PDA

Zobacz pełną wersję : Sztuczki i kruczki MKIII



Mavv
14-04-2012, 23:11
W dziale "Eksploatacja bieżąca i FAQ" jest świetny temat pt. "Mk III - Sztuczki i kruczki". Jest tam kilka fajnych porad i sztuczek, które ułatwiają nam życie w naszych Mondkach :)

Jednakże temat ma sporo stron i odnalezienie sztuczi/kruczka zajmuje sporo czasu. Postanowiłem więc spisać je w jedym miejscu. Wyodrębniłem 9 trików. Jeśli coś umknęło mojej uwadze, to proszę o dopisanie jako odpowiedź na tem post. Fajnie by było, aby nie pytać się w tym miejscu o dany trik/sztuczkę - sporo pytań było zadanych w w/w wątku. Oto wygrzebane sztuczki:



I. Otwieranie i zamykanie okien kluczykiem od drzwi.

Naciskamy przycisk otwartej kłódki na kluczyku. Zamki zostają odryglowane. Naciskamy jeszcze raz i trzymamy ok. 3-4 sekund - szyby opuszczają się w dół.

Naciskamy przycisk zamykania na kluczyku (2 zamknięte kłódki) i trzymamy ok. 3-4 sekund. Szyby podnoszą się i okna zostają zamknięte.

Po odłączeniu akumulatora gubi się zamykanie impulsem szyb. Nie trzeba jechać do ASO żeby to przywrócić. Zróbmy to sami:

Na przyciskach sterowania szybami na drzwiach kierowcy spuszczamy szybę na sam dół, następnie podnosimy ją do samej góry i trzymamy przycisk ok. 3 sekund, powinno być słychać ciche kliknięcie. Gotowe.
I tak po kolei pozostałe szyby na drzwiach kierowcy.



II. Wyłączenie funkcji przypomnienia o zapięciu pasa

1. Włącz hamulec postojowy.
2. Dźwignię zmiany biegów umieść w położeniu P (parkowania) - pojazdy z przekładnią automatyczną lub w położeniu neutralnym - pojazdy z przekładnią mechaniczną.
3. Wyłącznik zapłonu obróć do położenia 0.
4. Zamknij wszystkie drzwi pojazdu.
5. Odepnij pas bezpieczeństwa kierowcy.
6. Ustaw włącznik świateł w położeniu WYŁĄCZONE (Jeżeli pojazd jest wyposażony w reflektory automatyczne, nie będzie to miało wpływu na procedurę).

Wyłączanie/włączanie
1. Obróć wyłącznik zapłonu do położenia II
2. Poczekaj, aż zgaśnie lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa. (Około 1-2 minut).
Kroki od 3 do 5 należy wykonać w ciągu 60 sekund
3. Zapnij, a następnie odepnij pas bezpieczeństwa trzy razy, tak aby na końcu pas był odpięty.
4. WŁĄCZ a następnie WYŁĄCZ reflektory.
5. Zapnij, a następnie odepnij pas bezpieczeństwa trzy razy, tak aby na końcu pas był odpięty. Po wykonaniu tej czynności lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa będzie się palić przez 3 sekundy.
6. W ciągu 7 sekund od zgaśnięcia lampki ostrzegawczej pasów bezpieczeństwa zapnij, a następnie odepnij pas bezpieczeństwa. Spowoduje to aktywację funkcji przypomnienia o zapięciu pasa, jeśli jest wyłączona, albo jej wyłączenie, jeśli jest aktywna.
7. Poniższa sekwencja stanowi potwierdzenie aktywacji funkcji przypomnienia o zapięciu pasa: lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa będzie przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę.
następnie lampka zgaśnie na 3 sekundy.
na końcu lampka zapali się znowu migając przez 3 sekundy z częstotliwością 4 błysków na sekundę.
8. Na potwierdzenie wyłączenia funkcji przypomnienia o zapięciu pasa lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa będzie przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę.
9. Po wyświetleniu sygnału potwierdzenia procedura wyłączania/włączania jest zakończona.



III. Test zegarów

1. Aby wejść w tryb testu własnego zestawu wskaźników jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zerowania licznika dziennego i przekręć kluczyk zapłonu w położenie II.
2. Po wyświetleniu napisu TEST na LCD zwolnij przycisk zerowania licznika dziennego
3. Zestaw wskaźników rozpocznie test poruszania wskazówkami wskaźników.
4. Aby wybrać lub ominąć jakiś test w teście własnym zestawu wskaźników naciśnij przycisk zerowania licznika dziennego.
5. Test własny zostanie wyłączony po obróceniu wyłącznika zapłonu do położenia 0 lub po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zerowania licznika dziennego przez 5 sekund.
6. Jeśli nie można rozpocząć testu własnego wykonaj diagnostykę zestawu wskaźników przy pomocy WDS.

Test Wyświetlany komunikat Testowany wskaźnik/lampka kontrolna/wyświetlacz/sygnały/układ Opis
1. Poruszanie wskazówkami GAGE Obrotomierz, prędkościomierz, wskaźnik temperatury i poziomu paliwa Wszystkie wskaźniki wykonują test pełnego ruchu wskazówek, który trwa około 5 sekund
2.Cały wyświetlacz LCD się świeci 8888 Wyświetlacze LCD wbudowane w prędkościomierz i obrotomierz Wypełnia wszystkie segmenty wyświetlacza LCD, co pozwala stwierdzić, czy wyświetlacz działa prawidłowo
3. Żarówki lampek Żarówka Zestaw wskaźników zaświeca lampki kontrolne i ostrzegawcze Zapalają się następujące lampki ostrzegawcze sterowane przez zestaw wskaźników
* Układ ABS
*Układhamulcowy
* Świece żarowe (jeśli są)
* Ostrzeżenie o mrozie (pomarańczowa)
* Ostrzeżenie o oblodzeniu (czerwona)
* Niski poziom paliwa
* MIL
* Układ TCS (jeśli jest w wyposażeniu)
4. Poziom ROM rXXXX Pamięć tylko do odczytu (ROM) zestawu wskaźników Pokazuje wersję pamięci ROM zestawu wskaźników
5. Poziom pamięci NVM (ROM) ErXXXX Pamięć trwała zestawu wskaźników (NVM) Pokazuje wersję pamięci trwałej (NVM) zestawu wskaźników
6. Poziom pamięci EEPROM E XX Poziom pamięci EEPROM zestawu wskaźników Pokazuje wersję pamięci EEPROM zestawu wskaźników
7. Kod DTC DTC lub NONE Kody DTC Wyświetlane są zapamiętane kody DTC. Jeśli jest więcej niż jeden kod DTC, będą one pojawiać się po kolei
8. Prędkość pojazdu (mile/godz.) SPXXXX Prędkościomierz Pokazuje sygnał aktualnej prędkości pojazdu w milach na godz.
9. Prędkość pojazdu (km/h) SPXXXX Prędkościomierz Pokazuje sygnał aktualnej prędkości pojazdu w km/h
10. Prędkość obrotowa silnika tAXXXX Obrotomierz Pokazuje sygnał aktualnej prędkości obrotowej silnika do obrotomierza (obr/min)
11. Poziom paliwa. FXXX Czujnik poziomu paliwa Pokazuje sygnał poziomu paliwa (0 = pusty, 255 = pełny)
12. Temperatura płynu chłodzącego silnik (ECT)/ temperatura głowicy silnika (CHT) XXXC Temperatura płynu chłodzącego silnik (ECT)/ temperatura głowicy silnika (CHT) Pokazuje sygnał temperatury w stopniach C
13. Napięcie akumulatora btXXX Napięcie akumulatora Pokazuje sygnał napięcia akumulatora



IV. Błędy klimatyzacji

Czy klimatyzacja może pokazać błędy? – Tak.

MK III

Self-test :

1) Nacisnąć przyciski "OFF i nawiew na nogi" , a następnie przycisk "Auto" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) System zacznie self-test i ZAPISZE ewentualne kody błędów DTC (Diagnostic Trouble Codes).
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów i wyjście z self-testu.
4) Naciśnięcie jakiegokolwiek innego przycisku spowoduje wyjście z self-testu bez wymazania kodów błędów DTC


Odczyt błędów DTC

1) Nacisnąć krótko przyciski "off i nawiew na nogi", a następnie przycisk "headroom" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) Kody błędów DTC (sporadyczne) zostaną wyświetlone.
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów

Odczyt wersji softu

1) Nacisnąć krótko przyciski "off i nawiew na nogi", a następnie przycisk "AC" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"


Do MK III są też takie tipsy:

Aby wyświetlić bieżące błędy :
1) Włączyć zapłon
2) Nacisnąć krótko dwa przyciski "OFF" i "nawiew na nogi" (razem)
3) W ciągu 2 sekund nacisnąć przycisk "Auto"
4) System jest teraz w trybie serwisowym

Aby wyświetlić sporadyczne błędy :

1) Włączyć zapłon
2) Nacisnąć krótko dwa przyciski "OFF" i "nawiew na nogi" (razem)
3) W ciągu 2 sekund nacisnąć przycisk "nawiew na twarz"
4) System jest teraz w trybie diagnostycznym. kody będą pokazywały się na ekranie LCD.
Każdy kod składa się z 2 członów po 2 liczby - i tak będzie się wyświetlał. Czas wyświetlania jednego członu trwa 2 sekundy.
Kod trzeba więc sobie "poskładać" z 2 członów i odczytać co oznacza na podstawie poniższych danych :

Kody błędów klimatyzacji

B1200 - AC control module - internal fault
B1242 - AC heater recirculation flap motor
B1251 - In-car temperature sensor - open circuit
B1253 - In-car temperature sensor - short circuit to earth
B1259 - AC sunlight sensor - open circuit
B1261 - AC sunlight sensor - short circuit to earth
B1262 - AC heater defrost flap motor
B1263 - AC heater footwell flap motor
B1342 - AC control module - internal fault
B1676 - AC control module - supply voltage
B2297 - Heater output temperature sensor - open cirsuit
B2298 - Heater output temperature sensor - short circuit to earth
B2308 - In-car temperature sensor blower

I po polsku, dla lepszego zrozumienia

B1200 - Błąd wewnętrzny sterownika A/C
B1242 - Niesprawny silnik recyrkulacji powietrza nagrzanego
B1251 - Czujnik temperatury wewnętrznej - otwarty obwód
B1253 - Czujnik temperatury wewnętrznej - zwarcie w obwodzie
B1259 - Czujnik nasłonecznienia - otwarty obwód
B1261 - Czujnik nasłonecznienia - zwarcie w obwodzie
B1262 - Niesprawny silnik regulacji powietrza nagrzanego / odmrażania
B1342 - Błąd wewnętrzny sterownika A/C
B1676 - Bład zasilania sterownika A/C
B2297 - Czujnik temperatury nagrzania - otwarty obwód
B2298 - Czujnik temperatury nagrzania - zwarcie w obwodzie
B2308 - Niesprawny silniczek czujnika temperatury wewnętrznej

Naciśnięcie któregokolwiek z przycisków oprócz przycisku "rozmrozić" powoduje wyjście z trybu serwisowego.



V. Test głośników

Test głośników w oryginalnym fordowskim radiu (6006E)

1. Naciskamy równocześnie przyciski 3 i 6 przez 4 sekundy

Rozpocznie się test głośników pojedynczo od lewego przedniego następnie prawy przedni, let tylny, prawy tylny.
Po teście radio powraca do normalnej pracy

Nie wiem czy w innych modelach radia to działa więc jak ktoś sprawdzi w innym modelu radia to prosze o opis.



VI. Zmiana sposobu otwierania z pilota

Jeśli przy wyłączonym zapłonie przyciśniecie i przytrzymacie ok 4 sek klawisze otwarcia i zamknięcia (na kluczyku) zmieni się sposób otwierania centralnego tj. 1-krotne wciśnięcie otwiera tylko drzwi kierowcy 2-krotne pozostałe drzwi.

Aby powrócić do poprzednich ustawień należy powtórzyć czynność.



VII. Test modułu GEM w MKIII

Znalazlem test modulu GEM w MK3.
Majac kluczyk w pozycji 0 wciskamy i trzymamy ogrzewanie tylnej szyby. Przekrecamy kluczyk w pozycje 2 (ciagle trzymajac grzanie szyby) i puszczamy przycisk grzania tylnej szyby. Samochod wchodzi w tryb testowania modulu GEM. Teraz mozemy testowac rzeczy jak wycieraczki, swiatla, kierunkowskazy, otwieranie i zamykanie drzwi z klamki, otwieranie i zamykanie drzwi z pilota, podgrzewanie szyb, awaryjne, spryski, oraz otwiranie bagaznika. Jesli jest ok migna kierunki podczas wciskania przyciskow.



VIII. Brzęczyki ostrzegawcze

W TIS znalazłem coś takiego:

Brzęczyki ostrzegawcze

Wszystkie sygnały brzęczyków ostrzegawczych są generowane przez moduł GEM. Zestaw wskaźników może zażądać uruchomienia przez moduł GEM następujących sygnałów brzęczyków ostrzegawczych:

* Włączony bieg wsteczny (jeśli jest w wyposażeniu)
* Niski poziom paliwa
* Odległość do przebycia przed wyczerpaniem paliwa
* Ostrzeżenie o mrozie/oblodzeniu
* Nadmierna prędkość (do skonfigurowania, jeśli jest w wyposażeniu)
* Wybór trybu komputera pokładowego



IX. Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu z miejsca

1. Zapłon włączyć
2. Zaryglować drzwi, odblokować ... powtórzyć 3 razy
3. Zapłon wyłączyć
4. Powtórzyć trzykrotnie zabawę z ryglowaniem
5. Ponownie zapłon - ma wydać dźwięk !!
6. Ponownie drzwi zaryglować i otworzyć RAZ!! - ponownie ma być dźwięk
Po przekroczeniu prędkości 3 km/h drzwi mają się ryglować...

X. Programowanie pilota
XI.Tryb diagnostyczny DENSO:

posty niżej (http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/88218-Sztuczki-i-kruczki-MKIII?p=1809621&viewfull=1#post1809621)

rednaxelA
15-04-2012, 16:06
Bardzo fajnie ze zebrales to w jednym miejscu!

Ale mam 1 uwage


Czy klimatyzacja może pokazać błędy? – Tak.

MK III

Self-test :

1) Nacisnąć przyciski "OFF i nawiew na nogi" na około 2 sekundy

Sprawdz u siebie - nie mozna tak dlugo trzymac tych przyciskow - trzeba krotko nacisnac OFF i na nogi

Mavv
15-04-2012, 16:14
Szczerze powiedziawszy nie sprawdzałem. Czytałem watek, kopowiałem do worda i potem tu wkleiłem. Jeśli piszesz, że trzeba krótko nacisnąć, to już zmieniam.

Dzięki za uwagę! :up:

Poprawione :)

bol3k
25-04-2012, 16:26
Sprawdzał ktoś ?? Bo powiem że dwie sztuczki-kruczki bardzo mi się spodobały

Mavv
25-04-2012, 19:00
W dziale "Eksploatacja bieżąca", gdzie jest wątek, są odpowiedzi, jak niektórym poszło sprawdzanie w/w sztuczek. Polecam przeczytać. :up:

MarekPrint
25-04-2012, 20:10
Bardzo fajnie ze zebrales to w jednym miejscu!

Ale mam 1 uwage



Sprawdz u siebie - nie mozna tak dlugo trzymac tych przyciskow - trzeba krotko nacisnac OFF i na nogi

Mavv poprawił tylko w jednym miejscu , a wszędzie z klimatyzacją gdzie występuje ,,OFF i nawiew na nogi'' powinno być krótko przytrzymane , a nie jak w poście występuję 1,5 sek. czy 2 sek.

Wielki plus za zebranie wszystkiego w jedno miejsce.

MarcinDw
29-04-2012, 14:41
1. Zapłon włączyć
2. Zaryglować drzwi, odblokować ... powtórzyć 3 razy

Mam pytanie.. jak to zrobić jak na włączonym zapłonie nie działają przyciski na pilocie? to jakaś blokada jest ?
czy wystarczy ręcznie ,,języczkiem,,przy klamce zamknąć ? bo zaryglować podwójnie się nie da

1olek
29-04-2012, 16:21
* Świece żarowe (jeśli są)

zapalaja sie nawet w benzynowcu przy tescie ;)

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 14:21 ----------


* Układ TCS (jeśli jest w wyposażeniu)

j.w.

Mavv
03-05-2012, 23:50
Mavv poprawił tylko w jednym miejscu , a wszędzie z klimatyzacją gdzie występuje ,,OFF i nawiew na nogi'' powinno być krótko przytrzymane , a nie jak w poście występuję 1,5 sek. czy 2 sek.

Wielki plus za zebranie wszystkiego w jedno miejsce.

Dzięki Marku, poprawiłem. Czyli - nacisnąć krótko OFF i nawiew na nogi, a ewentualne nacisnięcie jakiegoś innego przycisku musi się odbyć w określonym czasie - np: Nacisnąć krótko OFF i nawiew na nogi a następne w ciągu 1,5 sek jakiś-tam-przycisk. Takie przedstawienie wydaje mi się bardziej logiczne.
W sumie nie robiłem tego testu u siebie, choć pewnie powinienem :helm:

Osobiście u siebie zastosowałem ryglowanie drzwi (zadziałało z pierwszego) oraz czasem na parkingu stosuję chwilowe wyłączenie pipka-dręczyciela testem głośników.

MarekPrint
12-06-2012, 21:05
Tutaj zamieszczamy uwagi i poprawki do zebranych przez Mavv w pierwszym poście sztuczki i kruczki. Czy też nowe triki.

Wszelkie zapytania : działa / nie działa prosimy zamieszczać tu
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/14505-MK-III-Sztuczki-i-kruczki

Mirek1979
17-08-2012, 22:05
Kolego Mavv wielki szacun dla Ciebie .
Dzięki Twojemu opisowi porad zrobiłem szyby podnoszone automatycznie w Mk4,
również zauważyłem że niektóre pasują do do Mk4.
Pozdrawiam :beer::beer::beer:

Mavv
22-10-2012, 06:16
Kolego Mavv wielki szacun dla Ciebie .
Dzięki Twojemu opisowi porad zrobiłem szyby podnoszone automatycznie w Mk4,
również zauważyłem że niektóre pasują do do Mk4.
Pozdrawiam :beer::beer::beer:

Dzieki! :)

Proponuje zrobic liste sztuczek/kruczkow, ktore pasuja zarowno do MkIII i MkIV. Moze to ulatwic komus zycie, jak rowniez posluzyc do zrobienia listy trickow do MkIV :up:

GeGo
18-11-2012, 13:35
Dodam jeszcze takie:

Programowanie pilota
Można zaprogramować maksymalnie osiem pilotów zdalnego sterowania dla pojazdu (łącznie z tymi, które były dostarczone z pojazdem). Podczas procedury programowania nadajniki zdalnego sterowania
muszą pozostawać wewnątrz pojazdu. Zapnij pasy bezpieczeństwa przednich siedzeń i zamknij wszystkie drzwi, aby sprzeczne brzęczyki sygnalizacyjne nie rozbrzmiewały podczas programowania
• Aby zaprogramować nowe nadajniki zdalnego sterowania, obróć kluczyk
zapłonowy w położenie II cztery razy w ciągu sześciu sekund.
• Ustaw kluczyk zapłonowy w położeniu 0. Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość zaprogramowania nadajników zdalnego sterowania w ciągu 10 sekund.
• Naciśnij dowolny przycisk na nowym nadajniku zdalnego sterowania.
Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny. Powtórz ten ostatni krok ze wszystkimi nadajnikami zdalnego sterowania, włącznie z oryginalnym. Nie wyjmuj kluczyka z włącznika zapłonu podczas naciskania przycisku na tym nadajniku zdalnego sterowania.
• Ponownie włącz zapłon (kluczyk w położeniu II) lub odczekaj 10 sekund nie
programując kolejnego nadajnika zdalnego sterowania, aby wyjść z trybu
programowania kluczyków. Do otwierania i zamykania pojazdu możesz teraz użyć tylko nadajników zdalnego sterowania, które właśnie zaprogramowałeś.

ps. autor pierwszego posta lub mod może go wklić do pierwszego posta by nie szukać


Tryb diagnostyczny DENSO:

1. Kluczyk w pozycję II
2. Wcisnąć i przytrzymać MENU przez ok. 10 sekund do czasu aż zapika i pojawi się ekran PIN
3. Wpisać PIN: 6414 i zatwierdzić.

Pojawią się opcje:
General Info - zawiera informacje o aucie
W tym dział "Audio Diagnostics" - umożliwia test systemu audio
Manual Check - umożliwia dostęp do testów np.
DIAGNOSTIC ERROR CODES - wyświetla listę wszystkich błędów DTC
NAV RGB TEST - zatwierdzenie kolorów wyświetlacza
TOUCH SCREEN CHECK - umożliwia kalibrację ekranu dotykowego
DISPLAY HARDKEY CHECK - Ikony na ekranie są podświetlane w momencie naciśnięcia zwykłego przycisku.

Display Info - wersja softu wyświetlacza

Navigation Info - zawiera informacje o GPS
RESET POSITION - Umożliwia reset pozycji auta do bieżącej mapy DVD domyślnego państwa (nie za bardzo to kumam )
VEHCILE/GYRO SIGNALS - Wyświetla kierunek auta, prędkość i odległość, jak również informację o żyro.
GPS INFORMATION - Wyświetla sygnały satelitów i ich pozycję

S/W Update - umożliwia update oprogramowania systemu
Self Check - wyświetla błędy wykryte podczas self-testu systemu

Kluczyk w pozycję "0" kończy tryb diagnostyczny


ps. opisy znalezione w necie[COLOR="Silver"]

mr-fix
12-06-2014, 12:36
Witam.
Nakręciłem krótki filmik, aby pokazać jak wejść do ukrytego menu (trybu serwisowego) zegarów w Mondeo MK3.


http://www.youtube.com/watch?v=8we_ilS9jrY

MarekPrint
12-06-2014, 12:56
Takie najbardziej interesujące to

test wskaźników
test kontrolek

1:03 min - 071C - to temperatura silnika
1:06 min - bAt 125 - to napięcie aku - 12,5V

Z tak ustawionym wyświetlanym parametrem można jechać w trasę i obserwować np temperaturę silnika , czy napięcie.

Cofniecie kluczyka do pozycji 0 powoduje wyjście z trybu serwisowego i powrót do normalnej pracy wyświetlacza.

igorfordmk3
22-03-2015, 13:37
Witam mam pytanko otóż mam mondeo mk3 fl i po odlączeniu akumulatora i podłączeniu ponownie podczas zamykania samochodu nie zapalają się światła awaryjne przy czym alarm uzbraja się normalnie. Zaznaczyć chciał bym że przed odłączeniem światła zapalały się normalnie. Co może być przyczyną i jak to naprawić?

mariobros08
29-04-2015, 11:53
[/QUOTE]
IX. Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu z miejsca

1. Zapłon włączyć
2. Zaryglować drzwi, odblokować ... powtórzyć 3 razy
3. Zapłon wyłączyć
4. Powtórzyć trzykrotnie zabawę z ryglowaniem
5. Ponownie zapłon - ma wydać dźwięk !!
6. Ponownie drzwi zaryglować i otworzyć RAZ!! - ponownie ma być dźwięk
Po przekroczeniu prędkości 3 km/h drzwi mają się ryglować...
[/QUOTE]

Jak dobrze myślę to mam zrobić tak:
WSZYSTKIE cztery drzwi mam zablokować i odblokować czy tylko jedne wystarczy??
A co zrobić żeby wyłączyć to automatyczne ryglowanie??

manio49
29-04-2015, 13:21
WSZYSTKIE cztery drzwi mam zablokować i odblokować czy tylko jedne wystarczy??
Tylko drzwi kierowcy (a że masz centralny, to blokują i odblokowują się wszystkie drzwi)

mariobros08
29-04-2015, 15:54
Ok dzieki

Żelek
29-04-2015, 22:28
A co zrobić żeby wyłączyć to automatyczne ryglowanie??

Zrobić to samo co przy włączaniu tego myku :)

maxas
16-07-2015, 22:35
Takie najbardziej interesujące to

test wskaźników
test kontrolek

1:03 min - 071C - to temperatura silnika
Pytanie czy to temp płynu czy głowicy?

mr-fix
30-07-2015, 17:23
Przygotowałem dla Was kolejne filmiki:

Aktywacja automatycznego zamykania centralnego zamka poruszeniu:

https://www.youtube.com/watch?v=UzG5EG4HLs4

Aktywacja strefowego centralnego zamka:

https://www.youtube.com/watch?v=N0PYa4hP7To

jvsi
02-08-2015, 15:20
Chyba mam pecha z moim mondkiem bo to ryglowanie nie działa.:boshe:

---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:16 ----------



IX. Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu z miejsca

1. Zapłon włączyć
2. Zaryglować drzwi, odblokować ... powtórzyć 3 razy
3. Zapłon wyłączyć
4. Powtórzyć trzykrotnie zabawę z ryglowaniem
5. Ponownie zapłon - ma wydać dźwięk !!
6. Ponownie drzwi zaryglować i otworzyć RAZ!! - ponownie ma być dźwięk
Po przekroczeniu prędkości 3 km/h drzwi mają się ryglować...
[/QUOTE]

Jak dobrze myślę to mam zrobić tak:
WSZYSTKIE cztery drzwi mam zablokować i odblokować czy tylko jedne wystarczy??
A co zrobić żeby wyłączyć to automatyczne ryglowanie??[/QUOTE]

mój nie daje dzwieku z punktu 6 natomiast zawsze po załaczniu zapłonu jest krótki dzwiek którego nie znam znaczenia ma ktos jakis pomysł?? co on oznacza.

mr-fix
03-08-2015, 22:08
Sprawdź jeszcze raz, ale przeprowadź procedurę używając drzwi pasażera.

andre1681
04-08-2015, 08:47
Chyba mam pecha z moim mondkiem bo to ryglowanie nie działa.
Nie zrażaj się i próbuj dalej.Mi też to zajęło dłuższy czas nawet nie pamiętam ile dni,ale w końcu zaskoczyło.:zakrecony:

LukaszV6
22-09-2015, 17:44
ja mam problem z wyłączeniem sygnału niezapiętych pasów. u mnie po prostu przy zgaszonym aucie nie świeci się ta kontrolka więc nie mogę wykonać procedury. ktoś ma jakiś pomysł?

1olek
30-09-2015, 21:08
wykonac przy zaplonie w poz II ;)

Wutol
06-10-2015, 18:59
Ja mam zupełnie inny problem. Gdy siedzę w samochodzie i wcisne ten listek od blokowania drzwi na drzwiach kierowcy, zamykają się wszystkie drzwi, ale gdy pociągne lekko za klamkę lub ten listek otwierają się tylko drzwi kierowcy a reszta zostaje zamknięta. Ma ktoś pomysł jak to zmienić by drzwiami kierowcy dało się również otworzyć pozostałe drzwi?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Kryplos
06-10-2015, 19:35
Ja mam zupełnie inny problem. Gdy siedzę w samochodzie i wcisne ten listek od blokowania drzwi na drzwiach kierowcy, zamykają się wszystkie drzwi, ale gdy pociągne lekko za klamkę lub ten listek otwierają się tylko drzwi kierowcy a reszta zostaje zamknięta. Ma ktoś pomysł jak to zmienić by drzwiami kierowcy dało się również otworzyć pozostałe drzwi?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

To wydaje mi się, że już nie kwestia aktywacji bądź dezaktywacji, tylko któryś mikrus klęka, ale taka tylko moja opinia

Wutol
06-10-2015, 19:38
Bywa też tak ze z zewnątrz jak chce otworzyć samochód to raz otwierają się drzwi kierowcy a raz wszystkie. Próbowałem zmienić tryb otwierania (trzymając przez 4 sek guziczki na pilocie) ale samochód nie mruga kierunkami i nic się nie zmienia.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Kryplos
06-10-2015, 21:53
Wutol, zamek kierowcy do wymiany / naprawy jak masz zdolności manualne ;) U mnie było to samo

mr-fix
02-11-2015, 12:41
Dwa kolejne filmiki. Tym razem Dotyczące radia 6006 CDC.

Test głośników:

https://www.youtube.com/watch?v=RxYm5-KH1ps

Test siły sygnału stacji radiowej:

https://www.youtube.com/watch?v=Z3IMUBxsVcc

Mundeknowicjusz
03-12-2015, 21:51
A ten kod pin to wszędzie taki sam?

RadkoR
03-12-2015, 22:17
PIN Masz przypisany indywidualny do każdego radia. W ASO można odpłatnie uzyskać kod.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Paragongola
29-02-2016, 23:58
a ja swój pin do radia znalazłem przyklejony pod popielniczką :)
polecam sprawdzić, trzeba wyjąć ten pojemniczek

RadkoR
01-03-2016, 00:15
To na pewno inwencja poprzedniego właściciela a nie Forda. ;) Fabrycznie masz taką naklejkę w ilości sztuk dwóch do wklejenia sobie gdzie chcesz.

Jak odbierałem nowe auto z salonu w 2006 to dostałem takie naklejki w książce serwisowej:
http://i.imgur.com/T8QQShX.jpg

PS. To oczywiście kod do radia a nie kod kluczyka. :)

Resi
01-03-2016, 16:03
PIN Masz przypisany indywidualny do każdego radia. W ASO można odpłatnie uzyskać kod.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

W ASO w Inowrocławiu koszt ok 60 zł. Do tego samochód umyty i odkurzony. Gratis przejażdżka nowym Mondeo.