PDA

Zobacz pełną wersję : Maglownica, pompa & buczenie



vMZe
28-04-2005, 10:40
Witam,
mam zagadkę - jak poznać, że sypią się wymienione w temacie części? Mam dziwne wrażenie, że niedługo spotka mnie nieprzyjemność ich naprawy, bo jak w środku siedzę to słyszę buczenie, które zmienia się w zależności od obrotów. Jak posłucham pod maską - to prawie go nie słychać.
Jak skręcam koła to słychać pompę, ale nie jakoś bardzo i tylko pod maską.
Co to może być?
Pozdro
vMZe

Truszek
28-04-2005, 11:59
Witam,
mam zagadkę - jak poznać, że sypią się wymienione w temacie części? Mam dziwne wrażenie, że niedługo spotka mnie nieprzyjemność ich naprawy, bo jak w środku siedzę to słyszę buczenie, które zmienia się w zależności od obrotów. Jak posłucham pod maską - to prawie go nie słychać.
Jak skręcam koła to słychać pompę, ale nie jakoś bardzo i tylko pod maską.
Co to może być?
Pozdro
vMZe

Niewątpliwie słychać pompę wspomagania, co nie znaczy że wysiadkę ma zamiar zrobić. Sprawdziłeś poziom płynu i jego ogólne samopoczycie? Może już się zestarzał i trzeba go wymienić, czasem bywa tak, że lubi się zwarzyć jak wymieszasz takie które się nie mieszają.
Jaki samochód taka pompa, niektóre mruczą od początku inne zaczynają w trakcie. U mnie jak zaczęło mruczeć wspomaganie, to okazało się, że mało płynu się zrobiło - dolałem i cisza.
Co do stanu technicznego maglownicy - trzeba ją sprawdzić na oko, czy czasem nie ciecze i czy nie ma za dużych luzów na listwach - ta część która chowa się do środka i jest do niej przymocowany drążek kierowniczy. W przypadku wycieków, warto obejżeć węże na połączeniach czy czasem nie popuszczają tu i uwdzie ze starości.

To chyba na tyle.
Pozdróffka

vMZe
28-04-2005, 12:31
Sobota nadchodzi - kanał czeka wzywa z daleka :metal .
A jaki olej do wspomagania - bo nie wiem kiedy był wymieniany - czytaj pewnie nigdy... (jeżdżę od 3 miesięcy) a auto ma 9 lat. No i czy można tak bez problemu samemu wymienić??
pozdro
vMZe

Pafqo
30-04-2005, 12:22
u mnie tez buczy pompa wspoamgania chyba. Slyszalem, ze mozna naciagnac pasek ale w warsztacie powiedziano mi ze w MKII nie ma naciagu ze jet automatycznie napinany pasek ... ?

maciejewski
04-05-2005, 12:13
Hej,

u minie pompa zaczela nie tylko buczec, ale i rzezic... Myslalem ze juz po niej. Doraznie dolalem plynu choc bylo go troszke ponizej minimum, ale po paru skretach kierownica w lewo i prawo na maxa na wlaczonym silniku poziom plynu spadl i musialem dolac jeszcye kapke dwa razy... Jak reka odjal... Wychodzi na to, ze jak plynu ubedzie za duzo, to w zbiorniczku wyrownawczym jeszcze on jest, a instalacja jest zapowietrzona...

pozdrawiam

vMZe
04-05-2005, 12:17
Problem jest taki, że u mnie płynu jest powyżej MAX. Stan też w miarę dobry (chyba - jakiego powinien być koloru - u mnie jest brązowy).
Pozdro
vMZe