PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Jestem nowa, ale proszę o radę :)



pAnna
20-04-2006, 00:03
Witam,

Troszkę przegrzebałam forum, ale nie znalazłam niczego konkretnego na interesujący mnie temat dlatego pozwalm sobie napisać :)

dziwna rzecz dzieje się w moim Mondku: grzeje się strasznie (przynajmniej tak wskazuje strzałka) ale nie przy staniu w korku w mieście, tylko na autostradzie przy 140/h 8O wentylator działa, ale włącza sie co jakiś czas a nie kręci się all the time...
macie jakiś pomysł co sie dzieje?
myślałam ze to chłodnica, ale kolo do którego dziś dzwoniłam powiedział, że może to być masa innych rzeczy (termostat etc)
czy ktoś miał coś podobnego?

przy okazji: możecie polecić jakiegoś mechaniora w Poznaniu? takiego rzetelnego, który nie nabija w butelkę, nie wynajduje rzeczy z kosmosu i nie trezba jechać z powrotem dwa dni po naprawie..... ;)

waldemarz
20-04-2006, 00:15
Witaj Aniu. :beer: :beer: :beer:
Jesli chodzi o twoj problem to naprawde moze byc kilka przyczyn, ale ja zaczalbym najpierw od sprawdzenia poziomu plynu chlodniczego w pojemniku wyrownawczym. Powinno byc go na rowno z kreska max. Przy malym poziomie plynu tez bedzie sie auto szybko grzalo.
Nastepnie sprawdzilbym termostat oraz czujnik temperatury. Jesli termostat nie otwiera sie calkowicie to tez bedzie to przyczyna grzania sie silnika, poniewaz nie ma pelnego obiegu plyn chlodniczy.
Nie napisalas ktory rocznik jest twojego autka, ale w wiekszosci mondkow jest to przyczyna wlasnie termostatu lub czujnika temperatury.
Jesli chodzi o wlaczanie sie wentylatora to wlasnie tak powinno byc, ze wlacza sie przy odpowiednio wysokiej temperaturze i potem sie wylacza. Dzieki temu mozemy wyeliminowac usterke czujnika od wentylatora. Bo wychodzi na to, ze dziala wentylator prawidlowo.

vMZe
20-04-2006, 09:17
A Waldek zawsze pierwszy :jezyk1:


Witamy nową Panią.

Miałem to samo - termostat na 99%. Wymień od razu czujnik temperatury i będzie spokój. Tylko oryginał czujnika kupuj, coby dobrze wskazywał (wiem, bo kupiłem zamiennik :wall: ).

Termostat kupisz np. w www.abscar.pl za 36PLN + 10 PLN uszczelka. Czujnik kosztuje około 80 PLN.

Powodzenia

krzys-68
20-04-2006, 09:29
troszke dziwne ze grzeje sie tylko przy autostradzie :)) moze to jednak problem elektryczny jest,jakis przewód "masuje"

vMZe
20-04-2006, 10:26
przed wymianą termostatu w moim bolidzie temperatura rosła wraz z prędkością (pewnie było to związane z obrotami), więc nie ma się co dziwić, że przy 140 km/h się grzeje.

pAnna
20-04-2006, 10:54
Bardzo dziękuję za pomoc :beer:
Jutro zabieram Mondiego do mechaniora zobaczymy co będzie, chociaż nie ukrywam że trochę mnie to martwi :(

tip76
20-04-2006, 12:55
A mnie ktoś pomoże?? Ja mam od kilku dni mondka 1.8 i jak nawet przejadę kilka kilometrów, to często gęsto chodzi wentylator na chłodnicy a temperatura jest ok. Nie wiem czy to tak ma być, czy coś jest nie tak??

pAnna
24-04-2006, 19:00
Mój Mondi czuje się juz lepiej :)
po wymianie termostatu temperatura (odpukać) wróciła do normy....
po długim weekendzie zmienimy jeszcze czujnik - wtedy będzie w ogóle bosko :beer:
dzięki za podpowiedzi :)