PDA

Zobacz pełną wersję : Gumowe kolanko - co, jak, gdzie :)



HEVA
30-04-2005, 12:11
Podczas kupowania auta zlokalizowałem pod aparatem zapłonowym syczenie. Teraz spokojnie sobie zdemontowałem element i okazało się, że dziurawe jest gumowe kolanko które widzicie na fotce. Dziurka jest w samym środku - widać ją. Przez dziurkę zasysane jest powietrze i sobie syczy.

Wiecie może co to jest, jaki może być tego koszt i za co odpowiada? Dzwoniłem do ASO, ale facet nie umiał określić nic konkretnego... :)

Może spotkaliście się już z tym ustrojstwem?

Numer na tej części:
938F-6N664-CB-6758-DB
C72GA 10

http://www.republika.pl/heva/mondeo/gumowe-kolanko.jpg

bolek
30-04-2005, 15:40
spróbuj je jakoś zreanimować,tędy o ile się nie mylę idą spaliny,do rozdzielacza a póżniej do zaworu EGR i gdzieś tam jeszcze dokładnie się nie orjentuje.Sklej jakims klejem silikonowym(elastycznym) a póżniej owiń dokładnie dobrą taśmą klejącą.pozdrawiam

adasn
01-05-2005, 07:27
Witam
Wczoraj to kupiłem poniewarz było przepalone. W serwisie Forda dałem 20,80gr Mam pytanko czy na zimnym silniku masz problemy po przejechaniu 30m gaśnie ?

HEVA
01-05-2005, 09:29
Facet w Frodzie też mówił, że koło 20 zeta mi to przyjdzie. Do Forda pojadę w tygodniu, a na razie naprawiłem ustrojstwo i zamontowałem spowrotem. Nie, auto mi nie gaśnie - chodzi całkiem dobrze :) Dopiero co je kupiłem i mam do porobienia parę detali. Np. dziurawy tłumik, przez co falują obroty, lambadę muszę pomierzyć, rzucić okiem na krokowy, przepływomierz, wymienić kable, filtry, olej, świece i to będzie wsjo :jezyk1: