PDA

Zobacz pe³n± wersjê : Weso³ych ¦wi±t, czyli oby¶my dojechali + pytanie



ex
14-04-2006, 01:53
Wszystkim - bezpiecznej podró¿y do celu i weso³ych, spokojnych ¦wi±t.

ex


...........
a teraz prywata:
Zafundowa³em swojej v6ce leczenie - wymieniono jedn± z rolek od paska wielorowkowego, pasek, ¶wieczki, kabelkologiê. I fajnie.
Problem w tym ¿e pojawi³o siê wkurzaj±ce...terkotanie po³±czone czasem z ogd³osem ...(??)tarcia ocierania czy jako¶ tak. Oczywi¶cie na luzie. Raz jest to g³o¶niejsze raz cichsze. Podejrzenie pad³o na rozrz±d bo z tamtych okolic dobiega³o ale po zapuszczeniu silnika bez paska - terkotanie usta³o. Czyli nie to. Oglêdziny pozosta³ych "kó³ek" nie przynios³y skutku.
Sugestia mechaników - napinacz mo¿e dawaæ znaæ o sobie(czytaj pocz±tek koñca). Mia³ kto¶ tak?
I drugie - kwestia poszukiwany - wachacze kombiak mk1 ty³ (proste :)) potrzebne).

pozdro
ex

elvis
14-04-2006, 09:50
Spaprali i teraz wynajduj± inne przyczyny. Sprawa jest prosta jak drut - ha³as dochodzi z prowadzenia paska klinowego. A chyba to robili, no wiêc niech poprawi± to co mieli naprawiæ. A je¿eli napinacz paska klinowego zacz±³ terkotaæ to chyba mu w tym pomogli.
Je¿eli nie masz ochoty siê szarpaæ z nimi to spróbuj jeszcze daæ porz±dn± dawkê WD40 w napinacz to mo¿e przejdzie

waldemarz
14-04-2006, 10:58
Moze powiedz o jaki pasek chodzilo. Bo ja nie moge zrozumiec tego postu.

Jesli nie zakladajac paska klinowego ustalo terkotanie to ja szukalbym przyczyny tego wlasnie w tym ukladzie.

m3hoo
14-04-2006, 11:00
Moze powiedz o jaki pasek chodzilo. Bo ja nie moge zrozumiec tego postu.
Wielorowkowy :skromny:

waldemarz
14-04-2006, 11:05
Czyli inaczej mowiac chodzi o pasek klinowy.
Wiec tak jak napisalem jesli uruchamiajac silnik bez tego paska nie ma terkotania, to szukalbym dokladnie przyczyny w ukladzie pasek, rolki, napinacz, kolka.

bary
14-04-2006, 11:06
Moze powiedz o jaki pasek chodzilo. Bo ja nie moge zrozumiec tego postu.
Wielorowkowy :skromny:

Przepraszam, ale ja te¿ nie rozumiem tego postu.
V6 ma ³añcuch, a z tego co pamiêtam pasek klinowy nie jest wielorowkowy, nawet ten krótki na pompie wspomagania.

elvis
14-04-2006, 11:21
chyba chodzi o ten po stronie pasa¿era (który napêdza miêdzy innymi sprê¿arkê klimatyzacji) - jest on wielorowkowy i nazywa siê potocznie klinowy.

ex
15-04-2006, 02:48
Dok³adnie tak - jest on wielorowkowy i to ten najd³u¿szy w v6 po stronie pasa¿era, który napêdza - pompê wspomagania, klimê, alternator - w sumie du¿o rolek - pad³a ta na "górze" (3505246 wg FINIS), zosta³a zmieniona + pasek. No i mam problem bo na "dotyk" i s³uch ¿adne z kó³ek nie klepie, nie szumi i nie trze. Ale jednak co¶ s³ychaæ w czasie pracy silnika. :(
Chodzi³o mi o to czy mo¿e byæ tak, ¿e np. nowy pasek jest zbyt naci±gniêty przez napinacz .... lub co¶ w tym stylu. :wall:

Trudno - po ¶wiêtach bêdê docieka³ z mechanikiem co to mo¿e byæ.

Jeszcze raz pozdrowienia
ex