PDA

Zobacz pełną wersję : [Nadwozie] Wosk K2 SPECTRUM w



bulan74
03-06-2012, 12:44
Witam, dzisiaj wypróbowałem płynny wosk w spryskiwaczu K2 Spectrum i moge go szczerze polecić moje czarne auto naprawde sie teraz swieci jak psu ja.... :), świetne rozwiązanie na szybka powłoke na lakier, i zajęło mi to dosłownie nie 10 jak piszą a 15 min :) naprawde bardzo fajnie sie nakłada i poleruje

Mav
03-06-2012, 15:37
Daj znac czy wytrzyma pierwszy deszcz:los2:

bulan74
03-06-2012, 17:56
właśnie pada :)

Racuch
10-06-2012, 13:33
No i jak się trzyma ten wosk :hmm:

bulan74
11-06-2012, 08:02
panowie jest ok, w niedziele rano szmatą ściągnąłem tylko kółka po deszczu i dalej jak nówka :) najbardziej tu chodzi o łatwość nanoszenia i wypolerowania

blaszczu
11-06-2012, 17:49
Daj znac czy wytrzyma pierwszy deszcz:los2:

Hehehe o to samo miałem zapytać ;)

analyzator
23-06-2012, 17:11
dobry czas na pytanie - ile ten wosk wytrzymał ?? ile razy i jak auto myte w tym czasie ? jak z polerowaniem go ? może pokus się o drugą rundkę i tym razem poprosimy o foto przed - po - po tygodniu - po dłuższym czasie :)

czy ktoś poleci szybki wos właśnie taki 15 minutowy ?? żeby chociaż dwa tygodnie wytrzymał to w lecie to ma sens, ja auto myję raz w tygodniu więc na bezdotyku przelecieć dodatkowo szmatą czy gombką auto i drgi raz z woskiem nie byłoby problemu ;)[COLOR="Silver"]

bulan74
24-06-2012, 08:42
To znaczy tak, normalnego wosku nie używałem, bo niemam na to czasu, także porównania za bardzo niemam, ale dla mnie liczyło sie to że mogę dosyć szybko doprowadzić auto do swietnego stanu, czyli w sobote wieczorem po myjni bezdotykowej wpadam pod dom osuszam auto i nakładam SPECTRUM bez żadnych problemów z polerowaniem czy uważaniem na co kolwiek bo to jest wosk syntetyczny, jadę nim szyby i plastiki i deskę rozdzielcza ma b. ładny zapach świeżości. I mam auto gotowe na weekend, za tydzień powtórka i jestem zadowlolony, np. wiedziałem że "plak" robi też coś takiego ale, tamtym nie poszalejemy, bo w opisie pisze że uważać na szyby i tak podobnie, może jest lepszy jako wosk, ale odpada ze wgledu na to że baw sie później w mycie szyb, a tu ze SPECTRUM mamy od razu efekt wycieraczki na szybach a dopolerowujemy szyby idealnie bez problemów, plastiki tez zaczynaja wyglądać jak nowe bez żadnych pozostałości.
Także ogólnie "co jak dla kogo"

dominiq
24-06-2012, 12:40
Z twojego opisu wygląda, że to taki a la quick detailer ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

bulan74
24-06-2012, 14:09
Z twojego opisu wygląda, że to taki a la quick detailer ;-)

moim zdaniem dość skuteczny :)

Lewar
21-07-2012, 20:42
[QUOTE=dominiq;1599908]Z twojego opisu wygląda, że to taki a la quick detailer ;-)

Ma to nawet napisane na opakowaniu :) . Ja tez uzylem. Przetrwal kilka opadow deszczu i (na razie) dwa mycia myjka bezdotykowa. Pieknie wszystko sie zmywa i dalej jest ladne "kropelkowanie". Z czystym sumieniem polecam. Latwosc nakladania i skutecznosc po zaserwowaniu warta ceny.

http://www.youtube.com/watch?v=Zmx2qhb18mo

porkis
22-07-2012, 21:13
Chyba to dobre cza spróbować

dominiq
22-07-2012, 22:07
Tylko nie mylcie tego z woskiem ;)

porkis
22-07-2012, 22:41
Znaczy się nie zabezpiecza ?

dominiq
22-07-2012, 22:48
Raczej szczerze w to wątpię.

Dawid1992
23-07-2012, 16:08
Właśnie to kupiłem, wieczorem zobaczymy jak to się spisuje na aucie. :D

jarku
23-07-2012, 16:43
hmm, chyba wreszcie i ja coś zakupie, żeby auto błyszczało :hmm:

to do rys:
http://motokosmetyka.pl/pielegnacja_pojazdu/lakier_i_elementy_chromowane/usuwanie_zarysowan/k2_ultra_cut_100_g_-_pasta_lekkoscierna_usuwajaca_wszelkie_rysy_zadrap ania_i_niedoskonalosci_lakieru.html

a z tych co:
http://motokosmetyka.pl/pielegnacja_pojazdu/lakier_i_elementy_chromowane/mycie/k2_spid_wax_700_ml_-_wosk_na_mokro_do_osuszania_karoserii_w_atomizerze .html

http://motokosmetyka.pl/pielegnacja_pojazdu/lakier_i_elementy_chromowane/nablyszczanie/k2_spectrum_700_g_-_syntetyczny_wosk_do_nablyszczania_lakieru_mikrowl okno_do_polerowania_40_x_40_cm.html

http://motokosmetyka.pl/pielegnacja_pojazdu/lakier_i_elementy_chromowane/nablyszczanie/k2_color_max_200_ml_-_koloryzujacy_wosk_nablyszczajacy.html

co z czym połączyć?


Właśnie to kupiłem, wieczorem zobaczymy jak to się spisuje na aucie.

daj fotki przed i po :hmm:

Wulkan
23-07-2012, 23:15
hmm, chyba wreszcie i ja coś zakupie, żeby auto błyszczało :hmm:

to do rys:
http://motokosmetyka.pl/pielegnacja_pojazdu/lakier_i_elementy_chromowane/usuwanie_zarysowan/k2_ultra_cut_100_g_-_pasta_lekkoscierna_usuwajaca_wszelkie_rysy_zadrap ania_i_niedoskonalosci_lakieru.html

a z tych co:
http://motokosmetyka.pl/pielegnacja_pojazdu/lakier_i_elementy_chromowane/mycie/k2_spid_wax_700_ml_-_wosk_na_mokro_do_osuszania_karoserii_w_atomizerze .html

http://motokosmetyka.pl/pielegnacja_pojazdu/lakier_i_elementy_chromowane/nablyszczanie/k2_spectrum_700_g_-_syntetyczny_wosk_do_nablyszczania_lakieru_mikrowl okno_do_polerowania_40_x_40_cm.html

http://motokosmetyka.pl/pielegnacja_pojazdu/lakier_i_elementy_chromowane/nablyszczanie/k2_color_max_200_ml_-_koloryzujacy_wosk_nablyszczajacy.html

co z czym połączyć?


Właśnie to kupiłem, wieczorem zobaczymy jak to się spisuje na aucie.

daj fotki przed i po :hmm:

Te produkty to są ''dobre'' na dzień przed wystawieniem auta na giełdzie.
Ultra cut to takie tempo robi więcej szkód jak korzyści.

Lewar
24-07-2012, 08:13
Tylko nie mylcie tego z woskiem ;)

Nikt nie myli. Ten produkt jest skierowany do osob, ktore nie maja calego dnia na smarowanie i polerowanie jakis woskow.

dominiq
24-07-2012, 09:06
Nikt nie myli.
Spójrz na temat :hmm:


na smarowanie i polerowanie jakis woskow.
Tylko, że ten produkt nie zastąpi "jakiś wosków" :-)

---------- Post added at 08:06 ---------- Previous post was at 08:06 ----------


hmm, chyba wreszcie i ja coś zakupie, żeby auto błyszczało
Ale żeś górną półkę z kosmetykami dla laweciarzy wybrał :zakrecony:

jarku
24-07-2012, 09:42
Ale żeś górną półkę z kosmetykami dla laweciarzy wybrał

zobacz jak wygląda auto odpicowane przez takich sprzedawców - lepiej niż nowe z salonu :hmm:
chciałbyś żeby opony tak ci się w mondeo świecił jak w ich dieslach z 160kkm przebiegu :hehe:

detailing dla mnie to przerost formy nad treścią, więc mycie w myjni (automatycznej oczywiście) + 15minut piskania tymi preparatami to i tak ogromne poświęcenie i strata czasu.
a potem sesja w plenerze i niech się dalej brudzi i kurzy :zakrecony:

i jest jedna ogromna zaleta - kupie to pewnie w spożywczym na rogu.


Ma to nawet napisane na opakowaniu

pewnie nie można tego nakładać w słońcu?

dominiq
24-07-2012, 10:00
zobacz jak wygląda auto odpicowane przez takich sprzedawców - lepiej niż nowe z salonu
Ju tokin tu mi? Oni robią krzywdę samochodom to jest picowanie na 5 minut. Coś jak leczenie trądziku pudrem.


detailing dla mnie to przerost formy nad treścią
Najprawdopodobniej wynika to z tego, że do końca nie wiesz o co w tym chodzi ;)


15minut piskania tymi preparatami to i tak ogromne poświęcenie i strata czasu.
Jeśli 15 min poświęcone na umycie auta to dla Ciebie strata czasu to nadal nie wiem czego szukasz w dziale detailing :hehe:



i jest jedna ogromna zaleta - kupie to pewnie w spożywczym na rogu.
Jak wszystko co jest dostępne dla niedoinformowanego kowalskiego, który i tak nie widzi różnicy :skromny:

Dawid1992
24-07-2012, 10:06
Jak dla mnie preparat nie niszczy lakieru bo nie jest w żaden sposób żrący, tylko efekt tego nie jest powalający. Choć różnicę widać jest ona zapewne na 2-3 deszcze i koniec, ale na całe auto preparatu schodzi około 50-60ml więc nie straciłem w sumie 30zł na nic :D Swoją drogą zapytam was, czym polerujecie lakier metalic? Mam różne pasty polerskie, nawet elektryczną polerkę, ale ona sprawdziła się tylko na akrylu(na moim mondku) niestety aut nowszych, gdzie występuje clar nie działa nic a nic.

Marcino25
24-07-2012, 10:12
Ale żeś górną półkę z kosmetykami dla laweciarzy wybrał

zobacz jak wygląda auto odpicowane przez takich sprzedawców - lepiej niż nowe z salonu :hmm:
chciałbyś żeby opony tak ci się w mondeo świecił jak w ich dieslach z 160kkm przebiegu :hehe:

detailing dla mnie to przerost formy nad treścią, więc mycie w myjni (automatycznej oczywiście) + 15minut piskania tymi preparatami to i tak ogromne poświęcenie i strata czasu.
a potem sesja w plenerze i niech się dalej brudzi i kurzy :zakrecony:

i jest jedna ogromna zaleta - kupie to pewnie w spożywczym na rogu.


Ma to nawet napisane na opakowaniu

pewnie nie można tego nakładać w słońcu?

Niczego się w słońcu nie nakłada :) bo się można potem męczyć i męczyć :D ale z Twoją definicją detalingu się nie zgodzę bo detaling jest dla ludzi którzy chcą coś więcej zrobić dla swojego samochodu niż zwykły Kowalski :) oczywiście nie pozostaje to bez znaczenia dla samochodu głownie lakieru bo jak zadbasz o lakier to będzie bardzo długo świeżo wyglądał. Poza tym kto z nas nie lubi patrzeć na porządnie umyte i świecąc się oraz pachnące cztery kółka :D

jarku
24-07-2012, 10:16
Niczego się w słońcu nie nakłada

kiedyś słyszałem o jakimś który mozna nakładać w słońcu (wax turtle czy jakoś tak).


Poza tym kto z nas nie lubi patrzeć na porządnie umyte i świecąc się oraz pachnące cztery kółka

:up:

Marcino25
24-07-2012, 10:22
Ja się zgadzam że są środki które to zniosą ale roboty jest 3x tyle co w cieniu :D

Jondi
24-07-2012, 14:04
Są środki które można nakładać w słońcu i zajmuje to tyle czasu co w cieniu.
K2 ma kilka całkiem przyzwoitych produktów np do smoły i felg
Co do tracenia jednego dnia na woskowanie to to nie jest prawda.... położenie trwałego zwykłego wosku na moje auto zajmuje mi 2-3h i taki wosk wytrzymuje pok 4 miesięcy więc suma sumarum poświęcam mniej czasu niż ty z tymi 15 minutami na psikanie w skali roku

Mav
24-07-2012, 21:06
Jak dla mnie preparat nie niszczy lakieru bo nie jest w żaden sposób żrący, tylko efekt tego nie jest powalający.
Czy ktos twierdzi, ze jest zracy? Chodzi o fakt, iz woski zabezpieczaja lakier- tworza na lakierze warstwe ochronna, ktora zabezpiecza m.in. przed wplywem promieni UV, kwasnymi deszczami czy np ptasimi odchodami (co by sie np wzery nie porobily). A taki quick detailer raczej takich wlasciwosci nie ma.




Swoją drogą zapytam was, czym polerujecie lakier metalic? Mam różne pasty polerskie, nawet elektryczną polerkę, ale ona sprawdziła się tylko na akrylu(na moim mondku) niestety aut nowszych, gdzie występuje clar nie działa nic a nic.
Jakie pasty? Jaka polerka? Bo technika sie nie zmienila. Pracowac trzeba umiejetnie i na dobrych produktach i praktycznie na kazdym lakierze mozna osiagnac korekte na 100%- kwestia wprawy.



położenie trwałego zwykłego wosku na moje auto zajmuje mi 2-3h i taki wosk wytrzymuje pok 4 miesięcy więc suma sumarum poświęcam mniej czasu niż ty z tymi 15 minutami na psikanie w skali roku
Nie chce mi sie tego liczyc ale wierze na slowo :bigok:

Lewar
24-07-2012, 22:00
Nikt nie myli.
Spójrz na temat :hmm:


na smarowanie i polerowanie jakis woskow.
Tylko, że ten produkt nie zastąpi "jakiś wosków" :-)

---------- Post added at 08:06 ---------- Previous post was at 08:06 ----------


hmm, chyba wreszcie i ja coś zakupie, żeby auto błyszczało
Ale żeś górną półkę z kosmetykami dla laweciarzy wybrał :zakrecony:

Nie jestem specjalista (co widac) detailingu ale cos co nakladam na auto i powoduje ladne skraplanie i sciekanie wody to dla mnie wosk. Czy chroni jak carnauby czy inne diably nie ma dla mnie znaczenia. W zyciu uzywalem roznych woskow i efekt po tygodniu, gora 2 byl taki sam wiec nie mam zamiaru sie podniecac tym, czy wytrzyma miesiac, dwa czy trzy (bo niby jak to sprawdzic?).

porkis
24-07-2012, 23:20
Właśnie nabyłem K2 na opakowaniu jest napisane że można używać min. do mebli, okularów, ekranów LCD sprawdzał kto na tych przedmiotach ????? :boshe:

dominiq
24-07-2012, 23:28
Nie jestem specjalista (co widac) detailingu ale cos co nakladam na auto i powoduje ladne skraplanie i sciekanie wody to dla mnie wosk.
No to jesteś w błędzie. Posmaruj smalcem, też będzie odpychał wodę ;)

Czy chroni jak carnauby czy inne diably nie ma dla mnie znaczenia.
Szkoda.

W zyciu uzywalem roznych woskow i efekt po tygodniu, gora 2 byl taki sam
To spróbuj kiedyś czegoś porządnego, warto.

wiec nie mam zamiaru sie podniecac tym, czy wytrzyma miesiac, dwa czy trzy (bo niby jak to sprawdzic?).
To akurat bardzo łatwo sprawdzić.

Lewar
24-07-2012, 23:33
Powiedz mi jak? Moze Wy jezdzicie tylko po miescie i Wam auta sie tylko kurza ale w autach uzywanych troche bardziej ekstremalnie (bloto, piasek i inne) zaden wosk dlugo nie pociagnie :P

dominiq
24-07-2012, 23:38
zaden wosk dlugo nie pociagnie :P
Jak sprawdzić to jest bardzo łatwo, chociażby po tym, czy wosk nadal odpycha wodę. Odpowiedz mi tylko jak często myjesz auto i jak - jaką chemią (czy to jest myjnia, jaki szampon, aktywna piana).

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:38 ----------

A jakich wosków używałeś do tej pory?

wild_weasel
24-07-2012, 23:39
Ach, te drogi w gminie Szczytno - wiem coś o tym :hmm:
Lewar, w takich warunkach lakier tym bardziej potrzebuje ochrony. Lepiej, żeby "zdzierał" Ci się wosk, niż lakier, prawda?

Lewar
25-07-2012, 07:58
Z racji tego, ze pare lat juz przezylem (prawo jazdy mam od 20lat) zetknalem sie z wieloma "srodkami". Od popularnego kiedys, przed wieloma laty Plastmala, poprzez jakies wynalazki koloryzujace do (ostatnio) jakiegos wosku carnauba (cholernie ciezko sie go poleruje) z turtle wax.

PS. Myje auto zwykle na myjni bezdotykowej. Rzadko recznie- wtedy jakis szampon z woskiem.

dominiq
25-07-2012, 09:47
Z racji tego, ze pare lat juz przezylem (prawo jazdy mam od 20lat) zetknalem sie z wieloma "srodkami". Od popularnego kiedys, przed wieloma laty Plastmala, poprzez jakies wynalazki koloryzujace do (ostatnio) jakiegos wosku carnauba (cholernie ciezko sie go poleruje) z turtle wax.
Czyli tak jak podejrzewałem, nie miałeś przez te 20 lat do czynienia z porządnym woskiem :)


PS. Myje auto zwykle na myjni bezdotykowej.

Chemia z myjni bezdotykowej narusza wosk. Jednym słowem zmywasz go pozostawiając niedomyte auto :-)


Rzadko recznie- wtedy jakis szampon z woskiem.
Marketowe szampony "z woskiem" też nie są obojętne dla wosku.

jarku
25-07-2012, 09:54
Chemia z myjni bezdotykowej narusza wosk. Jednym słowem zmywasz go pozostawiając niedomyte auto :-)

ale to jedyny (po myjni automatycznej) sposób na mycie auta w mieście (gdy mieszkasz w bloku)

dominiq
25-07-2012, 09:57
ale to jedyny (po myjni automatycznej) sposób na mycie auta w mieście (gdy mieszkasz w bloku)
Wiem, ciężko jest. Można jeździć na myjnie bezdotykowe, ale na zaprzyjaźnioną myjnie albo wcześnie rano lub późnym wieczorem gdy nie ma ludzi i używać własnych kosmetyków. Wtedy można myć auto ręcznie a myjnie wykorzystać jedynie do spłukania auta. Można też użyć piany aktywnej o naturalnym PH z ręcznej pianownicy.


Nikt nie mówił, że będzie łatwo ;)

jarku
25-07-2012, 10:05
wcześnie rano lub późnym wieczorem gdy nie ma ludzi

ale tam zawsze kręci sie jakiś "kierownik", który pilnuje żebys sobie własną gąbką samochodu nie porysował :boshe:

dominiq
25-07-2012, 10:10
ale tam zawsze kręci sie jakiś "kierownik", który pilnuje żebys sobie własną gąbką samochodu nie porysował
Trzeba się z zaprzyjaźnić z Panem Kierownikiem :zakrecony:

jarku
25-07-2012, 10:17
Trzeba się z zaprzyjaźnić z Panem Kierownikiem

za rzadko bywam, żeby się z nim zakumplować :hehe:

mój parking jest ok. 50-100 metrów od gruntowej drogi, którą czasami jeżdżą ciężarówki, więc po myciu wystarczy dzień, aby całe auto było pokryte cienką warstwą piasku/pyłu. dlatego w moim przypadku częste mycie mija się z celem, a może nawet byłoby bardziej szkodliwe niz pożyteczne

Domelo
25-07-2012, 14:58
Z K2 można polecić to:

http://allegro.pl/k2-bold-pianka-do-konserwacji-opon-600ml-i2458663359.html

Na prawdę opony pokryte tym specyfikiem wyglądają dobrze i chociaż były nim pokryte kilka dni temu, to już widzę, że raczej jest trwały ;)

Lewar
25-07-2012, 23:16
Wiedzialem, wiedzialem. Wiedzialem, ze znajdzie sie madry, ktory bedzie wychwalal jakies super wynalazki zyxale czy inne maguiary. 20 lat temu na mazurach nikt raczej nie slyszal o takich rzeczach ( a i teraz bez internetu trudno cos takiego dostac- u mnie w miescinie najlepszym markowym srodkiem jest formula 1 :/ ). taka jest niestety rzeczywistosc. Korzystam z ogolno dostepnych srodkow ( JAK WIEKSZOSC Z NASZYCH FORUMOWICZOW) i twierdze, ze wiekszych roznic nie widze.

PS. Dzis kolejna wizyta na myjni bezdotykowej. Dach i przod auta juz nie pamieta o tym wosku K2 ale o dziwo tyl sie trzyma niezle. Kropelkowanie jak ta lala. Nie wiem od czego to zalezy :(

dominiq
26-07-2012, 00:05
Wiedzialem, wiedzialem. Wiedzialem, ze znajdzie sie madry, ktory bedzie wychwalal jakies super wynalazki zyxale czy inne maguiary. 20 lat temu na mazurach nikt raczej nie slyszal o takich rzeczach ( a i teraz bez internetu trudno cos takiego dostac- u mnie w miescinie najlepszym markowym srodkiem jest formula 1 :/ ). taka jest niestety rzeczywistosc. Korzystam z ogolno dostepnych srodkow ( JAK WIEKSZOSC Z NASZYCH FORUMOWICZOW) i twierdze, ze wiekszych roznic nie widze.
Ale o co masz pretensje? O to, że nie chce Ci się zamówić porządnego wosku, a masz pod nosem tylko badziewie, więc tylko takiego używasz i śmiało twierdzisz na tej podstawie, że wszystkie woski są do niczego? Nic dziwnego zatem, że nie widzisz żadnych różnic.

Dach i przod auta juz nie pamieta o tym wosku K2
:)) :))

Lewar
26-07-2012, 08:08
Do nikogo nie mam pretensji. Chodzilo mi raczej o to, ze jestem zwyczajnym uzytkownikiem auta, korzystajacy z ogolnogostepnej chemii. Tylko dzieki Wam wiem o istnieniu mega wypasnych i drogich woskow (ktorych i tak pewnie nigdy nie uzyje- przypomina mi to uzywanie szczoteczki za 10zl podczas gdy tak samo czysci szczoteczka za 2zl). Czy to znaczy, ze niepotrzebnie dbalem o auto do tej pory? Ze wszystkie produkty (oprocz tych najdrozszych) to badziewie? To dosc przygnebiajace, bo smiem twierdzic, ze wiekszosc ludzi w tym kraju robi tak jak ja :( .

PS. Co do wosku K2. Przod i dach w moim przypadku sa zwykle intensywniej czyszczone (owady-maska i zderzak, ptasie odchody-dach) stad zapewne gorsza trwalosc wosku-teraz na to wpadlem :)

dominiq
26-07-2012, 09:09
Wiem jak dbają niektórzy o swoje samochody, nie musisz mi mówić. Wiedza w tej dziedzinie jest znikoma bo najnormalniej w świecie nikogo to nie obchodzi. Nie mam pretensji do nikogo o to, że nie dba o swoje auto albo smaruje je pastą tempo, tylko nie lubię jak ktoś się wypowiada o pewnych produktach nie mając o tym pojęcia :) Między marketowymi produktami a profesjonalna linią detailerską jest tak ogromna różnica, że po prostu trzeba spróbować (lub zobaczyć zrobione nimi auto) aby się przekonać. Może są mniej dostępne i droższe, ale za to wydajne i spełniają swoją rolę, czego o tanich produktach powiedzieć nie można.

I przypominam po raz enty, to jest dział o detailingu, więc idźmy w tę stronę :)

Lewar
26-07-2012, 22:04
Mialem stare pakowanie plastmala. Wykorzystalem go na porzadne oczyszczenie progow i dolnych czesci drzwi ze smoly. Wydaje mi sie, ze zostawil inna (nie wiem czy lepsza-nie wiem jak to ocenic) warstwe ochronna niz K2. Kurz zostawil na aucie dziwne slady przypominajace poszarpane chmury-K2 w tych samych warunkach brudzil sie bardziej rownomiernie :/ . Nie wiem czy zostawil lepsza warstwe ochronna ale ladniej to wygladalo po K2.

von_kicek
27-07-2012, 01:28
Chemia z myjni bezdotykowej narusza wosk. Jednym słowem zmywasz go pozostawiając niedomyte auto :-)

ale to jedyny (po myjni automatycznej) sposób na mycie auta w mieście (gdy mieszkasz w bloku)

otoż nie jedyny! Ja dzis umylem recznie swoje auto mimo ze mam garaz osiedlowy typ zbiorczy :)
Otoz potrzebny mi byl opryskiwacz ogrodowy http://plantator.com.pl/akcesoria-plantatora/1409-opryskiwacz-cisnieniowy-aqua-fit-z-lanca-3l.html <--- takiego typu,tyle za ja swoj kupilem za 30 zl, a nie 55.. jak juz masz sprzet to najpierw napelniasz go ciepla woda 3l z malenkim dodatkiem szamponu (ze dwie nakretki na 3 l) i splukujesz auto,cos na ksztalt mycia wstepnego tyle ze tu bardziej chodzi o splukanie auta z piachu -zejdzie Ci ok 1,5l woda -do pozostalej wody dolewasz szamponu i oprysujesz ponownie w miejscach gdzie bedziesz myl (zeby szmpon nie zasychal,jesli mozna tak powiedziec) i myjesz gabka. i tak caly samochod. Na koniec albo oplukujesz auto czysta woda z opryskiwacza (min.3l) ale wtedy mozesz zrobic male kaluze dookola auta, albo jedziesz na myjnie bedotykowa i tylko splukujesz na niej auto. Prawda ze proste :hehe: ?

dominiq
27-07-2012, 08:53
Mialem stare pakowanie plastmala. Wykorzystalem go na porzadne oczyszczenie progow i dolnych czesci drzwi ze smoly
To ten środek służy do czyszczenia? Myślałem, że to jakaś marketowa politura czy tam coś w tym rodzaju.?

otoż nie jedyny! Ja dzis umylem recznie swoje auto mimo ze mam garaz osiedlowy typ zbiorczy
Otoz potrzebny mi byl opryskiwacz ogrodowy http://plantator.com.pl/akcesoria-pl...-lanca-3l.html <--- takiego typu,tyle za ja swoj kupilem za 30 zl, a nie 55.. jak juz masz sprzet to najpierw napelniasz go ciepla woda 3l z malenkim dodatkiem szamponu (ze dwie nakretki na 3 l) i splukujesz auto,cos na ksztalt mycia wstepnego tyle ze tu bardziej chodzi o splukanie auta z piachu -zejdzie Ci ok 1,5l woda -do pozostalej wody dolewasz szamponu i oprysujesz ponownie w miejscach gdzie bedziesz myl (zeby szmpon nie zasychal,jesli mozna tak powiedziec) i myjesz gabka. i tak caly samochod. Na koniec albo oplukujesz auto czysta woda z opryskiwacza (min.3l) ale wtedy mozesz zrobic male kaluze dookola auta, albo jedziesz na myjnie bedotykowa i tylko splukujesz na niej auto. Prawda ze proste ?
Nie polecam tego typu eksperymentów. Mogą bardziej zaszkodzić niż przynieść dobrego. Nie ma możliwości umycia auta kilkoma litrami wody aby nie porysować lakieru.

jarku
27-07-2012, 09:37
otoż nie jedyny!

u mnie przed blokiem jest zakaz mycia i naprawiania samochodów (i bardzo dobrze)

dominiq
27-07-2012, 09:46
u mnie przed blokiem jest zakaz mycia i naprawiania samochodów (i bardzo dobrze)
Powiem Ci, że nawet na własnej posesji nie można myć auta. Ekologia :panna:

jarku
27-07-2012, 09:50
Ekologia

ekologia?
nie znam, nie używam, nie lubię :hehe:

kurde, miałem "woskować' (tymi środkami k2) w sobotę mondeo, ale chyba będzie za gorąco.
a czy tylko sama wysoka temperatura, powiedzmy w cieniu, nie stwarza problemów przy woskowaniu?

dominiq
27-07-2012, 10:14
Jeśli będziesz woskował w cieniu a nie na ostrym słońcu to nie powinno być problemów.

Mav
27-07-2012, 11:12
To ten środek służy do czyszczenia? Myślałem, że to jakaś marketowa politura czy tam coś w tym rodzaju.?
A ten srodek to legenda juz. Wynalazek jakich malo. Nie mam go, ale o ile pamietam instrukcje na opakowaniu to jest na niej napisane, ze mozna go nakladac jak auto nie jest do konca czyste.
Nie korzystalem z tego cuda:skromny:

dominiq
27-07-2012, 11:16
Chcę to :zaklopotanie:

k2compl
14-11-2012, 14:29
Piszę w imieniu producenta marki K2. Czytając posty wydaje się nam, że użytkownik dominiq nie kupił i nie używał produktu Spectrum, a jedynie bazuje na swoich wyobrażeniach o naszych produktach.
Na podstawie testów, które przeprowadziliśmy możemy stwierdzić, że jest to aktualnie najlepszy quick detailer na rynku, daje świetny połysk, nadaje się oczywiście do stosowania z glinką, ogólnie rewelacja.
Zachęcamy do zakupu, aby przekonać się o tym, że jakościowo konkuruje z produktami o 100%-200% droższymi.

dominiq
14-11-2012, 14:39
Piszę w imieniu producenta marki K2. Czytając posty wydaje się nam, że użytkownik dominiq nie kupił i nie używał produktu Spectrum, a jedynie bazuje na swoich wyobrażeniach o naszych produktach.
Znam bardzo dobrze Wasze kosmetyki. Nawet mam kilka. Stoją na półce i się kurzą :)

Na podstawie testów, które przeprowadziliśmy możemy stwierdzić, że jest to aktualnie najlepszy quick detailer na rynku, daje świetny połysk, nadaje się oczywiście do stosowania z glinką, ogólnie rewelacja.
Z jakimi produktami porównywaliście Wasz produkt? Proszę o konkretne marki.

dproject
14-11-2012, 14:43
Znam bardzo dobrze Wasze kosmetyki. Nawet mam kilka
Odstawiłeś Zymola? A miałem Cię za porządnego chłopa :rotfl:

dominiq
14-11-2012, 14:47
Napisałem, że mam a nie, że używam :)

dproject
14-11-2012, 14:51
Napisałem, że mam a nie, że używam
Przepraszam, nie doczytałem bo w między czasie zacząłem wyrzucać swoje dotychczasowe kosmetyki żeby zrobić miejsce na nowe :hehe:

Domelo
14-11-2012, 14:59
Proszę o konkretne marki.

Plak:hehe:

dproject
14-11-2012, 15:13
Plak
Panowie, bardzo proszę bez szydery :rotfl: To nie Ciemnogród, jesteśmy ludźmi cywilizowanymi, otwartymi na nowości, dostaniemy wkrótce wyniki badań i naocznie przekonamy się o jakości produktu :skromny:

dominiq
14-11-2012, 15:28
dostaniemy wkrótce wyniki badań
Czekamy :bigok:

Mzzyku
14-11-2012, 23:08
Na podstawie testów, które przeprowadziliśmy możemy stwierdzić, że jest to aktualnie najlepszy quick detailer na rynku, daje świetny połysk, nadaje się oczywiście do stosowania z glinką, ogólnie rewelacja.:los2:

caqerr
15-11-2012, 09:27
Poległem :los2:
Ide kupić sobie ten wosk i QD :hehe:

Lewar
15-11-2012, 18:45
Ja mam i za ta kase warto. Szybko sie naklada, ladnie wode odpycha i starczy na dluuugo.

analyzator
16-11-2012, 20:08
Czepiacie się a nie macie żadnych dowodów że k2 nie jest najlepszym qd na świecie!

dominiq
16-11-2012, 21:14
Czepiacie się a nie macie żadnych dowodów że k2 nie jest najlepszym qd na świecie!

Ty tak serio? :))

Wysłane z mojego Galaxy Tab 2 za pomocą Tapatalk

Jondi
16-11-2012, 21:51
Ja mam i za ta kase warto. Szybko sie naklada, ladnie wode odpycha i starczy na dluuugo.
wosk ma zabezpieczać a odpychanie wody to dodatek który to tylko wspomaga....

Lewar
17-11-2012, 10:39
Ja mam i za ta kase warto. Szybko sie naklada, ladnie wode odpycha i starczy na dluuugo.
wosk ma zabezpieczać a odpychanie wody to dodatek który to tylko wspomaga....
I dobrze- odpycha wode, kurz, brud. Ale jak sami stwierdziliscie to quick detailer a nie prawdziwy wosk. Ja nalozylem FK1000 a do przedluzenia jego ochrony stosuje wlasnie K2- i jestem z efektow b. zadowolony.

analyzator
17-11-2012, 21:34
Czepiacie się a nie macie żadnych dowodów że k2 nie jest najlepszym qd na świecie!

Ty tak serio? :))

Wysłane z mojego Galaxy Tab 2 za pomocą Tapatalk

no.. raczej nie ;)

żona kazała mi sprzątać, pojechałem meble klera megsem natural shine.. kurde daje radę :)

k2compl
23-11-2012, 15:46
Aby potwierdzić jakość K2 Spectrum proponujemy przetestowanie tego produktu przez jedną osobę z Państwa i podzielenie się opinią na tym forum. Prosimy o zgłoszenie na adres media@k2.com.pl osoby, która chciałaby przeprowadzić test. Wyślemy produkt na wskazany adres.

Jakub
23-11-2012, 16:59
Myślę że to ciekawa propozycja. Detailerzy - kto staje w szranki?

dominiq
23-11-2012, 17:02
Ja mogę przetestować i porównać z innymi QD (Meguiars Last Touch i Meguiars UltimateQD) :) Oby tylko pogoda dopisała na takie testy :)
Obawiam się jednak, że wosk jaki mam na aucie (Zymol Glasur) może trochę zafałszować wyniki.

jarku
23-11-2012, 17:03
jeżeli w sobote będzie spoko pogoda, być może ja pobawię się tym k2 - zakup w pierwszym lepszym hipermarkecie

Mav
24-11-2012, 19:12
Obawiam się jednak, że wosk jaki mam na aucie (Zymol Glasur) może trochę zafałszować wyniki.
Troche? :bigok:

bartekk
26-11-2012, 07:41
Żeby taki test miał jakikolwiek sens, powinna go przeprowadzić osoba która używała przynajmniej kilku QD z wyższej półki, do której "aspiruje" K2 produktem Spectrum.

Mzzyku
26-11-2012, 11:23
Ja mogę przetestować i porównać z innymi QD (Meguiars Last Touch i Meguiars UltimateQD) z tańszych jeszcze bym dorzucił Citrus Bling od VP :zakrecony:

Mav
27-11-2012, 00:31
Żeby taki test miał jakikolwiek sens, powinna go przeprowadzić osoba która używała przynajmniej kilku QD z wyższej półki, do której "aspiruje" K2 produktem Spectrum.
Ale co masz na mysli piszac wyzsza polka? Zymol, Megs, PB, VP? No jesli ma byc wyzsze polka o K2 to co bysmy nie wzieli:hmm:

bartekk
27-11-2012, 07:33
Ale co masz na mysli piszac wyzsza polka? Zymol, Megs, PB, VP?

Mam na myśli marki o uznanej renomie, typu Megs czy PB, skoro podobno Spectrum to


to aktualnie najlepszy quick detailer na rynku

Compan
06-01-2013, 12:56
Witam,

czytam i czytam i w koncu nie wiem co kupic hehe:) podajcie mi cos sprawdzonego, co zabezpiecza lakier i trzyma sie choc miesiac :zakrecony: moge poswiecic wiecej czasu na polerke, ale zeby to mialo sens.

Pozdrawiam!

dominiq
06-01-2013, 13:02
Compan, tutaj poczytaj :) http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/74912-Ochrona-błysk-czyli-wszystko-na-temat-wosków

Compan
06-01-2013, 14:12
dzieki :skromny: