PDA

Zobacz pełną wersję : [CB] Alan



bjo
19-04-2006, 23:04
Co sadzicie o tym CB-ku? warto to kupic?

http://www.allegro.pl/item96818440_cb_radio_alan_199a_wtyk_gratis_faktur a_zawiercie.html

Andy
19-04-2006, 23:18
Miałem podobne 100+ ale sprzedałem i kupiłem Unidena 520. Ta 100 nie była wcale taka zła, typowe radyjko amatorskie. Moim zdanem OK. :metal

Przy zakupie małego Alana, Unidena czy Presidenta ważniejszym od radia elementem jest antena :metal

Luca
19-04-2006, 23:39
Pierwsza uwaga to brak RF-gain, nie wiem jak tam u Ciebie "sieją" różne maszynerie, ale może tego brakować podczas jazdy w mieście.
Jeśli parametry odbioru (na magnesie) są porównywalne z A 100+ to odradzam :( - w pełni zasługuje na miano "szumofonu". Moja przygoda z CB zaczęła się właśnie od Alana 100+ z magnesem (na szczęście zestawik był pożyczony :) ) i po trasie do Sanoka i z powrotem zapadły u mnie dwie decyzje:
1. Kupuję własne CB :metal
2. Na pewno nie będzie to A 100+ ze słabym i krótkim magnesem :satan:

Aktualnie "na stanie" posiadam U520 i antenkę na uchwycie krawędziowym i jest spoko.

:metal :beer: :bigok:

bjo
19-04-2006, 23:45
jak narazie mamy dwa inne zdania poczekamy jeszcze moze ktos napisze :terefere: no jezeli cos kupie to taniego bo jakos za bardzo potrzebne to sie niewydaje w osobowce, dzieki za wypowiedzi jak narazie :)

Luca
19-04-2006, 23:49
no jezeli cos kupie to taniego bo jakos za bardzo potrzebne to sie niewydaje w osobowce

Poczekaj aż trochę pojeździsz z radyjkiem :satan: :)) :)) :)) , a wtedy lepiej nie pluć sobie w brodę, że wydało się co prawda mniej, ale trzeba będzie zmienić radyjko :)

Ale Twój wybór, my tylko służymy radą :)

:metal :beer: :bigok:

Graluu
19-04-2006, 23:52
osobiście wolałbym już Unidena 510 niż A100+ - są w podobnych cenach

ja u siebie mam U520 z dużą anteną

ale zrobisz jak bedziesz uważał za słuszne i oby później nie było - "a nie mówiłem " :jezyk1:

Andy
20-04-2006, 00:08
Luka nie da się porównywać dwóch radyjek które biegały na różnych antenach, opinia o alanach (szumofony) dotyczy przedewszystkim tych z rozbudowaną elektroniką (np:Alan 48 plus). Ja też wybrałem Unidena, ale nie demonizował bym za bardzo.

Luca
20-04-2006, 00:23
Andy, ja wcale nie chcę demonizować :( , ale pisałem właśnie o Alanie 100+. I nie twierdzę, że to była wina radyjka, antenka też do najlepszych nie należała :satan: .
Teraz to oczywiście inna bajka :) i wcale nie chciałem porównywać A 100+ z magnesem do U520 z porządnym batem - zdaję sobie sprawę, że to dwa różne światy :)) :)) :)) :))

Chcę tylko, żeby bjo uniknął "nietrafionego" zakupu - bo widzę tu dwa zagrożenia. Albo stwierdzi, że CB jest do :ass: (bo mu będzie ciągle coś trzeszczało, albo wytnie SQ za dużo i nie będzie nic słyszał) i wyrzuci radyjko na śmieci (a szkoda - użytkownicy wiedzą swoje :satan: ), albo po pewnym czasie (jeśli jednak pozna uroki :) ) postanowi zmienić sprzęt na lepsiejszy i będzie żałował, że na początku nie dołożył paru złotych (a wcale nie trzeba dużo więcej na porządne radyjko, które spełni pewnie wszystkie jego wymagania).

Ale i tak decyzja należy do niego :)

:metal :beer: :bigok:

Graluu
20-04-2006, 00:40
Chcę tylko, żeby bjo uniknął "nietrafionego" zakupu - bo widzę tu dwa zagrożenia. Albo stwierdzi, że CB jest do :ass: (bo mu będzie ciągle coś trzeszczało, albo wytnie SQ za dużo i nie będzie nic słyszał) i wyrzuci radyjko na śmieci (a szkoda - użytkownicy wiedzą swoje :satan: ), albo po pewnym czasie (jeśli jednak pozna uroki :) ) postanowi zmienić sprzęt na lepsiejszy i będzie żałował, że na początku nie dołożył paru złotych (a wcale nie trzeba dużo więcej na porządne radyjko, które spełni pewnie wszystkie jego wymagania).

Ale i tak decyzja należy do niego :)

:metal :beer: :bigok:

Amen :metal

Andy
20-04-2006, 00:42
Moja odpowiedź będzie trochę odbiegać od tematu twojego postu (wszak pytałeś o Alana 199), ale na podstawie naszych wypowiedzi i doświadczeń proponuję Ci dołożyć ok 100,00 i zakupić Takie (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=98317449) radyjko (nie będziesz zawiedziony uwierz) + odpowiednia antenka (Graluu ma świetną). Jeżeli nie możesz wydać na tą chwilę więcej to poczekaj z zakupem, chociaż licho nie śpi i nie wiadomo kiedy sprzęt może się przydać. :satan: Jeszcze jedna rada nie kupuj anteny magnesowej są droższe i gorsze. Co na to szanowni koledzy?? :beer: :beer: :beer:

Luca
20-04-2006, 00:50
Czyli taką oto, troszkie okrężną, drogą dotarliśmy do celu - czyli zestawu "firmowego" MKP :metal :)) :)) :)) :)) :))

I teraz to ja się muszę zgodzić z Tobą, Andy - :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: i nic dodać, nic ująć :brawo: :brawo:

:metal :beer: :bigok:

Graluu
20-04-2006, 00:53
to ja tym razem użyję innego zwrotu - święta racja Andy

ps. Luca, M3hoo i Rafik75 mają nieco lepszą antenę ode mnie - Sirtel Santiago :metal - z tego co ostatnio obserwowałem ta antenka ma nieco lesze osiągi z naszym zestawem niż moja

Andy
20-04-2006, 00:56
Dzięki za akceptację :beer: ciekawe co na to sam zainteresowany :)

Luca
20-04-2006, 00:59
Dzięki za akceptację :beer: ciekawe co na to sam zainteresowany :)

Ależ nie ma za co :) , przecież jedziemy na tym samym wózku :satan: . A zainteresowany musi tylko wyciągnąć wnioski :satan: :)) :)) :)) :))

:metal :beer: :bigok:

COUGAR
20-04-2006, 01:26
Co sadzicie o tym CB-ku? warto to kupic?

http://www.allegro.pl/item96818440_cb_radio_alan_199a_wtyk_gratis_faktur a_zawiercie.html

Alan 100plus i 199 to dobre i niezawodne radia, ale troszeczke im brakuje. Największa wada to brak ANL i RF Gain. To drugie szczególnie w dużych miastach pomaga. Brak ANL sprawia natomiast, że radyjko będzie huczeć, piszczeć, szumić itp przy każdej lepszej okazji, a już napewno jak będziesz śmigał niedaleko jakiegoś Komarka, Rometa itp :) Generalnie są bardziej podatne na zakłucenia. Lepiej wydaj 100 zł więcej i kup Unidena 520XL(koszt ok 300zł) lub ewentualnie Unidena 510(kosztuje ok 250zł). Podstawowa różnica między nimi to RF Gain(Uniden 510 go nie ma). Największą chyba wadą są sztywne kable od gruchy w niskich temperaturach. Obydwa mają wyjście na papuge(raczej mało przydatne) oraz wyjście na głośnik zewnętrzny. Ja osobiście używam Unidena 520XL i jestem bardzo zadowolony miałem okazję korzystać wcześniej w innym aucie z Alana 100plus i też było ok ale tak jak pisałem brak ANL wkurzał i to mocno :satan: :satan: :satan:
ANL odfiltrowuje także dużą część zkłuceń "sianych" przez elektronikę auta w którym jest radio zamontowane, a uwierz mi w Mondeo(jak i w innych podobnych autach) takich zródeł trochę jest. Zakłucać CB może prawie wszystko :wall: (komputer sterujący silnikiem, komputer od LPG jeżeli takowy jest i wiele wiele innych) więc lepiej mieć ANL no chyba że masz żelazne nerwy :)

COUGAR
20-04-2006, 01:37
jak narazie mamy dwa inne zdania poczekamy jeszcze moze ktos napisze :terefere: no jezeli cos kupie to taniego bo jakos za bardzo potrzebne to sie niewydaje w osobowce, dzieki za wypowiedzi jak narazie :)

hmm Czy to osobówka czy TIR misie suszą tak samo :) . Duże mobile są narażone jeszcze na krokodyli, ale radio przydaje się i w dużym i w małym aucie. Jest tylko jeden warunek: trzeba jezdzic poza swoim miastem bo jeżeli używasz auta tylko w miescie i niedalekich okolicach lub wyjeżdząsz gdzieś dalej ale bardzo sporadycznie to możesz sobie odpuścic zakup CB.
Prosty przykład: w zeszłym tygodniu jechałem z Toronto do siebie do domu (ok 100km) i misie stały w 4 miejscach, a wiesz ilu kierowców mi mignęło światłami ........... 1 :zly: i to pewnie tez przez przypadek. Gdyby nie CB to bym napewno został wysuszony. Poza tym na bieżąco podawana jest informacja o zdażeniach na drodze, warunkach pogodowych itp. Reasumując CB to bardzo przydatna rzecz bez względu na gabaryty auta.

bjo
20-04-2006, 08:40
Widze jedno glosnie skazali mnie na U520 :satan: wiecej zbierania ale mysle ze sie odplaci :) wielkie dzieki :beer: :beer:

krzys-68
20-04-2006, 09:23
Miałem podobne 100+ ale sprzedałem i kupiłem Unidena 520. Ta 100 nie była wcale taka zła, typowe radyjko amatorskie. Moim zdanem OK. :metal

Przy zakupie małego Alana, Unidena czy Presidenta ważniejszym od radia elementem jest antena :metal :metal ,tez mam 100+ i dziala doskonale.Najwazniejsze to dobra antena i zestrojenie sprzetu :satan: ,bez tego nawet najlepsze radio bedzie 'martwe"

Luca
20-04-2006, 09:30
Widze jedno glosnie skazali mnie na U520 :satan:

Rzesze Mondeomaniaków nie mogą się mylić :satan: :)) :)) :))


Jest tylko jeden warunek: trzeba jezdzic poza swoim miastem bo jeżeli używasz auta tylko w miescie i niedalekich okolicach lub wyjeżdząsz gdzieś dalej ale bardzo sporadycznie to możesz sobie odpuścic zakup CB.

No z tym to się nie do końca mogę zgodzić :) , nie dalej jak wczoraj CB w mieście uratowało mi dwa razy :ass: , raz jak odwoziłem szkodnika do szkoły (na małej uliczce, którą zawsze objeżdżam kawałek korka zrobili jeden pas ruchu i światła tymczasowe dla ruchu wahadłowego :wall: :wall: - możesz sobie wyobrazić, co się działo :satan: ), drugi raz po południu był wypadek na wylocie z Wawy, korek miał na oko jakieś 3-4 km (na trzypasmowej Puławskiej), wiedząc wcześniej co się dzieje zastosowałem "mały" objazd redukując stanie w korku do minimum :satan: :)

I tak jest prawie codziennie :)

:metal :beer: :bigok:

PS Zapomniałem, że jeżdżąc po swoim mieście i okolicach z CB doskonale możesz pomóc innym mobilom spoza rejonu w przejeździe / datarciu na miejsce swojej podróży - a oni się kiedyś zrewanżują u siebie.
I tak lekko OT - wiecie jak włączyć nawgację w CB? :satan:

Andy
20-04-2006, 11:08
Widze jedno glosnie skazali mnie na U520 :satan: wiecej zbierania ale mysle ze sie odplaci :) wielkie dzieki :beer: :beer:
No to pozostaje życzyć udanego zakupu a potem użytkowania :metal

bjo
20-04-2006, 16:34
rozmawialem dzis z pewnym kierowca ktory powiedzial ze radio to 30-40% dobrego odbioru reszta to dobra antena :satan: i zabardzo niewiem co robic muszem sie mocno zastanowic :)) :terefere:

COUGAR
20-04-2006, 17:43
I oczywiście ten kierowca miał rację bo przy CB najważniejsze znaczenie ma antena oraz sposób i miejsce jej montażu. Radio takie jak Alan 100plus czy 199 to bardzo dobre radia dla niewymagających użytkowników. Tak jak pisałem są niezawodne i tanie. Jedyna powazna wada to brak ANL. No ale to już sam musisz sobie przekalkulować ile masz do wydania i czego oczekujesz od radyjka. Jeśli chodzi o antenę to najpierw się zastanów gdzie i jak chcesz ją zamontować, a potem wybierz model anteny i ewentualnie odpowiednie mocowanie.

Andy
20-04-2006, 20:07
rozmawialem dzis z pewnym kierowca ktory powiedzial ze radio to 30-40% dobrego odbioru reszta to dobra antena :satan: i zabardzo niewiem co robic muszem sie mocno zastanowic :)) :terefere:
Tak też wcześniej Ci pisałem ale jeżeli możesz to dopłać 100,00 i tak jak pisał Luca nie będziesz później miał uczucia że trzeba było dopłacić tą 100 i mieć Unidenka :satan: (piszę o 520 bo to radyjko ma właśnie dodatkowo ANL i RF GAIN) :metal

krzys-68
20-04-2006, 20:10
rozmawialem dzis z pewnym kierowca ktory powiedzial ze radio to 30-40% dobrego odbioru reszta to dobra antena :satan: i zabardzo niewiem co robic muszem sie mocno zastanowic :)) :terefere:I mial racje,ja bym powiedział ze to jest max 30% dobrej konfiguracji

bjo
20-04-2006, 20:41
za tydzien pogadam przez tego alan-a z magnesem bo kumpel ma i on mowi ze jest w miare ok jak na jego potrzeby a ostatnio rozmawialem przez cos takiego

http://www.allegro.pl/item96972902_cb_walker_asc_tanio_super_nowe_gwaran cja_.html

ale to juz super za drogo :terefere:

pawpor
29-10-2006, 18:42
A bjo i tak kupił 1001z i sie nie pochwalił :satan: