PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup forda mondeo.



leon71
07-06-2012, 16:14
Witam, mam zamiar zmienić samochód na Forda Mondeo czwartej generacji .Chodzi mi po głowie kombik 2.0 diesel 140km.Proszę właścicieli takich pojazdów o pomoc .Będę kupywal auto używane 3do 4 lat.Chodzi mi oto na co zwrócić szczególną uwagę.
Zgory dziękuje za odpowiedzi.

Pawel88
07-06-2012, 16:28
drobne rzeczy które może pomogą zbić cenę:


przy oglądaniu sprawdź:
- ranty w progach czy nie pokrzywione ( od spodu)
- klapa bagażnika i drzwi kierowcy czy nie są opadnięte (klapa jak jest opadnięta to zostawia ślad na zderzaku przy uszczelce)
- końcówka tłumika czy nie rdzewieje i się dobrze w gumach trzyma
- zużycie bieżnika opon - czy równomierne
- porysowania na plastikach (najczęściej rączka od wewnątrz drzwi i konsola środkowa bliżej kierowcy) - jak jest dużo to nie dbał
- błotniki - są plastikowe i przez to potrafią się odkształcać po marketowych obiciach - poznasz po spasowaniach na samych ich końcach, przy łączeniach z blachą auta.
- sprawdź czy klocki oryginał
- pokrywa silnika od spodu jak pozdzierana to też nie za dobrze.
- schowek w podłokietniku - ten plastik co oddziela dwa schowki potrafi się łamać przy zatrzasku.

to takie typowe dla tego modelu

leon71
07-06-2012, 19:25
Dzieki serdeczne .A ta klocki( oryginalne czy nie?)to po czym sprawdzić?Powinien być napis Forda?

agassii
07-06-2012, 20:37
Obowiązkowo jeszcze klima do sprawdzenia, bo to raczej słaby punkt czwóreczek, oraz turbina - lubi pójść zaworek podciśnienia. Objawia się to buczeniem przez kilka sekund po skończonej jeździe...
No i trzeba oblukać silniczek po kątem wycieków.


błotniki - są plastikowe i przez to potrafią się odkształcać po marketowych obiciach
A to pierwsze słyszę...

Pawel88
07-06-2012, 20:45
napis ford albo Motocraft

zresztą też może mieć inne klocki ale to już wtedy w ASO nie jest serwisowany
jak lepsze to dobrze, gorzej jak to najtańsze zamienniki.

---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:38 ----------


Zamieszczone przez Pawel88
błotniki - są plastikowe i przez to potrafią się odkształcać po marketowych obiciach
A to pierwsze słyszę...

wiele takich widziałem, jak dostanie się baardzo lekkiego strzała w plastikowy zderzak, tak że jest tylko nacisk (czyli z małej odległosci a dosyc mocno) to pozniej np na sróbach zderzaka w nadkolach widac że nie jest to linia prosta, przez to najczęściej niespasowywuje się końcówka zderzaka przy nadkolu do blachy karoserii.

jak oglądałem to jakieś 20-30% autek tak miało.

agassii
07-06-2012, 21:08
Racja, jeśli przyjmiemy, że część zderzaka stanowi błotnik...
Błotniki plastikowe są, ale np. w megankach.

leon71
07-06-2012, 22:55
dzieki za cenne uwagi .Na pewno z nich skorzystam.Słyszałem gdzieś ,ze występuje tez usterka polegającą na tym ,ze po wyłączeniu silnika jeszcze potrafi nim rzucic i to nawet w nowych autach.W serwisach mówią ,ze tak musi być.Radza gasić auto na wcisnientym sprzęgle.Jeżeli wiecie coś na ten temat to proszę o komentarz. Sprawdzę to przy kupnie ,bo powiem ze trochę mnie to irytuje.

PrzemoFG
10-06-2012, 13:25
Witam,
Niech mnie poprawią bardziej doświadczeni koledzy ale takie objawy sugerują wyjechaną dwumasę a naprawa to około 3tyś
na takie rzeczy przede wszystkim powinieneś zwrócić zwrócić uwagę
jeżeli kupujesz auto sprowadzane to wszystkimi dostępnymi środkami sprawdź przebieg !!!


dzieki za cenne uwagi .Na pewno z nich skorzystam.Słyszałem gdzieś ,ze występuje tez usterka polegającą na tym ,ze po wyłączeniu silnika jeszcze potrafi nim rzucic i to nawet w nowych autach.W serwisach mówią ,ze tak musi być.Radza gasić auto na wcisnientym sprzęgle.Jeżeli wiecie coś na ten temat to proszę o komentarz. Sprawdzę to przy kupnie ,bo powiem ze trochę mnie to irytuje.

linkgrabber
10-06-2012, 13:33
tak kolega ma racje, tak objawia sie uszkodzona dwumasa ;)

leon71
10-06-2012, 15:27
No to dzięki za rady .Jak zrobię zakup to się pochwale.:car:

Jareczek1980
11-06-2012, 08:57
Radza gasić auto na wcisnientym sprzęgle.
zawsze zapalaj i gaś auto z wciśniętym sprzęgłem, jak już kupisz.