PDA

Zobacz pe³n± wersjê : Kontrolki ASR i ABS zapalaja sie podczas jazdy??



badseed
27-04-2005, 22:49
Sprawa wyglada tak: MkI 2.5l byl ostatnio troche nieuzywany i rozladowal aku kompletnie....po naladowaniu aku i ponownym podlaczeniu zaczely sie problemy, tzn. podczas jazdy zapalaja sie kontrolki ASR i ABS....nie odrazu tylko kolejno....zapalam autko i jest OK lamki gasna po kolei przejezdzam kilka kilometrow i zapala sie ASR i swieci caly czas....po koleinych kilku lub kilkunastu kilometrow zapala sie ABS i tez pali sie caly czas czyli pala sie juz obie kontrolki i tak az do zgaszenia autka. Rano problem troche sie odwleka w czasie (po miescie nie jezdze szybko).
I tu pytanie: czy zapalaja sie bo komp nalapal jakis bledow przy odloczeniu aku....czy zapalaja sie bo systemy przestaja dzialec.....
nie mialem okazji sprawdzic czy ABS przy zapalonej kontrolce dziala i to samo z ASR-em ...mam zamiar to sprawdzic jutro.
Mam nadzieje ze ktos cos wie na ten temat i mi pomoze.....
z gory dzieki!
Pozdrawaim!

pingwin
27-04-2005, 22:55
Jezeli napiecie zasilajace jest zbyt niskie, to modul ABS/ASR moze sie nie wlaczyc, wtedy swieci kontrolka. Moze z tym akku jest jednak cos nie tak? Najlepiej sprawdz jakie masz napiecie w instalacji. Moze ladowanie nawala? Ja bym zaczal od tego.

Jesli z elektryka wszystko ok, to sprawdz czy moze wiazka elektryczna przy ktoryms kole nie jest luzna / styki nie sa zasniedziale.

Gdyby to nie dalo rezulatatu, to bym jechal na komputer.

Pozdrawiam,
pInGwIn

badseed
28-04-2005, 09:47
czyzby reszta nic nie wiedziala na ten temat??
napiscie swoje sugestje bo dzis zaczynam sie z tym uzerac i mam nadzieje ze mi sie uda to zniwelowac... :)
dodam tylko ze pojawily sie drgania na kierownicy przy predk. 60-100km/h powyzej nie. moze to wszyzstko jest spowodowane biciem tarcz czy nie wywazonymi kolami??
Pomozcie bo dostane szalu....wkurzaja mnie te "lampki"....

vMZe
28-04-2005, 09:53
WG TISa:
Model: Mondeo with ABS (with/without TCS) and double locking built from 01.97 to 08.98 (buildcode VJ to WP) inclusive

Markets: All

Subject: ABS and TCS warning lamp or ABS and handbrake warning lamp illuminates and DTC A143 is displayed

Summary

If there is a concern that the ABS and TCS warning lamp or the ABS and handbrake warning lamp illuminates and FDS2000 DTC A143 is displayed, the cause may be that the ABS module diagnoses an EEPROM error because of an increase in voltage. To resolve the concern, an additional resistor should be soldered between pin 7 and pin 16 of the diagnostic multiplug.

This bulletin supersedes TSB 168/1997 dated 13.11.1997, which should either be destroyed or suitably marked (e.g. by a line through the first page) to show that it is invalid.


Parts Required
ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÂÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ Description ³ Finis Code ³
ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÅÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
³ Resistor (2.2 kOhm) ³ 1 053 642 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÁÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ


Service Instructions

See Summary.

Note:
Before disconnecting the battery, obtain the radio keycode and make a note of the pre-set radio stations.


CAUTION:
Disconnect the battery earth lead.


1. Make the diagnostic multiplug accessible (in passenger footwell), by unclipping the multiplug from the footwell insulation panel.


Note:
Do NOT remove the cable from the multiplug.

µ 2. The resistor must be soldered between pin 7 and pin 16.
1 Pin 16 (orange cable)
2 Pin 7 (white/blue cable)


Note:
Do not cut through the cable.


Note:
Soldering the ends of the resistor wires to the areas with insulation removed results in the resistor being offset from the wiring loom.

µ 3. Remove the insulation from the orange cable, about 5 cm from the multiplug.
4. Remove the insulation from the white/blue cable, about 1 cm from the multiplug.
5. Solder the resistor (see Parts Required) in place, according to the cable colours on the existing leads.
1 Pin 16 (orange cable)
2 Pin 7 (white/blue cable)
3 Soldering position, about 1 cm (white/blue cable) from the multiplug.
4 Soldering position, about 5 cm (orange cable) from the multiplug.

6. Insulate the soldered joints with proprietary insulating tape.

7. Attach the resistor to the wiring loom using adhesive tape.

8. Install the remaining components in reverse order.

9. Enter the radio keycode, program the pre-set radio stations and set the clock.

Pozdro
vMZe

badseed
28-04-2005, 19:54
WG TISa:
Model: Mondeo with ABS (with/without TCS) and double locking built from 01.97 to 08.98 (buildcode VJ to WP) inclusive

Markets: All

Subject: ABS and TCS warning lamp or ABS and handbrake warning lamp illuminates and DTC A143 is displayed

Summary.............................

Pozdro
vMZe

nie no bomba...widze ze naprawde chcesz pomoc....

jak juz bedziesz mial cos konkretnego to napisz....

robocord
28-04-2005, 20:51
Witam,

Od dawna ¶ledzê to co siê dzieje na tej stronie i wreszcze siê zarejestrowa³em.

Mam dla ciebie dobê wiadomo¶æ :wall: badseed: w moim mondku 2.5V6 Kombi te¿ ostatnio rozb³yskaj± lampki, tylko nie 2 a 3 (ABS+TCS+rêczny).

Co do cholery to mo¿e znaczyæ i jak temu zaradziæ?

Pomocy!!!!!!!

badseed
28-04-2005, 21:52
no to jzu nas jest dwoch ....a odpowiedzi na nasze pytania jak nie bylo tak nie ma.... :(

STraits
29-04-2005, 21:39
Który¶ z czujników pracuje/pracowa³ ¼le i komputer/sterownik ABS zapisa³ b³±d. Trzeba podjechaæ do serwisu BOSCH lub FORD - podpi±æ siê pod kompa i wykasowaæ b³êdy z komputera ABS. Powinno pomóc - czêsto tak dzieje siê w zimie lub zaraz po zimie jak só³ i b³oto po¶niegowe robi± swoje.

badseed
29-04-2005, 22:02
dzieki za rady :)
wlasnie jutro sie mam zabrac za wszystkie czujniki i posprawdzac czy sie ktorys nie poluzowal lub nie odpial...ale trop jest dobry bo juz mi mechanik podpowiedzial to samo :)
mam nadzieje ze jutro przy :beer: sie uda wszystko naprawic :)
Pozdrawaim!

STraits
30-04-2005, 09:45
Sprawd¼ szczególnie uwa¿nie kostki przy przednich ko³ach za nadkolami. Psiuknij jakim¶ KONTAKTem.

badseed
07-05-2005, 18:37
Sprawa rozwiazana wiec napisze co sie stalo:
Nie wiem! Poprostu problem znikl sam ot tak... kontrolki od czterech dni swieca normalnie gasna kiedy trzeba i sie wiecej nie zapalaja! Nic kompletnie z tym nie robilem wiec nie dowiemy sie co to bylo ale dobrze ze juz tego nie ma!!! :beer: dla wszystkich za pomyslne rozwiazanie sprawy! :)

mburz
07-05-2005, 18:43
Sprawa rozwiazana wiec napisze co sie stalo:
Nie wiem! Poprostu problem znikl sam ot tak... kontrolki od czterech dni swieca normalnie gasna kiedy trzeba i sie wiecej nie zapalaja! Nic kompletnie z tym nie robilem wiec nie dowiemy sie co to bylo ale dobrze ze juz tego nie ma!!! :beer: dla wszystkich za pomyslne rozwiazanie sprawy! :)

tak jak kolega pisa³ wcze¶niej - dobrze na³adowa³ siê aku i problem znikn±³ a swoj± drog± posprawdza³bym masy na aku i plusy

badseed
07-05-2005, 19:04
tak jak kolega pisa³ wcze¶niej - dobrze na³adowa³ siê aku i problem znikn±³ a swoj± drog± posprawdza³bym masy na aku i plusy

Aku byl dobry bo go sprawdzalem jak jeszcze objawy wystepowaly.....ladowanie mial dobre i na wylaczonym byl dobrze podladowany klemy oczyszczone i porzadnie zapiete. Pozatym ten rozladowany aku poszedl w odstawke do mojego MkII i sprawuje sie doskonale. tak czy inaczej :beer: sie nalezy :)

robocord
08-05-2005, 11:06
Witam,

Koledze badseed samo ust±pi³o, niestety ja musia³em oddaæ mondka do warsztatu gdzie przy pomocy komputera specy ustalili ¿e zerwany by³ czujnik ABS/ ASR lewego tylnego ko³a. Swoj± drog± zrobi³em ma³e dochodznie i okaza³o siê i¿ ¿ona "przetestowa³a" mondzia na wybojach.

Dobrze ¿e mia³em w lodówce :beer: to szybko mi przesz³o.

Pozdrawiam