PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wyciek oleju- tylko dlaczego..



akwedukt76
16-05-2012, 11:06
Witam po dłuższej przerwie:drink:.

Pojawił się mały problem z moją skrzynią.. Otuż jechałem w sobotę do Pragi i Mondeusz przed samą Pragą- wywalił olejem ze skrzyni.
Nie rzeby zgugił wszystko , ale z litr napewno . Dojechałem z powrotem do domu i już taki objaw się nie powtórzył.

Niestety mam lewy przegłub i blendę w ojeju .
Dodam ze autem kierowała żona - predkość na autostradzie 150 km/h , zjechałem na CPN , a tutaj swąd spalongo oleju który gdzieś pokapywał na tłumik- stąd ten smród.

Biegi przerzucają się bez zarzutu- wszytko płynnie , tylko gniecie mnie pytanie dlaczego ...
:smash:
Olej zmieniany poł roku temu na Mobil ATF220 , i do tej pory wszystko grało jak w zegarku .

Mieliście może koledzy taki dziwny przypadek..

Pozdrawiam.

Sisiek
16-05-2012, 12:30
Skoro taki gwałtowny wyciek to prawdopodobnie półośka wyskoczyła ze skrzyni. Miałem taką sytuację, że po jeździe ujrzałem czerwoną kałużę pod wozem. Okazało się, że wyskoczyła półośka, nie do końca bo dało się jechać, ale to wystarczyło żeby wyleciał olej. Dopchnąłem tę półoś, zaskoczyła i już długo mam spokój, ale zgodnie z fachem należałoby się przyjrzeć zabezpieczeniu na półośce, może się wyrobiło albo wręcz spadło.

akwedukt76
16-05-2012, 15:19
Hmm, ale ja rzadnych problemów z jazdą nie zauwazyłem ....

Sisiek
16-05-2012, 15:42
Właśnie też nie miałem żadnych problemów z jazdą. Gdyby nie kałuża oleju pod autem to pewnie długo bym o sprawie nie wiedział. Ściągnąłem koło, mocno dopchnąłem kielich ręką i wskoczyła na swoje miejsce. Tego wysunięcia było niedużo, 1 może 2 cm. Później jak uzupełniałem olej to mi weszło prawie litr.

akwedukt76
16-05-2012, 21:49
Dzisiaj zostawiłem auto u mechanika.
Po ogledzinach stwierdził, że naprawdopodobniej, olej wyciekł górą przez ten wąż wchodzący do skrzyni .
Możliwe?

Tylko mnie cały czas nurtuje pytanie - dlaczego?

akwedukt76
18-05-2012, 22:00
Witam,
Mam ogromną prośbe dla kolegów posiadających Microcata.
:car::car:
Szukam nr czesci:

Do skrzyni- chodzi oczywiście o automat , wchodzi taki gumowy wąż . Na końcu tego węża jest taka metalowa tuleja, która jest uszczelniona taką gumową uszczelką ( oringiem ) .

Chodzi o ten oring który jest w obudowie od filtra i w niego wciska się ten gumowy wąż.


Niestety rozsypało się to coś w rekach i nie wiem czego szukać.


Z gory serdecznie dziękuje za szybka odp.

P.S Wiem ze nie po polsku ale nie wiem jak to opisac.

Mavv
20-05-2012, 12:32
U mnie kapie olej przez uszczelniacz polosi.
Auto mialo wymieniana skrzynie. Mechanik wymienil tez olej. Powiedzial, ze wlal 7,5 litra, tyle co podaje instrukcja. Ale obawialem sie, ze nie spuscil calego oleju. Sprawdzalem poziom, ale caly czas bagnet byl uwalony w oleju. Dalo mi to do myslenia, ale nie spodziewalem sie, ze moge miec za duzo oleju... Az ktorego razu pod autem zauwazylem kropki. Teraz musze pilnowac stanu oleju, zeby za duzo go nie ucieklo.
Pytanie - podczas wymiany uszczelniacza na polosi (kapie z prawej - tej dluzszej) wymienic tez olej? Ile oleju zejdzie przy demontazu poloski?
Na jakie koszty sie przygotowac?

rodan555
20-05-2012, 18:59
w całej skrzyni jest około 9 litrów oleju, przy wymianie półosi zejdzie 4-4,5. nie wiem ile przejechałeś od ostatniej wymiany oleju ale jak powyżej 20tyś to profilaktycznie zalej skrzynię nowym olejem a nie tym co zejdzie, innymi słowy zrób statyczną wymianę oleju. Uszczelniacz od 30do 50 zł kosztuje olej mobil atf220 5l to koszt jakichś 100-120 zł a .Przy wymianie jakiejś wielkiej filozofii niema więc cena około 100-150 zł za robociznę powinna być ok.

Mavv
20-05-2012, 21:16
Skrzynia była wymieniana w styczniu tego roku. Mechanior twierdzi, że spuścił olej, zamontował skrzynię i zalał nowym. Skrzynia CD4E - według książki ma 7,5l oleju i on tyle wlał. Nawet dziś sprawdzałem bagnet i dalej jest cały w oleju.
Jak mi pogoda pozwoli, to spuszczę trochę oleju - za dużo chyba nie jest dobrze dla sprzęgła.
Aha - od wymiany przjeździłem 3000 mil (4800 km).
Cieszy mnie, że jakieś spore koszty to nie będą. A że będę autem w Polsce w te wakacje, to wolę zlecić tę robotę polskiemu warsztatowi (mam nadzieję, że to tego czasu ktoś coś sensownego poleci). Boję się, że tutejsi mechanicy znów coś spieprzą.

rodan555
20-05-2012, 21:24
a ten olej to ty sprawdzasz na odpalonym silniku, czy nie? 7,5 litra taaak pod warunkiem że dał stary konwerter w który wchodzi właśnie coś około 1,5 litra ... Jak zrobiłeś niecałe 5000 km od wymiany skrzyni to sobie darój wymianę oleju.

Mavv
20-05-2012, 21:31
I konwerter i skrzynia wymieniona. Przynajmniej tak mi mówił.
Sprawdzam na zgaszonym zimnym silniku po 12 godzinach stania na parkingu. Olej powinien spłynąć, a na bagnecie powinno być czysto. U mnie bagnet jest w oleju jakieś 10cm od wskaźnika poziomu. Cały napis "Do not fill above this line" jest w oleju :(

rodan555
20-05-2012, 21:58
no ale tam jest jeszcze napisane żeby sprawdzać na odpalonym silniku w pozycji P albo N. olej w skrzyni automatycznej zawsze sprawdza się na odpalonym silniku. a ten konwerter i skrzynia były nowe bez przebiegu czy z innego auta? Jak z innego to musiałby się strzykawką bawić żeby wyciągnąć olej z konwertera a i to nie do końca się udaje ....

Mavv
20-05-2012, 22:37
Zgadza się - na odpalonym pisze, najlepiej jeszcze, żeby był ciepły. Tak nie sprawdzałem, powiem szczerze.
Skrzynia i konwerter używka, z przebiegiem 53 tys mil. Moja skrzynia padła przy 72tys mil.