PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Jaki środek do usuwania lakieru?



mondeomariusza
11-07-2012, 00:07
Czy znacie jakiś dobry środek do usuwania lakieru? Chodzi o to, że mam całą maskę do roboty. Jej przód wygląda jak ,,sito" po komarach, natomiast w pobliżu zawiasów odpada mi lakier płatami aż do gołej blachy. W dodatku maska jest jakby już spłowiała. Myślę, że żadne poprawki tutaj nic nie pomogą i dlatego chcę wszystko usunąć i pomalować od nowa.

Mav
12-07-2012, 20:25
Nie jestem specem od lakierowania. Napisz np do klubowicza o nicku fortis - on lakieruje amatorsko to pomoze :bigok:

dav18
05-08-2012, 19:48
Temat podobny do mojego problemu więc nowego nie zakładam, mianowicie, muszę zedrzeć jakoś wszystkie warstwy z plastikowych kloszy lamp morette, stare farby są popękanie, poprzednik kakera pomalował to wszystko jeszzce srebrzanką i jest tragedia. najlepiej byłoby to zalać jakimś płynem żeby lakier się rozpuścił w całości, dodam że aceton ledwo co rusza te farby :/

Fred.X
05-08-2012, 20:01
http://www.scansol.pl/

dav18
05-08-2012, 21:57
Kurde, ale nie pisze czy usuwa z plastiku nie niszcząc go

Fred.X
05-08-2012, 22:16
Kurde, ale nie pisze czy usuwa z plastiku nie niszcząc go
na plastiku nie próbowałem :boshe:

dav18
05-08-2012, 22:23
A nie chciałby uszkodzić bo raczej te osłony sa niedostępne :)

Mav
09-08-2012, 08:47
Dawid, papier scierny roznych gradacji i pare godzin wolnego czasu i bedzie git :bigok:

adamuus
11-08-2012, 00:36
Temat podobny do mojego problemu więc nowego nie zakładam, mianowicie, muszę zedrzeć jakoś wszystkie warstwy z plastikowych kloszy lamp morette, stare farby są popękanie, poprzednik kakera pomalował to wszystko jeszzce srebrzanką i jest tragedia. najlepiej byłoby to zalać jakimś płynem żeby lakier się rozpuścił w całości, dodam że aceton ledwo co rusza te farby :/
Płyn hamlcowy, kret... Jesli chodzi o płyn to najpierw wypóbuj na jakimś mało istotnym fragmencie lampy bo niektóre plastiki nie wytrzymują.

---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:32 ----------


Czy znacie jakiś dobry środek do usuwania lakieru? Chodzi o to, że mam całą maskę do roboty. Jej przód wygląda jak ,,sito" po komarach, natomiast w pobliżu zawiasów odpada mi lakier płatami aż do gołej blachy. W dodatku maska jest jakby już spłowiała. Myślę, że żadne poprawki tutaj nic nie pomogą i dlatego chcę wszystko usunąć i pomalować od nowa.
Nie ma porzeby usuwania całości lakieru do gołej blachy. Zeszlifuj papierem ściernym (najpierw jakimś grubszym np. 180 a później np 400) te fragmenty gdzie lakier odchodzi. Resztę zmatuj, a następnie całość w podkład.