PDA

Zobacz pełną wersję : Pożółkłe światła.



adwokat
28-04-2005, 09:00
Witam
Kto twierdził, że wyczyszczenie plastikowego ustrojstwa w reflektorach coś zmieni ?
W piatek rozebrałem cały przód (obeszło się bez zdejmowania zderzaka) rozebrałem lampy i wziołem się do czyszczenia. Na szczęście odbłysniki sa jak nowe, więc ich nie ruszałem, za to te dziadowskie plastiki (żółte) wypiołem chciałem wyczyścić. Nie powiem w jakimś stopniu przejrzały, ale ta zółć mimo wszystko przebija. W końcu to plastik i od ciepła on zmienia nieodwracalnie kolor. Ale przeczyściłem za to klosze od wewnątrz i nastąpiło przejaśnienie - otóż lampy jak nowe. Nie zdawałem sobie sprawy, że klosze od wewnątrz są tak zafajdane.
P.S
Szkoda, że nie można zdjąć tych plastików w reflektorze. Sprawdzałem świecenie bez nich i jest rewelacja.
Pozdrawiam

v1tek77
28-04-2005, 09:17
P.S
Szkoda, że nie można zdjąć tych plastików w reflektorze. Sprawdzałem świecenie bez nich i jest rewelacja.
Pozdrawiam
Mozesz zawsze zmienic sobie reflektory na te od przejsciowki, co prawda sa na zarowki H7 ale nie ma juz tego plastiku :beer:

adwokat
28-04-2005, 10:58
A będą pasowały ?
One maja inny kształt. Są większe. Dużo roboty jest przy przerabianiu ?

v1tek77
28-04-2005, 11:06
A będą pasowały ?
One maja inny kształt. Są większe. Dużo roboty jest przy przerabianiu ?
nie zauwazylem roznicy. Ja mam jeden taki reflektor bo jak byl sprowadzany to taki juz mial.
Pozdrawiam

adwokat
28-04-2005, 11:39
i wszystko pasuje ? bez przerabiania ?
a wiela kosztuje taki reflektor ?

JB
28-04-2005, 11:41
Ja też mam takie pożółkłe, ale stwierdziłem że nie będę wymieniał. Byłem ostatnio w serwisie Forda (w ramach darmowego przeglądu) i zaproponowano mi wymianek tych wkładek. Cena niestety jest co najmniej śmieszna: 40 zł wkładka ale ponad 60 zł uszczelka. Jak dla mnie - dziękuję. Wstawiłem mocniejsze żarówki i jest ok.

adwokat
28-04-2005, 11:49
jeżeli uszczelka ok, to po co ja wymieniać ?
same wkładki należało by wymienić i ja chyba to zrobię, bo reflektory (wymiana) na te o których pisał v1tek77 pewnie będa kosztowały krocie, a aż tak bardzo mi ta żółc nie przeszkadza w stosunku do cen nowych lamp.
Pozdrawiam

uszat
28-04-2005, 11:51
Ja kupilem Mondeo w Fordzie w niemczech, i wymienili mi te zasrane wkladki. Lapmy wyczyszczone wygladaja jak nowe:) Niestety mam pecha do zarowek. Przez ostatnie 4 miesiace wymienilem 3 razy. Pierwsze kupilem normalne, pospolite H1, ale cos mnie kopnelo i postanowilem zmienic na BOSCH Xenon Blue dla normalnych reflektorow. Rzeczywiscie swiatlo bylo wyraznie bielsze, tylko ze jakos wysokosc swiecenia nietaka! Dla proby wsadzilem do lewego reflektora stara zarowke z forda i... o dziwo ta stara swiecila nizej! W kazdym razie padla mi jedna Xenonka Boscha 2 tygodnie temu, i kupilem tez Boscha ale tym razem (nie pamietam nazwy) ale niby maja dawac 50% wiecej jasnego swiatla.

A jakie wy macie sugestie w kwestii zarowek?

adwokat
28-04-2005, 12:00
Wydaje mi się, że przez te nieszczęsne wkładki, to obojetnie jakie żarówki się wsadzi, to co najwyżej poprawi sie tylko delikatnie jasność, więc szkoda wydawać kasę na xenonki, tym bardziej, że wiem z doświadczenia, że one długo nie wytrzymują. Miałem takowe w BMW (poprzednim swoim aucie) i dość często się przepalały, a one jak na żaróweczki nie są zbyt tanie
Pozdrawiam

Fredee
28-04-2005, 15:02
Ja też mam takie pożółkłe, ale stwierdziłem że nie będę wymieniał. Byłem ostatnio w serwisie Forda (w ramach darmowego przeglądu) i zaproponowano mi wymianek tych wkładek. Cena niestety jest co najmniej śmieszna: 40 zł wkładka ale ponad 60 zł uszczelka. Jak dla mnie - dziękuję. Wstawiłem mocniejsze żarówki i jest ok.
mocniejsze to znaczy jakie??
110 watt? jeśli wstawiłeś 110 watt to albo wypali Ci odbłyśnik ( i to bardzo szybko...) albo przy zaczynającym padać deszczu na włączonych światłach strzeli szklany klosz ( widziałem takie coś na własne oczy w peugeocie 405...) Pozdrawiam ( nadal jestem zwolennikiem soczewek...)

:bigok: :banan:

digital123
28-04-2005, 17:42
mocniejsze to znaczy jakie??
110 watt? jeśli wstawiłeś 110 watt to albo wypali Ci odbłyśnik ( i to bardzo szybko...) albo przy zaczynającym padać deszczu na włączonych światłach strzeli szklany klosz ( widziałem takie coś na własne oczy w peugeocie 405...) Pozdrawiam ( nadal jestem zwolennikiem soczewek...)

:bigok: :banan:

Nie wspominajac o tym ze instalacja elektryczna nie jest dostosowana do takich mocy, przeciez to 2 razy wiecej mocy pobranej. Nie dosc ze przekroje przewodów za male - zacznął sie mocniej grzac, po dluzszym czasie moga sie potopic i zrobic zwarcie, drugie to brak przekaznika swiatel, a wiec caly prad plynie przez przelacznik swiatel (dobrze mu to niezrobi). Pomijajac inne aspekty...ze takie swiatla ładnie dają po oczach :wall:

Pozdrawiam Dominik

v1tek77
28-04-2005, 18:21
Ja też mam takie pożółkłe, ale stwierdziłem że nie będę wymieniał. Byłem ostatnio w serwisie Forda (w ramach darmowego przeglądu) i zaproponowano mi wymianek tych wkładek. Cena niestety jest co najmniej śmieszna: 40 zł wkładka ale ponad 60 zł uszczelka. Jak dla mnie - dziękuję. Wstawiłem mocniejsze żarówki i jest ok.
Z tego co slyszalem z opinii uzytkownikow to mocniejsze zarowki powoduja szybsze zolkniecie tych plastikow. Wiec wkladajac mocniejsze mozesz niedlugo znow widziec ciemnosc :satan: i znow bedziesz chcial jeszcze mocniejsze itd. :jezyk1:
Pozdrawiam :beer:

rydzadam
30-04-2005, 00:02
[quote="adwokat"]Witam
Kto twierdził, że wyczyszczenie plastikowego ustrojstwa w reflektorach coś zmieni ?

No nie, coś tam zmienia. Przy srebrnym nadwoziu, jakie mam, to estetyka całego auta się poprawiła o 100 %. A świeci też bez porównania lepiej. Ale dobre pół godziny szorowałem pastą każdą sztukę tych wstrętnych plastików. Efekt - około 80 %.

remik07
30-04-2005, 09:42
jeżeli uszczelka ok, to po co ja wymieniać ?
same wkładki należało by wymienić i ja chyba to zrobię, bo reflektory (wymiana) na te o których pisał v1tek77 pewnie będa kosztowały krocie, a aż tak bardzo mi ta żółc nie przeszkadza w stosunku do cen nowych lamp.
Pozdrawiam

jedź do ATZ , na Tuwima - wkładki ostatnio kupowałem zdaje się po 55zł/sztuka i po problemie,na kolejne 8 lat wystarczy

adwokat
02-05-2005, 09:06
w którym miejscu na Tuwima ?

sylwo2
02-05-2005, 13:48
qrde ja tez sobie wyczyscilem wkładki pastą. naprawde super efekt. polecam bo wybulic na nowe trzebabz troche wiecej a tak zostaje na :beer: lub :beer: :beer: . Tyle ze nacieszylem sie nimi zaledwie tydzien a potem musialem sprawic komplet nowych światełek bo podczas nocnej jazdy złowilem jelenia :wall: :satan:
mimo wszystko warto wyczyscic stare wkładki i przy okazji przetrzec klosze od srodka bo po tym jakosc swiatla poprawia sie wyraznie :)

numerek
02-05-2005, 20:32
tak się składa że że to ja jestem autorem tego artykułu o czyszczeniu wkladek i ze zdziwieniem czytalem Twego posta

hmm nie wiem czego się spodziewaleś po tym czyszczeniu ale napisalem że to nie to samo co nowe ale sa białe
10 lat oddzialywania wysokiej temperatury nie mozna zniwelować 15 minutowym szorowaniem
jak widać kilku/kilkunastu uzytkownikow jest zadowolonych z tego sposobu
wiesz jesli chcialeś miec super biale to trza bylo kupic nowe a nie zawracać sobie glowy męczarnią z czyszczeniem aby potem wylewac żale ze sposób jest do :ass:
jak na koszt 3.50 + swoja praca to efekt jest zupelnie dobry

nie wiem czy ten post był przytykiem do mnie ale tak go odebralem

Oktan
02-05-2005, 20:48
w którym miejscu na Tuwima ?

przy Tramwajowej, wjazd jest praktycznie na wprost ulicy Przędzalnianej