PDA

Zobacz pełn± wersję : [Preparaty] O co jeszcze uzupelnic swoj zestaw ??



benekb
24-07-2012, 15:31
Witam pytanko jak w temacie o co moge jeszcze uzupelniic swoj zestaw do detailingu ktory sklada sie z :

Szampon: Meguiar's Gold Class

Glinka: ValetPRO Yellow Poly Clay Bar

Cleaner: Dodo Juice Lime Prime Lite Cleaner Glaze

Poliutura: POORBOY’S WORLD White Diamond Show Glaze

Wosk: Collinite 476s Super Doublecoat Paste

Do opon: MEGUIARS HOT SHINE TIRE GEL

Do plastikow: Autoglym Bumper Care (jak dla mnie malo trwaly szukam czegos nowego :))

Do felg:4nano Rim Cleaner+ (a kolor rozowy i po ok 5 minutach robis sie z niego taki glut żelowy ale zabrudzone miejsca robia sie krwisto czerwone i plyn delikatnie splywa co daje efekt jakby felga krwawila )

Do plastikow wew:Meguiars Natural Shine Protectant

Do szyb: Meguiars Glass Cleaner Concentrate ( http://detailershop.pl/pl/p/Meguiars-Glass-Cleaner-Concentrate/105 )

Do tego różnego rodzaju aplikatory Pinkowe + ¶cierki z Microfibry + pędzelki itp. co jest rzecz± oczywist± i zastanawiam sie o co jeszcze wzbogacic swoj ma na oku APC dokladnie ten concentrat :http://detailershop.pl/pl/p/Meguiars-All-Purpose-Cleaner-Plus/545

Za wszelkie porady dziekuje i pozdrawiam

Jondi
24-07-2012, 15:35
podstaw± dla mnie jest APC
do tego jaki¶ QD do zastosowania po każdym myciu
pod Coli zamiast cleanera można by stosować IPA

Mav
24-07-2012, 21:00
Ja bym zastanowil sie na Twoim miejscu nad preparatem Tar&Glue, APC obowiazkowo- taki wielozadaniowy preparat zawsze sie przyda i pomyslalbym o jakims naturalnym wosku. Masz Colli i bardzo fajnie- przyzwoity wosk, nawet bardzo. Ale skoro masz cleaner dodo to moze kup tester jakiegos naturalnego wosku Dodo? Na lato jak znalazl :bigok:
Do tego nie widze nic do skorzanej tapicerki, wiec pewnie jej nie masz...
Mozesz jeszcze dorzucic impregnat do tapicerki materialowej/dywanikow.
Quickdetailer to jak lubisz... Bo nie wszyscy lubia te preparaty. Ale moim zdaniem przydatne :bigok:
I moze jakas niewidzialna wycieraczka? O ile lubisz...
Cos do polerowania chromow/wydechow?
Dlugo mozna by wymieniac, nie znam Twoich potrzeb i tego na co zwracasz szczegolna uwage... Sam musisz sobie cos dobrac :))

benekb
25-07-2012, 09:28
Zestawik uzupelniony o Apc Megsa kupilem galoo pomarańczowwego bo najbardziej sie oplaca i rozrabiac sobiie samemu do tego dokupilem sobie quick detailer Poorboy's World Spray and Gloss i cos nowego do plastikow zewnętrznych tester Poorboy's World Trim Restorerbo z Autglym Bumer Care bylem srednio zadowolony dawal ł±dny efekt ale krótko sie utrzymuje a ten Poor podobno rewelka więc dzi¶ plastiki jadeApc i potem nakładam to.

Dzięki za porady i Podraiam

dominiq
27-07-2012, 16:45
Cleaner: Dodo Juice Lime Prime Lite Cleaner Glaze
Zamiast Lite bierz zwykły :up:

benekb
27-07-2012, 17:32
NNarazie zużyje Lite-a bo mam jeszcze ok 3/4 butelki