PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Automat nie zmienia biegów z 1go na 2gi



pedronx
27-07-2012, 17:51
Jak w temacie. Trzeba się nakombinować żeby przerzucił, ale jeśli mu się uda to mocno szarpie. Potem (2na3 itd) działa bez problemu.

Sztuczka, dzięki której udaje mi się wrzucić dwójkę: przełączam na 2kę (w tym automacie, poza D mam też jeszcze pozycje 1 i 2) - rozpędzam się i potem wrzucam na D - wtedy skrzynia lekko, bez szarpnięcia przełącza bieg.
Zanim na to wpadłem to waflowałem pedałem gazu, aż za którymś razem załapywał, ale wtedy szarpało.
Dodatkowo, nie działa prędkościomierz.

Zasugerowano mi, że padł czujnik prędkości, który daje sygnał do skrzyni że ma zmienić bieg. Ale tak sobie myślę że to chyba nie to, bo wtedy nie przełączał by wyższych biegów, a przecież przełącza...

Co może być przyczyną? Olej podobno w porządku. Mechanicy nie chcą się brać - straszą kosmicznymi cenami.

ps
czy znacie warsztat na terenie Warszawy, który zna się na automatach w mondkach?
będę wdzięczny na info.
pozdrawiam
pedronx

rodan555
01-08-2012, 11:35
zaczołbym od wyczyszczenia MLP.

SteelRat
04-08-2012, 20:24
pendrox, jak Rodan napisal, zacznij od MLPS, olej zmieniales? jesli tak, to kiedy?

scignij Netoper-a, ma automat, moze Ci cos podpowie, moze bedzie miec czas i ochote/mozliwosc, zeby MLPS podmienic do testu.
we wszystkich 4biegowych skrzyniach MLPS ten sam, bialy/czarny, dziala.

MORRISSON
09-08-2012, 17:00
Na 99% padł Ci czujnik prędkości. Miałem dokładnie taki sam objaw + nie działający prędkościomierz. Z czasem było coraz gorzej i po zainwestowaniu w używkę mondeo odżyło.
Najczęściej zacinało mi się między 1 a 2 biegiem i 2 a 3. Wskazówka od prędkościomierza działała lub nie.