PDA

Zobacz pełn± wersję : Klimatyzacja - pytanie



kuba87
30-04-2005, 00:08
Mam do Was pytanie dotyczace klimy w MKII ( 1.8 Zetec ). Mianowicie zim± mam klopot z wlaczeniem ukladu nawet na ''odmrazanie samochodu''. z instrukcji wynika ze klima powinna wlaczac sie pow. +4 stopni w trybach normalnych i zawsze w tym ostatnim. Tak sie jednak czesto nie działo. Jak wyglada to w Waszych Mondziakach? PS: przy czym normalnie, gdy temp na dworzu jest wieksza niz +4 st C wszystko jest ok, tylko dlaczego zim± nie zaskakiwała?

fuel111
30-04-2005, 08:07
Mam do Was pytanie dotyczace klimy w MKII ( 1.8 Zetec ). Mianowicie zim± mam klopot z wlaczeniem ukladu nawet na ''odmrazanie samochodu''. z instrukcji wynika ze klima powinna wlaczac sie pow. +4 stopni w trybach normalnych i zawsze w tym ostatnim. Tak sie jednak czesto nie działo. Jak wyglada to w Waszych Mondziakach? PS: przy czym normalnie, gdy temp na dworzu jest wieksza niz +4 st C wszystko jest ok, tylko dlaczego zim± nie zaskakiwała?
Kuba wszystko jest tak jak ma być i prawidłowo działa. czujnik temp zewnętrznej nie pozwala na uruchomienie kompresora poniżej 4-7 stopni to jest akurat ruchome z powodu tego aby czynnik chłodz±cy R-134a nie uległ zamarznięciu w niskich temperatyrach. W tych systemach nie osi±gniesz temperatury ujemnej, a komfort termiczny odczuwalny to już 3 stopnie celsjusza.

kuba87
01-05-2005, 20:44
no dobrze w zwiazku z tym pojawia sie problem bo producent zaleca srednio co te 2 tygodnie ''przedmuchac'' klime a skoro ona nie wlacza sie zima, przy temp od ~+4 st. C wiec nie jest to mozliwe, tak ma byc?

fuel111
01-05-2005, 21:02
Jest tylko jedna możliwo¶ć - ciepły garaż :beer: ale kto go ma? niewielu -więc nikt tak rygorystycznie tego nie przestrzega , :( nie ma innej możliwo¶ci :satan:

kuba87
01-05-2005, 21:10
a no to mnie uspokoiłe¶, myslalem wlasnie ze tak bedzie natomiast dziwilo mnie to, ze zadna publikacja na temat Mondeo nie podaje ze zimowe przeglady i owszem pod warunkiem ze mozna zapewnic wyzsza temperature niz 4 st. zeby wogole ustrojstwo ruszyło... Ale ok, dzieki za info i pomoc!

fuel111
01-05-2005, 21:14
Nie ma sprawy, po to tu jeste¶my. :metal