PDA

Zobacz pełną wersję : OBD v i czy II w MkI '96?



Satter
28-04-2005, 16:01
Witam wszystkich,
jest to mój pierwszy post na grupę, dlatego proszę o łagode traktowanie.
Stałem się posiadaczem Mondeo MkI z 1996 roku, konkretnie miesiąc IV.
Nabrałem chęci na OBD. No i mam problem: jakim OBD starszym czy nowszym to auto dysponuje? Zadawałem już to pytanie na PMS (geupa newsowa) ale tam przekierowano mnie właśnie tu. Wracając do mojego pytania, szukałem już tego złącza pod przednią szybą, koło akumulatora, w skrzynce bezpieczników w silniku, no i nic. A szukałem złącza OBDI, 3-pinowego. Potem zgodnie z sugestiami zajrzałem głębiej pod kierownicę, i coś znalazłem, to jest złącze 14-pinowe z 6 pinami podłączonymi a resztą wolną. Mam pytanie dlatego: co to jest? Nie pasuje wg. mnie ani do OBDI ani OBDII. Jak to ugryźć i czym (o ile oczywiście jest to złącze diagnostyczne)?
:(

digital123
28-04-2005, 17:20
Witam

W fordzie OBD II, czy I nic nie zrobisz, tam jest EEC IV, jezeli chcesz odczytac tylko kody bledów, to wystarczy do tego dioda+zwora, jezeli chcesz coś wiecej to albo profesjonalny sprzet za ok 10.000zl, albo jest jeszcze jedna mozliwosc - nazywa sie to EURO-SCAN, i mozna to kupic na Allegro

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48428122

Ale tez nie jest tanie i obsluguje tylko z fordów tylko sterownik EEC IV, V bodajze juz nie, tylko teraz dokladnie nie pamietam w ktorym roku w mondeo zostal on zmieniony

Pozdrawiam Dominik

Satter
28-04-2005, 18:44
Witam

W fordzie OBD II, czy I nic nie zrobisz, tam jest EEC IV, jezeli chcesz odczytac tylko kody bledów, to wystarczy do tego dioda+zwora, jezeli chcesz coś wiecej to albo profesjonalny sprzet za ok 10.000zl, albo jest jeszcze jedna mozliwosc - nazywa sie to EURO-SCAN, i mozna to kupic na Allegro

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48428122

Ale tez nie jest tanie i obsluguje tylko z fordów tylko sterownik EEC IV, V bodajze juz nie, tylko teraz dokladnie nie pamietam w ktorym roku w mondeo zostal on zmieniony

Pozdrawiam Dominik
Właśnie jak na razie nie chcę nic robić, tylko zobaczyć kody usterek które mogą się pojawić :) No ale niestety jeszcze do tej pory nie wiem, czy znalezione przeze mnie złącze pod kierownicą to OBD I/II czy coś innego... I nawet nie wiem jak pod to złącze (14 pinowe) mógłbym się z diodką podłączyć! Dlatego proszę o pomoc...

mburz
30-04-2005, 07:58
Witam wszystkich,
jest to mój pierwszy post na grupę, dlatego proszę o łagode traktowanie.
Stałem się posiadaczem Mondeo MkI z 1996 roku, konkretnie miesiąc IV.
Nabrałem chęci na OBD. No i mam problem: jakim OBD starszym czy nowszym to auto dysponuje? Zadawałem już to pytanie na PMS (geupa newsowa) ale tam przekierowano mnie właśnie tu. Wracając do mojego pytania, szukałem już tego złącza pod przednią szybą, koło akumulatora, w skrzynce bezpieczników w silniku, no i nic. A szukałem złącza OBDI, 3-pinowego. Potem zgodnie z sugestiami zajrzałem głębiej pod kierownicę, i coś znalazłem, to jest złącze 14-pinowe z 6 pinami podłączonymi a resztą wolną. Mam pytanie dlatego: co to jest? Nie pasuje wg. mnie ani do OBDI ani OBDII. Jak to ugryźć i czym (o ile oczywiście jest to złącze diagnostyczne)?
:(

1. :bigok:
2. fajnie że MDO :beer:
3. pod kierownicą istotnie znajduje się takie złącze diagnostyczne lecz jest to tylko złącze przejściowe między wtyczką 3 OBD pinową a 16 pinową OBD 2. W tym czasie FORD nie wiedział czy dostosować swoje normy do EURO czy być oryginalnym i mieć swój wtyk diagnostyczny.
4. Jest pewne że masz układ EEC4 i odczytuje się go kodem migowym w systemie statycznym i dynamicznym na pinach sterownika nr 17,40,48.
5. aby samemu odczytać błędy EEC4 potrzebna jest dioda i trzy kabelki
wzbudzenie następuje po zmostkowaniu na 2-3s pinów 40 i 48 natomiast między pinami 48 a 17 ma być podłączona dioda.
6. Nie znam układu pinów we wtyczce 14 pinowej - patrz koledzy mający TIS
Na pewno w takiej wtyczce jest +,-,sygnałowy EEC,ABS,SRS mozna to sprawdzić samemu poprzez sprawdzenie ciągłości wiązki do sterowników.

Satter
02-05-2005, 16:17
3. pod kierownicą istotnie znajduje się takie złącze diagnostyczne lecz jest to tylko złącze przejściowe między wtyczką 3 OBD pinową a 16 pinową OBD 2. W tym czasie FORD nie wiedział czy dostosować swoje normy do EURO czy być oryginalnym i mieć swój wtyk diagnostyczny.
4. Jest pewne że masz układ EEC4 i odczytuje się go kodem migowym w systemie statycznym i dynamicznym na pinach sterownika nr 17,40,48.
5. aby samemu odczytać błędy EEC4 potrzebna jest dioda i trzy kabelki
wzbudzenie następuje po zmostkowaniu na 2-3s pinów 40 i 48 natomiast między pinami 48 a 17 ma być podłączona dioda.
6. Nie znam układu pinów we wtyczce 14 pinowej - patrz koledzy mający TIS
Na pewno w takiej wtyczce jest +,-,sygnałowy EEC,ABS,SRS mozna to sprawdzić samemu poprzez sprawdzenie ciągłości wiązki do sterowników.[/quote]

Witam! Dziękuję serdecznie za podpowiedź. Była bardzo pomocna. Rzeczywiście jest u mnie złącze 16 pinowe (podane 14 to mój błąd), a z tych 16 pinów tylko 6 ma złącza. Zidentyfikowałem podstawowe: +12V, gnd sygnału, gnd podwozia, sygnał K ISO9141 oraz test-out które powinno służyć podłączeniu diody z rezystorem. Podłączyłem w związku z tym diodę między test-out oraz +12V, włączyłem zapłon i zwarłem styk 11 z 6 (masa sygnałowa), co powinno oznaczać początek testu. Niestety nic to nie dało, dioda świeciła się światłem ciągłym od początku i tak pozostała do odłączenia. Próbowałem również z różnymi momentami zakładania zworki (przed czy po włączeniu zapłonu lub uruchomieniu silnika) jak również z wciskaniem gazu do końca przy niepracującym silniku. Efekt był cały czas taki sam: ciągłe światło. Może coś nakisiłem, ale podłączenia były takie jak napisałem. Proszę o opinie....

mburz
02-05-2005, 21:33
3. pod kierownicą istotnie znajduje się takie złącze diagnostyczne lecz jest to tylko złącze przejściowe między wtyczką 3 OBD pinową a 16 pinową OBD 2. W tym czasie FORD nie wiedział czy dostosować swoje normy do EURO czy być oryginalnym i mieć swój wtyk diagnostyczny.
4. Jest pewne że masz układ EEC4 i odczytuje się go kodem migowym w systemie statycznym i dynamicznym na pinach sterownika nr 17,40,48.
5. aby samemu odczytać błędy EEC4 potrzebna jest dioda i trzy kabelki
wzbudzenie następuje po zmostkowaniu na 2-3s pinów 40 i 48 natomiast między pinami 48 a 17 ma być podłączona dioda.
6. Nie znam układu pinów we wtyczce 14 pinowej - patrz koledzy mający TIS
Na pewno w takiej wtyczce jest +,-,sygnałowy EEC,ABS,SRS mozna to sprawdzić samemu poprzez sprawdzenie ciągłości wiązki do sterowników.



Witam! Dziękuję serdecznie za podpowiedź. Była bardzo pomocna. Rzeczywiście jest u mnie złącze 16 pinowe (podane 14 to mój błąd), a z tych 16 pinów tylko 6 ma złącza. Zidentyfikowałem podstawowe: +12V, gnd sygnału, gnd podwozia, sygnał K ISO9141 oraz test-out które powinno służyć podłączeniu diody z rezystorem. Podłączyłem w związku z tym diodę między test-out oraz +12V, włączyłem zapłon i zwarłem styk 11 z 6 (masa sygnałowa), co powinno oznaczać początek testu. Niestety nic to nie dało, dioda świeciła się światłem ciągłym od początku i tak pozostała do odłączenia. Próbowałem również z różnymi momentami zakładania zworki (przed czy po włączeniu zapłonu lub uruchomieniu silnika) jak również z wciskaniem gazu do końca przy niepracującym silniku. Efekt był cały czas taki sam: ciągłe światło. Może coś nakisiłem, ale podłączenia były takie jak napisałem. Proszę o opinie....[/quote]

no tosmy se pogadali ..... :glupi: zastanawiałem się właśnie czy jest to wtyczka 14 czy 10 pinowa ano była w tym czasie co opisywałem wtyczka 10 pinowa wyglądająca tak samo jak OBD 2.

PS
obd2 bez specjalistycznego sprzętu nie odczytasz ani nie sprawdzisz wartosci czujników na wtyczce. Do odczytu, testu, programowania słuzy przyrząd FSD200, który z oprogramowaniem kosztuje notabene 20 tysi

Pozdrówka

dj_misku
22-11-2007, 14:42
Podepnę się do tematu...Otóż...
Mam MONDEO 1.8 16V ZETEC-E z 14-09-1995r. i posiada on 16-sto pinowe złącze pod kierownicą, natomiast brak tego 3 pinowego do diagnozy "na diodę". Tak więc postanowiłem okablować 17 i 48 pin wtyczki ECU i pod jej odłączeniu zauważyłem że pin 17 jest okablowany (nie wiem gdzie prowadzi ten kabel) natomiast 48 nie jest okablowany. Z tego co mi wiadomo test inicjuje się poprzez zworę pomiędzy 48 pinem ECU a masą a pomiędzy 17 pin a "plus" podłącza się diodę z rezystorem.

Moje pytanie jest takie...Czy jak podłącze diodę i zrobię zworę to nie uszkodzę ECU?