PDA

Zobacz pełną wersję : MK1 - 1,8 TD jaka moc 88 czy 90 KM?



Cygan
28-04-2005, 21:11
Witam i proszę o poradę.
Mam Mondeo od sierpnia 2004 roku. Wcześniej nie wiedziałem za dużo o tym samochodzie ale regularnie czytając wypowiedzi na forach MKP wiem już o nim coraz więcej - za co wszystkim dziękuję! A przechodząc do sedna sprawy: samochód jest wyprodukowany w maju 1996 roku - Mondeo 1,8 TD kombi wersja "Fashion" i zgodnie z tym co czytam tutaj i w "Sam naprawiam ..." moc tego silnika powinna być 65/88 KM. A ja wszędzie mam wpisane 66/90KM. Wszędzie tzn w książce serwisowej głównie no i w dowodzie rejstracyjnym. Czy to możliwe czy to jakiś błąd? Czy z zewnątrz te dwa silniki różnią się? Jak można to poznać?
I jeszcze jedna sprawa: chciałem wymienić simentbloki wachacza przedniego, kupiłem komplet na alegro do MK1, udałem się do serwisu i jeden pasuje a drugi nie! wymieniający stwierdził, że wachacze są jak w modelu MK2!? Co Wy na to? Samochód na pewno nie miał wymienianych powyższych rzeczy.
Pozdrawiam

szczerba
28-04-2005, 21:17
do sierpnia 1996 roku były produkowane silniki 65 kW(88 KM) od września 1996 do listopada 2000 66 kW (90 KM). Różnica mocy wynika ze zmienionego oprogramowania (nowsze mają na pokrywie zaworów napis ENDURA).
Co do tulejek to też była zmiana rozmiaru i u Ciebie już są nowsze.

kaz
28-04-2005, 21:19
Co do silentbloków-były montowane dwa rodzaje wahaczy

KrzysztofStu
28-04-2005, 23:26
Ja też mam mondeo z maja 1996 i wrażenie, że niektóre elementy są już z mk2. Wprawdzie nie dotyczy to silnika, ale kilku detali o których już nie pamiętam. Generalnie okazywało się, że części katalogowe nie pasują a po porównaniu wychodziło, że to z mk2. Zdaje się, że było tak z cylinderkami tylnych hamulców.

Cygan
29-04-2005, 22:11
Nie mam nigdzie napisu "ENDURA" czyli jest 88 KM. Tylko dlaczego wszędzie mam wpisane 90 KM?
Myślałem, że będę co nieco kupował w sklepach internetowych do MK1 ale chyba dam sobie spokój bo już mi zostało kilka silentbloków do przodu :(

ujemny
29-04-2005, 23:16
Tutaj znajdziesz (http://mondeo.fordclubs.org/) (po czesku)odpwoiedz na Twoje ytanie :metal

Cygan
22-05-2005, 22:04
Dzięki. Trochę czasu upłynęło zanim przebrnąłem przez ten czeski język :) ale znowu kolejne wątpliwości. Jest tam coś co sie nazywa "kody motoru" i jest dla 1.8 TD kod RFN 10.1995-08.1996 66kW 90kM pojemność 1753. Chociaż jest np. drugi kod: RFN 06.1993-08.1996 65kW 88kM i pojemność 1753. O co w tych datach chodzi? Pozdrawiam.

karollo
26-05-2005, 11:23
Ja tam wiem tyle:
jest intercooler to 90 koni (od MR'96)
nie ma to 88 kucy (przed MR'96).
Od biedy zawsze można jechać na hamownię...

waldemarz
26-05-2005, 11:40
Jesli chodzi o moc to czy nie masz innych problemow???
Czlowieku czy ma to znaczenie czy to 88 czy 90KM, jezeli wpisali ci 90KM to sie ciesz bo sprzedajac go moc jego masz wieksza o 2KM :banan:

Jesli chodzi o tuleje wachaczy to jest prawda ze sa 2 wielkosci. Poprostu zamontowali od poczatku juz wachacze nowsze i kupujac cokolwiek do wachaczy musisz im mowic ze masz od MKII , ale to tez nie wszystko bo w takich wachaczach sa tez i 2 rozmiary jednej z tulej. :wall: Moze miec ona albo 48mm albo 54 mm wiec i tak trzeba jedna zmierzyc. Tuleja rozniaca sie jest to tuleja ta od przodu auta. :))

Cygan
29-05-2005, 21:59
Ok :metal Nie zawracam już głowy tą mocą. Rzeczywiście nie ma to większego znaczenia ale chciałem się co nieco dowiedzieć. Może ktoś ma jakieś namiary na miejsce gdzie można się dokształcić w temacie TD, TDi, TDCi itd.
Z innych problemów to mam pękniętą przednią szybę po stronie pasażera (ogrzewaną) i dylemat co robić? Pęknięcie się ładnie powiększa w różnych dziwnych kierunkach i chyba trzeba wymienić :( . Ktoś ma namiary w Krakowie na dobry warsztat?
Dzięki i pozdrawiam

Kafar
29-05-2005, 22:09
Ok :metal Nie zawracam już głowy tą mocą. Rzeczywiście nie ma to większego znaczenia ale chciałem się co nieco dowiedzieć. Może ktoś ma jakieś namiary na miejsce gdzie można się dokształcić w temacie TD, TDi, TDCi itd.
Z innych problemów to mam pękniętą przednią szybę po stronie pasażera (ogrzewaną) i dylemat co robić? Pęknięcie się ładnie powiększa w różnych dziwnych kierunkach i chyba trzeba wymienić :( . Ktoś ma namiary w Krakowie na dobry warsztat?
Dzięki i pozdrawiam

A chcesz wymienić na nową podgrzewaną czy zwykłą z paskiem?