PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Przedmuchy przy kolektorze wydechowym!



markop29
18-04-2006, 17:06
Czy ktoś wymieniał kiedyś uszczelke przy kolektorze wydechowym bo jak wiem to można narobić sobie bałaganu poprzez urwane śruby!
jeśli już się tak zdarzy to co dalej należy wyjąc silnik?
chodzi mi o uszczelkie pomiędzy silnikiem a kolektorem wydechowym!

gordon
18-04-2006, 17:35
Ja to ostatnio robiłem i oczywiście się szpilki urywają. Trzeba potem mieć wykrętak. Kup sobie od razu komplet szpilek i nakrętki miedziowane. Szpilki niestety drogie 9,50 za sztukę ale spokojnie składasz. Uszczelkę polecam firmy elring. Jest lepsza od oryginału. Jak coś to pisz maila. Aha kup sobie też zawleczki od śrub kolektor - dwururka (2 szt.), nakrętki do tych śrub (2 szt.) i pierścień uszczelniający.

insider
18-04-2006, 19:35
no ja wymienialem ta uszczelke tydzien temu.... szpilki nie koniecznie pekaja.... ale moze im sie zdarzyc... koszt jednej szpilki to okolo 30 zl. do tego koniecznie musisz miec sprezyny, bo te przegrzane niestety niezbyt wiele beda trzymaly nowa uszczelke.... sprezyny po 7,50 za sztuke... uszczelka metalowa do portek to koszt okolo 17 zl.... no dobrze pomyslec tez o zapinkach.... ale jak umiejetynie zdejmiesz je, to mozna je wykorzystac przy zakladaniu 2 raz calosci...

Powodzenia :beer:

Dzekis
19-04-2006, 09:59
jak odkręcasz z wyczuciem, to nie ma prawa się nic urwać. Wymieniałem cały kolektor, co prawda w benzynie, ale to chyba bez różnicy. Najważniejsze to polać czymś żrącym i penetrującym nakrętki kolektora (płyn hamulcowy, jakieś WD) i potem przed zabiegiem ponownie. Dobrze to robić przy rozgrzanym silniku (tyle, żeby był ciepły, ale nie gorący, bo się poparzysz, przynajmniej żeby poluzować). Miałem dwie czy trzy szpilki na zapas, ale żadnej nie użyłem.

markop29
21-04-2006, 17:24
I po wymianie uszczelki nie było tak źle, ale przy okazji została zlokalizowana inna przyczyna a nawet główna. Przyczyną przedmuchów był pęknięty przewód przy EGR wyszedł z objenki ( pojeździłem , szukałem i nic nowy nA ZAMÓWIENIE ZA TYDZIEŃ) WIĘC MECHANIK POSPAWAŁ. Może ktoś wie gdzie można dostać taki przewód,.

insider
21-04-2006, 20:02
no widzisz jak ladnie... dobrego mechanika Tobie polecilem? powiedz jeszcze ile Cie skasowal za robote?

mam nadzieje ze wiesz gdzie powinienes kliknac..... :)