PDA

Zobacz pełną wersję : n00b ma problem..



pogo84
29-04-2005, 16:29
Posiadam mondeo od 2 dni ;) i mam problemy...
1. miga mi sie lampka zólta w czasie jazdy jakis rysuneczek czlowieczka z pasami (lewy dolny rog) wtf? nei mam nic o mondeo zandych ksiazek itp :/
2. mam skopana klamke w tylnych prawych drzwiach od srodka nie da sie otworzyc jakby polamana albo jakies mechanizmy z niej wyskoczyly bo lata luzno z zewnatrz otworzyc sie da... czy mial ktos taki problem ? ile kosztuje naprawa?
3. kawalek plastiku jakby wylamany w klamce przedniej z zewnatrz niby praktycznie nie widac ale jednak... czy mozna zakupic klamki plastikowe? jaki koszt :P
4. zegarek chodzi ale godzina i minuty sa zle i nie da sie go nastawic ? wciskam M albo H i nic sie nie zmienia bleh :/

to chyba byloby tym razem na tyle ;) thx za podpowiedzi :*

Henryk
29-04-2005, 16:43
Po kolei....żółta lampka o której mówisz to kontrolka airbagu ..powinna zgasnąć po kilku sekundach od odpalenia silnika.Jeżeli mruga to poszukaj w artkułach na tej stronie .
Jeśli chodzi o tylne drzwi to sprawdź czy ktoś nie włączył blokady dziecięcej.Wtedy drzwi dają się otworzyć tylko z zewnątrz.Dźwignia blokady jest pod zamkiem na drzwiach.
Zegarek nastawia się przy włączonym kluczyku w pozycji kontrolki.
Jak coś pomyliłem to mnie poprawcie
O tu masz o błyskaniu lampki airbagu http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=43&mode=&order=0&thold=0

Tauros
29-04-2005, 16:48
Posiadam mondeo od 2 dni ;) i mam problemy...
1. miga mi sie lampka zólta w czasie jazdy jakis rysuneczek czlowieczka z pasami (lewy dolny rog) wtf? nei mam nic o mondeo zandych ksiazek itp :/
2. mam skopana klamke w tylnych prawych drzwiach od srodka nie da sie otworzyc jakby polamana albo jakies mechanizmy z niej wyskoczyly bo lata luzno z zewnatrz otworzyc sie da... czy mial ktos taki problem ? ile kosztuje naprawa?
3. kawalek plastiku jakby wylamany w klamce przedniej z zewnatrz niby praktycznie nie widac ale jednak... czy mozna zakupic klamki plastikowe? jaki koszt :P
4. zegarek chodzi ale godzina i minuty sa zle i nie da sie go nastawic ? wciskam M albo H i nic sie nie zmienia bleh :/

to chyba byloby tym razem na tyle ;) thx za podpowiedzi :*
1) Policz ile razy Ci miga ta kontrolka, jezeli 4xrazy, to sprawdz napinacze pasow pod fotelem. Tam powinienes miec taka wtyczke...Odlacz, przeczysc styki i podlacz! Terraz powinno juz nie migac...
2 i 3) Nie wiem :(
4) Zegarek powinno nastawiac sie kiedy kluczyk jest w pozycji takiej, kiedy Ci sie swieca wszystkie kontrolki: tj. ladowania AKU i kontrolka oleju...

Tauros
29-04-2005, 16:49
Po kolei....żółta lampka o której mówisz to kontrolka airbagu ..powinna zgasnąć po kilku sekundach od odpalenia silnika.Jeżeli mruga to poszukaj w artkułach na tej stronie .
Jeśli chodzi o tylne drzwi to sprawdź czy ktoś nie włączył blokady dziecięcej.Wtedy drzwi dają się otworzyć tylko z zewnątrz.Dźwignia blokady jest pod zamkiem na drzwiach.
Zegarek nastawia się przy włączonym kluczyku w pozycji kontrolki.
Jak coś pomyliłem to mnie poprawcie
O tu masz o błyskaniu lampki airbagu http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=43&mode=&order=0&thold=0
Uprzedziles mnie :bigok:

fuel111
29-04-2005, 22:33
Hej koledzy :) tylko się nie pozabijajcie :getsome: wystarczy dla wszystkich :metal :beer:

pogo84
29-04-2005, 23:17
aaaa dzieki :) jak dobrze ze znalazlem ten site :satan: jutro sprawdze all ;) a z klamka tylnia to raczej nie zabezpieczenie ;) ona ledwo sie trzyma heh ;)

fuel111
30-04-2005, 07:37
aaaa dzieki :) jak dobrze ze znalazlem ten site :satan: jutro sprawdze all ;) a z klamka tylnia to raczej nie zabezpieczenie ;) ona ledwo sie trzyma heh ;)
dzisiaj jestem w Białymstoku jak chcesz to możemy się spotkać choćby na chwilę to pogadamy- taki little spocik :))

altoot
30-04-2005, 10:39
dzisiaj jestem w Białymstoku jak chcesz to możemy się spotkać choćby na chwilę to pogadamy- taki little spocik :))
z crisisem sie zgadaj...


zobaczysz w końcu porzadny silnik a nie ... kleklekleklekleklekle :)) :)) :))

fuel111
30-04-2005, 14:30
Niestety po 2 godzinach od wyjazdu z domu i przejechaniu 38 km zawróciłem bo to bez sensu jecać tak dalej :pad: :wall: przecież wkurzyć się idzie a na dodatek dzieci z tyłu zaczeły się bić - wyjazd jutroz samego rana.

pogo84
30-04-2005, 21:04
heh ;) zajrzalem pod fotele a tam wtyczki z zoltymi koncowkami do niczego nie sa podlaczone ;P i nie wiem co z tym fanetm zrobic mam ;D chyba bede jezdzil z migajaca lampka ;/ bleh a jest gdzies miejsce na gasnice ? jaka pojemnosc ma bak w MK2 ( chyba takich oznaczen uzywacie ;P chociaz nie wiem co ono oznacza :P ) '96 1.6 16v, hmm nie mam dzwieku alarmu tylko migaja swiatla to normalne ? thx

fuel111
30-04-2005, 22:32
Pogo czy ty go kupowałeś z Reyem Charlsem? :) No tu iówdzie trzeba było popatrzeć 8O jakby co dzwoń jutro po 10 tel na priv.

pogo84
01-05-2005, 07:53
heh :D kupowalem praktycznie sam ;P inni by mi tylko przeszkodzili w zakupie tego autka :D ktore chcialem miec :DDD znasz odpowiedzi na to co napisalem post wyzej ? :>

fuel111
01-05-2005, 20:44
heh ;) zajrzalem pod fotele a tam wtyczki z zoltymi koncowkami do niczego nie sa podlaczone ;P i nie wiem co z tym fanetm zrobic mam ;D chyba bede jezdzil z migajaca lampka ;/ bleh a jest gdzies miejsce na gasnice ? jaka pojemnosc ma bak w MK2 ( chyba takich oznaczen uzywacie ;P chociaz nie wiem co ono oznacza :P ) '96 1.6 16v, hmm nie mam dzwieku alarmu tylko migaja swiatla to normalne ? thx
witaj wtyczki pod fotelami to wtyczki od pirotechnicznych napinaczy pasów trzeba je podłączyć i zobaczyć czy działa - patrząc na to, czy żółta kontrolka pasów bezpieczeństwa gaśnie jeśli tak to wszystko ok miejsca na gaśnicę nie ma musisz sobie znaleść można umieścić pod nogami pasażera musisz ją koniecznie przymocować na stałe dla własnego bezpieczeństwa. Pojemność zbiornika 61,5 litra. Alarm bez dźwięku to albo ustawienie takiej opcji w pilocie albo uszkodzona syrena