PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Poważny problem ze skrzynią



Markowka
20-06-2012, 23:44
Witam Powiem szczerze, że nie jest mi dzisiaj do śmiechu :(. Ponieważ robiąc dzisiaj trasę w ilości 400 km 15 kilometrów od domu zobaczyłem biały dym. Zatrzymałem się na cpn, patrze pod samochód i co widzę. Olej ze skrzyni biegów na całym podwoziu, dym był ponieważ olej poleciał na tłumik.
Olej wywaliło na łączeniu silnika i skrzyni jakoś tak pod spodem, za bardzo z góry nie widziałem bo od dołu jest osłona plastikowa. Wcześniej zapaliła się kontrolka O/D i mrugała, ale tak było juz nie raz więc uznałem ze nie ma to wpływu na jazdę zwłaszcza, ze skrzynia po remoncie ma około 40.000 km, a robił ją poprzedni właściciel i dał mi fakturę z naprawy.
Pytanie co robić? Czy naprawiać, czy kupować używkę? Czy może awaria nie jest aż taka straszna? Naprawdę mam na dzień dzisiejszy dylemat. Gdyż obdzwoniłem paru mechaników i nikt nie chce się za Fordy brać :(. Jeśli ktoś może mi pomóc, byłbym wdzięczny. Woj pomorskie.

rodan555
21-06-2012, 17:43
strzelając to mogłby to być uszczelniacz konwertera. źle że nie sprawdziłeś czemu zapalała ci się wcześniej kontrolka o/d bo po tym można było wcześniej zdiagnozować skrzynię i zapobiec tej sytuacji. a powodów trochę może być w tym brak właściwego przepływu przez układ chłodzenia oleju.

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

a pytanie co robić to najpierw zdiagnozować w czym był problem a potem dopiero decydować.

Markowka
22-06-2012, 00:14
Może właśnie coś z tym chłodzeniem nie halo. Ponieważ jak postał ostygł, to po paru metrach przejechanych wracało wszystko do normy. Ale obdzwoniłem trochę zakładów i wszyscy twierdzą, iż lepiej szukać używki i nie bawić sie w remonty. Jestem na etapie poszukiwań. Pytanie tylko co może byc z tym chłodzeniem, żebym drugiej nie rozwalił? Czy chłodzenie lezy po stronie skrzyni czy całego układu. Na krótkich trasach bylo ok ,jak tylko cos dłuższego juz zaczynała migać lampka.

rodan555
22-06-2012, 11:25
a jak zaczynała migać lampka to skrzynia szarpała mocno czy się zachowywała normalnie? traciła jakiś bieg? co się wtedy działo?

Markowka
22-06-2012, 21:53
Jak sie zapalała to dwójka wchodziła z mocnym szarpnięciem, reszta jakby bez zmian.

rodan555
23-06-2012, 00:08
najprawdopodobniej konwerter hydrokinetyczny masz do regeneracji - jakies 600 zł. sama skrzynia może być ok tylko trzeba sprawdzić najpierw skąd dokładnie miałeś wyciek oleju i dlaczego.

Markowka
23-06-2012, 18:40
Zakupiłem dzisiaj skrzynie z anglika. Oby była ok Bo chyba bym się załamał jakby coś było nie halo :)

rodan555
24-06-2012, 00:38
oby z konwerterem byla bo ten twoj wedłóg mnie to się do regeneracji nadaje ....

Markowka
24-06-2012, 10:50
Bedzie z konwenterem to była tez podstawa kupna u mnie:)

http://moto.allegro.pl/skrzynia-biegow-automat-ford-mondeo-2-0-16v-mk2-i2393313641.html

Tą skrzynie zamówiłem, tu jeszcze z silnikiem.