PDA

Zobacz pełną wersję : [Porady] polerowanie reflektorow i karoserii-duzo pytan



von_kicek
26-07-2012, 04:58
witam
Posiadam mondeo mk3 kombi w kolorze green spruce cos tam (taki troche oliwka z szarym) metalic.Niestety auto jest poflotowe i jesli chodzi o wyglad zewnetrzny jest kiepsko-widac ze ciagle byl na automatycznych myjniach,droben ryski,odpryski,lekko zmatowiane reflektory i rdza,ale to nie w tym temacie.W poprzednim natomiast pytalem o paste tempo ale test na drzwiach skutecznie wybil mi ten pomysl z glowy :red:. Chcialem zapytac dlatego o chemie i technki pracy przy polerowaniu karoserii i reflektorow:
-jakie srodki polecacie nie wprawionej osobie do RECZNEJ polerki-budzet nieprzekraczalny to 50 zl-jak narazie znalazlem ssr1 i swirlX - macie moze jakies inne,lepsze poropozycje?
-czym,po papierach sciernych,wykonczyc reflektory? czy np. ssr1/swirlX beda sie nadawaly?
-jaka jest potrzebna ilosc na polerke reczna mondziaka kombi? Starczy opakowanie ok. 0.5l ?
-jaka scierke z mikrofibry stosowac bo mam komplet i metlik w glowie? lepiej grubsza czy taka "lysa" ?
-czy przy polerce reflektorow stosowac ruchy gora-dol,prawo-lewo czy koliste?
-co zrobic po zakonczeniu prac? umyc auto i nawoskowac czy zostawic jak jest i cieszyc oko :) ?
-przymierzam sie do pomalowania ,lakierem w spreyu z mieszalnika, sladow po korozji(oczywiscie po calej procedurze przed) i wydaje mi sie ze lepiej bedzie wypolerowac przed lakierowaniem samochod i pozniej dobrac kolor ale jesli sie myle to mnie zawroccie ze zlej drogi :)
pozdrawiam
von_kicek

Daro-SWD
26-07-2012, 14:43
pytalem o paste tempo ale test na drzwiach skutecznie wybil mi ten pomysl z glowy
Pastą TEMPO polerowałem przednie lampy ( wprawdzie był to Matiz) efekt zaskoczył mnie bardzo. Dodam jeszcze że polerka była ręczna.

von_kicek
27-07-2012, 00:25
a jak polerowales (gora,dol,prawo-lewo czy ruchy koliste?) i jakich uzywales papierow?
Czy efekt sie utrzymal np. po miesiacu i czy nie sa porysowane..

Daro-SWD
27-07-2012, 17:43
a jak polerowales (gora,dol,prawo-lewo czy ruchy koliste?)ruchy koliste


jakich uzywales papierow?żadnych, nawet nie planowałem polerownia, tylko przy usuwaniu smoły zrobiłem jedną lampę tak dla jaj:zakrecony: i się zaskoczyłem.


Czy efekt sie utrzymal np. po miesiacu i czy nie sa porysowane..robiłem to jakieś dwa m-cy temu, i widać że powoli już zaczynają matowieć.

von_kicek
27-07-2012, 20:39
chcesz powiedziec ze polerowales tylko pasta TEMPO i juz?

Daro-SWD
27-07-2012, 21:26
chcesz powiedziec ze polerowales tylko pasta TEMPO i juz?tak, ale zaznaczam że to był Matiz. W matizie sa inne klosze, szybko matowieją i łatwiej się je poleruje. W mondeo próbowałem na halogenach i bez żadnego efektu, więc trzeba najpierw papierem i pastą.
Na forum jest opis jak to się robi:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/75001-Polerowanie-reflektor%C3%B3w-przednich/page2?highlight=polerowanie+lamp
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/66947-Regeneracja-klosza-lampy-przedniej-w-MK2?highlight=polerowanie+lamp
myślę że te linki pomogą ci w pracach nad swoim samochodem.

von_kicek
28-07-2012, 01:11
Wielkie dzieki!
A jaka chemie polecacie do polerki lakieru? Szczegolnie chodzi mi o to zeby bylo latwe w nakladaniu bo nie mam doswiadczenia no i zeby cena nie przekroczyla 50 zl dlatego myslalem o swirlX ale moze polecacie cos lepszego.No i ile srednio potrzeba takiego srodka zeby sie nie okazalo w trakcie pracy ze go zabraklo..to bylo by irytujace
von_kicek

Grigori
28-07-2012, 20:07
Cześć jeżeli naprawdę chcesz porządnie odmłodzić lakier swojego samochodu to odpuść sobie pasty wykańczająco-nabłyszczające , polecam do ręcznej pracy Megsa Ultimate Compound albo nawet zwykłą pastę polerską 9tylko mazynową-co nie oznacza użycie ręcznego) Menzerna FG 500 , co do wydajności to spokojnie oblecisz kilka razy mondka

von_kicek
29-07-2012, 19:16
glownie zalezy mi na spolerowaniu lakieru bo np. jak przejade palcem po masce tu czuje jakbym mial piasek mimo ze auto umyte. na szczescie na innych czesciach az tak zle nie jest ale do stanu dobrego tez mu wiele brakuje..
Czyli Ultimate Compound jest lepszy niz swirlX ?

Grigori
30-07-2012, 00:25
Ultimate Compound jest bardziej ścierną pasta polerską ,przez co skraca się czas pracy nad autem, swirlX jest kolejnym krokiem polerowania ale ma to sens tylko przy pracy maszyną, jeżeli czujesz piasek pod ręką to bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie lakieru przed polerowaniem tak zwana glinka lakierniczą ,która zbiera zanieczyszczenia wbite w lakier samochodu co idealnie wygładza i oczyszcza powierzchnię , dzięki czemu następny krok czyli polerowanie jest łatwiejsze , jeżeli szukasz budżetowego rozwiązania to polecam glinkę Valet pro około 33zł do użycia z lubrykantem (czyt.poślizgiem) w postaci wody ewt wody z kropla szamponu , po całym tym procesie nakładasz wosk lub selant

von_kicek
30-07-2012, 01:52
czyli mycie,glinka,ultimate compound,jakis wosk (moze byc tani <pliiis> ?) Jakies mycie/plukanie pomiedzy glinka,ultimate i woskowaniem? Glinka rozumiem ze obowiazkowo?
dzieki za odpowiedzi
von_kicek
PS: a ultimate compound moge spolerowac lampy? chodzi mi oczywiscie o wykonczenie po papierach

Grigori
30-07-2012, 19:49
Mycie odtłuszczenie tylko elementów lakierowanych ,bez plastików np budżetowym środkiem jakim jest rozpuszczalnik do mas bitumicznych - świetnie rozpuszcza i usuwa asfalt ,potem mycie żeby odtłuścić ,następnie glinka która zbiera cały inny syf z lakieru , kolejne mycie zależne czy będziesz wycierał resztki poslizgu z glinki , następnie ultimate compound na całe auto - lakier i klosze przód tył , omijaj tylko plastiki i uszczelki i na koniec wosk , co do kosztu się nie wypowiem bo każdy dysponuje innym budżetem , polecam zielonego żółwia lub sonaxa extreme z tych budżetowych produktów

von_kicek
30-07-2012, 20:07
na poczatku calej "zabawy" to chcialem zrobic polerke pasta tempo i zakladalem ze bedzie bardzo tanio a teraz -ultimate ok 50zl,glinka 30zl +wosk jakis (jeszcze nie wiem jaki..pewnie cos z marketu),szmatek itp. nie licze :D
A wracajac do mycia,przed glinka mycie (na szczescie asfaltu na lakierze u mnie brak),glinka i po niej pelne mycie czy tylko splukanie woda? i po polerce zadnego splukiwania,mycia nic tylko od razu wosk?
mam jeszcze pytanie co do tych lamp,potraktowac je wczesniej papierami sciernymi czy tylko ulitmate compound i bedzie dobrze? Stan mam sredni,raczej zmatowione niz porysowane (przod)

dominiq
31-07-2012, 08:51
na poczatku calej "zabawy" to chcialem zrobic polerke pasta tempo i zakladalem ze bedzie bardzo tanio
Wkroczyłeś na dobra drogę :pop:


a teraz -ultimate ok 50zl,glinka 30zl +wosk jakis (jeszcze nie wiem jaki..pewnie cos z marketu),szmatek itp. nie licze
A wracajac do mycia,przed glinka mycie (na szczescie asfaltu na lakierze u mnie brak),glinka i po niej pelne mycie czy tylko splukanie woda? i po polerce zadnego splukiwania,mycia nic tylko od razu wosk?

Po glince możesz tylko spłukać auto. Po polerce możesz mieć ślady po paście/pył, wiec wypadałoby umyć auto przed woskowaniem.
Co do wosku to polecam kupić coś porządnego.





mam jeszcze pytanie co do tych lamp,potraktowac je wczesniej papierami sciernymi czy tylko ulitmate compound i bedzie dobrze? Stan mam sredni,raczej zmatowione niz porysowane (przod)


http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/75001-Polerowanie-reflektor%C3%B3w-przednich

von_kicek
31-07-2012, 20:48
dobra,juz chyba w takim razie wszystko wiem.prawie wszystko :)
lampy w mk3 i mk2 sa z takego samego plastiku? w sensie zasady polerki te same i efekt tyle samo sie bedzie utrzymywal? Bo gdzies tam czytalem ze nowsze lampy maja jakas "powloke" i zeby jej nie zetrzec.Z drugiej strony skoro tak wygladaja(zle) to nawet jest taka powloka kiedys byla to juz chyba zostala tylko w materialach reklamowych