PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Dziwne zachowanie skrzyni



akwedukt76
15-06-2012, 13:12
Wirtam, ostatnio zauwazyłem dziwna przypadłośc, po szybkiej jezdzie 140-150 km/h skrzynia zaczyna mocno szarpac z jedynki na dwójkę .

Wystarczy jednak się zatrzymać zgasic silnik i wszystko wraca do najleoszego porządku ... Miał ktoś z was taki przypadek...?

pozdrawiam.

MikiS93
15-06-2012, 13:26
olej zmieniales ? Może stary i traci właściwości po nagrzaniu.

Colorado30
15-06-2012, 22:38
Wlasnie mialem to samo wymienilem olej i sie poprawilo, a sprawdz czy podczas takiego szarpania nie przełacza ci sie na tryp awaryjny i na kontrolkach bedzie sie swiecic o/d off:hmm:

MikiS93
15-06-2012, 23:15
Ja olej zmieniłem bo bywało podobnie. Teraz tylko czasem szarpnie ale to np. bo wyścigu ze świateł jak docisne na 1 biegu do 7 k obr i potem tak samo na 2-gim. Ale to tylko po takiej ostrej jeździe :)

akwedukt76
16-06-2012, 01:26
Wlasnie mialem to samo wymienilem olej i sie poprawilo, a sprawdz czy podczas takiego szarpania nie przełacza ci sie na tryp awaryjny i na kontrolkach bedzie sie swiecic o/d off:hmm:

Olej wymieniałem już dwa razy- tak profilaktycznie:drink:
Wlasnie nie przełącza sie w tryb awaryjny.

Mnie cały czas ciekawi, ze wystarczy się zatrzymać , wyłączyc silnik i skrzynia jak igła idzie.

PS Ja zalewałem skrzynię Mobil ATF Dextron II a Wy?

mad
16-06-2012, 17:36
Wlasnie mialem to samo wymienilem olej i sie poprawilo, a sprawdz czy podczas takiego szarpania nie przełacza ci sie na tryp awaryjny i na kontrolkach bedzie sie swiecic o/d off:hmm:

Obstawiam padający konwerter :hmm: który średnio wytrzymuje 150k

MikiS93
16-06-2012, 18:55
Konwertel znaczy się MLP ? Mi zaczął szwankować przy 160k, ile kosztuje nowy ?

mad
16-06-2012, 19:17
znaczy:

http://www.ceneo.pl/12212321

http://image.ceneo.pl/data/products/12212321/i-recon-cd4e-konwerter-firmy-recon-1801.jpg

pushup
06-07-2012, 23:22
Zrzuć olej, zalej ORLEN HIPOL ATF 2 D. Nawet kiepski konwerter jeszcze na tym pośmiga. Nie wiem czemu, ale nikt nie czyta tego, co jest w sieci. Wiem, czas, czas i czas. Mondek z CD4E ma chłodzenie symboliczne. W sumie go niema. W zasadzie wymieniając olej po każdym lecie w miarę pewne jest, że te skrzynie pośmigają bez napraw nawet do 500.000 km. Szkoda, że czasu się nie cofnie... Fakt, że wymiana kosztuje grosze i za to ma się spokój, jest dość przekonujący...

rodan555
07-07-2012, 21:54
kolego akwedukt76: napisz cos więcej o tym szarpaniu skrzynią w jakich sytuacjach się to dzieje? czy np w miescie jest ok a w trasie po przejechaniu dluższego odcinka zaczyna szarpać? czy czujnik MLP (to nie jest konwerter kolego MikiS93) był czyszczony względnie podmieniany z innym sprawnym? Zobacz czy zapina ci lock-up na stałe czy też rozłącza go po chwili. Autko widzę że masz z obd2 więc sprawdź czy nie pojawiają się błędy skrzyni w programie scanXL bo on potrafi czytać błędy skrzyni które się na stałe zapiszą

Co do padających konwerterów to fakt padają po około 160 tysiącach ale w konfiguracji z silnikem 2,5 V6 ze słabszymi jednostkami tak wcześnie nie padają.

akwedukt76
09-07-2012, 16:24
kolego akwedukt76: napisz cos więcej o tym szarpaniu skrzynią w jakich sytuacjach się to dzieje? czy np w miescie jest ok a w trasie po przejechaniu dluższego odcinka zaczyna szarpać? czy czujnik MLP (to nie jest konwerter kolego MikiS93) był czyszczony względnie podmieniany z innym sprawnym? Zobacz czy zapina ci lock-up na stałe czy też rozłącza go po chwili. Autko widzę że masz z obd2 więc sprawdź czy nie pojawiają się błędy skrzyni w programie scanXL bo on potrafi czytać błędy skrzyni które się na stałe zapiszą

Co do padających konwerterów to fakt padają po około 160 tysiącach ale w konfiguracji z silnikem 2,5 V6 ze słabszymi jednostkami tak wcześnie nie padają.


Szarpanie pojawia się tylko , gdy smigam ok 150km/h przez dłuższy czas. Pozniej jak stanę np w korku to dwójka szarpie.
Wystarczy wtedy się zatrzymac i wszystko wraca do stanu idealnego - co sama się naprawia??:hmm:
Błędów niestety nie umiem odczytac- brak odpowiedniego sprzętu.

Czujnik MLP nie był czyszczony ani podmieniany na inny .

Pozdrawiam.

pushup
09-07-2012, 17:37
WYMIEŃ OLEJ NA ORLEN HIPOL ATF 2 D