo podróżować przy prędkościach ~140km/h ??

MichalX1
26-02-2015, 10:29
tak, bez problemu. Chociaż wydaje mi się, że odrobinę ciszej będzie w liftbacku, a najciszej - w sedanie, ze względu na lepszą izolację od przestrzeni bagażnika, a co za tym idzie, szumu tylnych opon.

pejotwroc
26-02-2015, 11:39
wiadomo że jak prestiż to kombi, dlatego audi a8, bmw7 i s-klasa tylko w tej budzie wychodzą:zakrecony:

Prestiż to jedno a ładny to co innego. Wymienione przez Ciebie auta mają rzeczywiście dodawać prestiżu ich właścicielom. Ale nie zgodzę się że to są ładne auta :D. Kilka modeli kombi wymienionych producentów są ładniejsze. Ale to tylko moje zdanie.

agassii
26-02-2015, 12:52
Jeśli chodzi o budę to podoba mi się kombii i hb :) Pytanie nie w temacie, ale jak z wyciszeniem tego auta? można komfortowo podróżować przy prędkościach ~140km/h ??

Wg mnie jest spoko nawet przy 190. Przynajmniej można normalnie rozmawiać z pasażerem...

vi7o
26-02-2015, 12:54
Dzięki za odpowiedzi:)

Robert68
26-02-2015, 17:15
Miałem kupić kombi ale że trafił się liftback taki jak chciałem (specyfikacja) więc kupiłem. Pojeździłem 1,5 roku i przy wymianie tylnego zderzaka dostałem z ASO Ford-a jako zastępczy Mondeo kombi. Pojeździłem kilka dni kombi i powiem tak, jak dla mnie nic poza walorami załadunkowymi "pod sufit" (do półki i rolety jest to samo) kombi nie oferuje. Jest głośniejsze i mniej stabilne. O wyglądzie trudno pisać obiektywnie bo to kwestia gustu a jak wiadomo z tym się nie dyskutuje. Ale wybór należy od Ciebie.

vi7o
26-02-2015, 20:33
Dzięki Robert, Twoja odpowiedź jest dla mnie cenna bo masz porównanie kombi i liftback :)

Przema
26-02-2015, 22:38
Wcześniej miałem ST220 w sedanie.
Stąd mam trochę wiedzy na temat pakowania wózków do sedana i kombi.

do sedana to nawet 3szt fabrycznych 16 nie wchodzi

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:30 ----------



Tylko kombi. Pakowność i ustawność na wielki plus. I nie można zapomnieć o tym że najładniejsze mondeo mk4 to tylko kombi:D

wiadomo że jak prestiż to kombi, dlatego audi a8, bmw7 i s-klasa tylko w tej budzie wychodzą:zakrecony:

jak się szuka prestiżu to nie odwiedza się salonu forda

MichalX1
27-02-2015, 14:08
prestiż to pojęcie względne.

Na jednym wrażenie zrobi Sklasse, na drugim stara rajdówka zbudowana na Subaru Justy, na trzecim bling-bling Escalade na 23calowych pozłacanych felgach, a na jeszcze innym (ale to raczej nie w PL) 15-letnia, zadbana Honda Civic (tym większe, im majętniejszy właściciel).

Przema
28-02-2015, 02:04
prestiż to pojęcie względne.

Na jednym wrażenie zrobi Sklasse, na drugim stara rajdówka zbudowana na Subaru Justy, na trzecim bling-bling Escalade na 23calowych pozłacanych felgach, a na jeszcze innym (ale to raczej nie w PL) 15-letnia, zadbana Honda Civic (tym większe, im majętniejszy właściciel).

z tego zestawu to tylko s klasa będzie miała prestiż

rajdówka i prestiż w ogóle wg mnie się klei

a escaled to luksusowa landara której daleko do prestiżu

miritmo
28-02-2015, 09:22
fakt escalade jest tak prestiżowy jak białe kozaki:)

Osiem
28-02-2015, 13:01
fakt escalade jest tak prestiżowy jak białe kozaki:)
Lepiej się tego nie dało ująć:)
A teraz mała dygresja a'propo prestiżu :)
Według mnie pojęcie prestiżu jest bardzo płynne i szerokie. Dam Wam przykład.
Znam gościa, który ma w kredycie BMW X6. Na pozór na ulicy każdy przyzna, że to prestiż, ale wystarczy znać lepiej gościa, żeby wiedzieć, że to BMW to wszystko co ma. Ledwo daje radę ze spłata kredytu, odbywa się to koszem codziennego życia, mieszka jak mieszka itd. Generalnie tylko auto jest prestiżowe. Na prestiżowy zegarek, dom, zastawę, czy nawet majtki zabrakło. Więc wszystko na pokaz. Prestiż to prestiż w każdej dziedzinie. Zmierzam do tego, że dla mnie bardziej prestiżowy jest Ford Mondeo i normalne życie właściciela, niż BMW na pokaz.

miritmo
28-02-2015, 18:59
inną rzeczą jest gdy auto jest pasją i ta pasja zjada 60% budżetu
inną gdy ktoś dla pokazania się w bmw wcina najtańsze produkty, nosi 8-10 lat jedne ciuchy i to jakości auchan/real i nie wyjeżdża nigdzie (nie widzi morza, nie widzi gór), atrakcje z miasta typu kino, basen, sauna, restauracja odpadają

też bym wolał mk4 zamiast bmw jeżeli miałoby to definiować wszystkie inne wydatki
można mieć i ćwierć mln na koncie i jeździć mondeo bo rozsądny człowiek który np jeździ mało uzna że strata na aucie rocznie 40-50 tys w przypadku bmw x6 przy stracie na mondeo 12-15 tys PLN jest trochę nieadekwatna do korzyści
i może lepiej zamiast bmw x6 za 250 tys brac mondeo za 45-50tys, za reszte kawalerke na wynajem i mieć pokryte koszty jeżdżenia mondeo:hmm:

MichalX1
01-03-2015, 15:09
Dla nas może escalade prestiżowe nie jest, ale dla 17tki z Bronxu to już co innego. Rajdówka fabryczna na amatorskim trackdayu - też może zadać szyku. Wszystko zależy od środowiska - kolega Osiem widzę zrozumiał, co miałem na myśli.

Jako ciekawostka - znam firmę, gdzie S-klasse, BMW M i podobnej klasy autami jeżdżą robotnicy (np. spawacze), a zarząd, czy dyrektorzy - mimo dochodów rzędu kilku mln $ rocznie - jeździ starymi Hondami, Volvo, czy Hyundaiami.

Prestiż jest względny :)

Robert68
01-03-2015, 16:13
jeździ starymi Hondami, Volvo, czy Hyundaiami.

Ale kombi czy hatchback ;)