PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawdzanie historii samochodu w ASO



bambus
03-05-2012, 01:39
Jeszcze jeden wątek:)
Ostatnio oglądałem jednego Mk4 z Warszawy. Zdobyłem numer VIN i adres serwisu, w ktorym były robione przeglądy. Zadzwoniłem, powiedziałem, że chciałbym sprawdzić historięsamochodu.
Pani potwierdziła właściciela i przebieg przy ostatnim przeglądzie (zgodny z wpisem w książce). Na pytanie o naprawy lakiernicze itp, (nieujęte w książce) odpowiedziała, że że samochod mógł być naprawiany w tym ASO bez wpisów do książki i takie informacje mogąsię znajdować w bazie danych ASO, ale może ich udzielić tylko za zgodą właściciela. Trochę trudno taką zgodę uzyskać, bo akurat to auto jest poleasingowe, czyli właścicielem jest leasingodawca - w tym przypadku Millennium Leasing oddział Poznań). No i kropka. Mam potwierdzony przebieg i nic więcej.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia, czy to jednostkowy przypadek? Jeżeli to standardowa procedura w ASO, to jak, mając VIN, dowiedzieć się o aucie czegoś więcej?

Jareczek1980
03-05-2012, 09:54
w przypadku napraw blacharskich sprawa jest prosta, miernik w dłoń. Myślę też ze gdyby u nich zrobić przegląd przedsprzedażowy to by więcej powiedzieli

bambus
04-05-2012, 00:09
w przypadku napraw blacharskich sprawa jest prosta, miernik w dłoń. Myślę też ze gdyby u nich zrobić przegląd przedsprzedażowy to by więcej powiedzieli

ASO jest niestety we Wrocławiu, a samochód w Wawie (ja zresztą też) więc w tym przypadku zupełnie się nie kalkuluje. Pozostaje miernik:)