PDA

Zobacz pełną wersję : [Wnętrze] Coś do czyszczenia - bardzo mocne



KarolRS
20-06-2012, 10:55
Witam.

Może ktoś doradzi, na fotelu strzeliła mi pianka montażowa, są dwie plamki, jest taka struktura materialu,że troche wlazło do środka.

Znacie jakiś domowy sposób lub preparat który jakoś jest w stanie to wyciagnac czy cos:boshe:

z góry dzięki

Pablo81
20-06-2012, 12:17
aceton jakiś może?
tylko czy Ci nie zniszczy materiału...

Tycak
20-06-2012, 16:22
Nie wiem czy to wyciągnie aż takie zanieczyszczenie ale ja używam takiego środka do "prania" tapicerki.

http://www.prestone.pl/produkty/kosmetyki-samochodowe/prestone-pianka-do-tapicerki-i-dywanow.html

Plamy po soku na tylnej kanapie wyczyścił bez problemów.
Wyciąga również nie przyjemne zapachy i przeróżne zanieczyszczenia.

Po zaaplikowaniu i wtarciu w tapicerkę pianki tą szczotką która jest przymocowana do puszki, przeciera się później lekko wilgotną lub suchą ściereczką - mi po przetarciu zabarwiło ściereczkę na mocno żółty kolor :wow:

Niezły syf musiało to wyciągnąć bo fotele wyglądały na czyściutkie, a ścierka i tak pokazało co innego. Zlikwidował też cały zapach dymu papierosowego jaki wsiąkła tapicerka.

Jak dla mnie pianka kozak - nie jest to oczywiście to samo co profesjonalne pranie tapicerki ale kosztuje 25-30złzł puszka (wystarczy na przynajmniej 2 prania) i również elegancko likwiduję nieprzyjemne zapachy oraz brudy/plamy, a nie 150zł za pranie jak to sobie krzyczą na myjniach.

Jest jeszcze z tej firmy taki środek do ciężkich zabrudzeń może on by sobie lepiej poradził:

http://www.prestone.pl/produkty/kosmetyki-samochodowe/prestone-odplamiacz-dotkanin.html

linkgrabber
20-06-2012, 16:26
myśle, że najlepiej to kup czyścik taki do pistoletów na pianke, piskasz takim sprayem i to sie rozpuszcza, nie moglem rąk niczym domyć wiec wątpie żeby chętnie z fotela zeszło łatwo

dominiq
20-06-2012, 16:30
Dokładnie, jedynie czyścik do pianki da rade, ale obawiam się, że może nie być obojętny dla tapicerki. Proponowałbym najpierw zrobić test gdzieś pod spodem fotela w niewidocznym miejscu. Później próbuj to wydrapać mechanicznie jakaś małą szczoteczką.

Pianka to jest dziadostwo.

Tycak
20-06-2012, 16:44
Pianka to jest dziadostwo.
Pianka do tapicerki którą podałem czy pianką montażowa którą kolega ma na fotelach? :los2:
Sprecyzuj proszę.

---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

Tzn. że montażowa to wiem ale czy nie chodziło Ci o tą Prestone?

dominiq
20-06-2012, 16:49
Chodziło o montażowa! Trzeba z tym bardzo uważać.

Co Ty Karolu robiłeś z pianką w aucie?

linkgrabber
20-06-2012, 16:53
Co Ty Karolu robiłeś z pianką w aucie?

Dziury w progach audi łatał do sprzedaży :hehe:

Tycak
20-06-2012, 16:55
Chodziło o montażowa!
Tak myślałem ale wolałem się upewnić bo może ktoś ma jakieś inne doświadczenia z tą z Prestone i jej nie poleca :hehe:
Dla mnie jest ok.

---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

P.S. nie krzycz na mnie :foch:

Jondi
20-06-2012, 20:34
150zł za pranie to jest bardzo dobra cena. Co do wszelkiego rodzaju pianek jest to nic nie warte jeśli nie zastosuje się odkurzacza do odciągnięcia zanieczyszczeń

KarolRS
27-06-2012, 02:11
Co Ty Karolu robiłeś z pianką w aucie?

nie chciałbym o tym pisac na forum publicznym :)):)) ;)


Wracałem skądś i w nocy koledze się niechcący ''nacisło:hehe:'' jak wskakiwał do auta:jezor:


Dzięki w ogole za odpowiedzi, zapomniałem o tym temacie:boshe:

Bede coś działał w czwartek/piatek:hehe:





Dziury w progach audi łatał do sprzedaży
jasnowidz:zakrecony:


:foch: :)