PDA

Zobacz pełną wersję : [b]wsKAŹNIK TEMERATURY !!![/b]



ABIC
01-05-2005, 04:29
witam wszystkich to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc :))

Mam forda contoura 2.0 4cyl i mam nastepujacy problem wskaznik temeratury pokazuje zbyt duza temperature samochod byl sprawdzany na komputerze i niby wentylatory wlaczaja sie cos kolo 212 F i mechanik stwierdzil ze niby jest oki. Ale ja sie martwie poniewaz nie slysze odglosu kiedy wlaczaja sie wentylatory, a wskazowka osiaga magiczna koncowa czerwona podzialke :(( raz widziale mjak sie zaloczyly ale to na krotko :( mechanik powiedzial ze to wskaznik temp jest uszkodzony i zeby sie tym nie przejmowac ale niewiem czy mu wierzyc :(( kupilem tak izewnetrzny wskaznik dodatkowy i chce go zainsatlowac i oto moje pytanie czy jak wykrece ten dolny czujnik (bo ten odpowiada za wskaznik) to czy plyn wycieknie ??? czy musze spuszczac plyn ?? a drugie moje pytanie czy znacie jakis sposob na sprawdzenie tego orginalengo wskaznika ??? podlaczajac jakis symulator pod ta kostke co idzie do czujnika ??? prosze o pomoc
THX

bolek
01-05-2005, 08:33
tak płyn wyleci ,koszt nowego czujnika w zwykłym sklepie moto to 26zł ja taki mam i jest ok.

fijasek
01-05-2005, 10:17
nie wiem czy płyn wyleci, ale jak to zrobisz sprawnie i szybko to nie powinno się wylać więcej jak 100-200 ml płynu

STraits
01-05-2005, 11:29
poleciał Ci czujnik tempeatury. Znajduje się w obudowie termostatu od dołu. W zasadzie przy normalnej jeździe w takiej temperaturze jaką mamy teraz wiatraki Ci sie nie powinny załaczać. Dopiero po przekroczeniu temp. około 90 st.C. Drugi bieg wchodzi powyżej 100 o ile pamietam..

HEVA
01-05-2005, 11:34
Ale to nie ten sam czujnik który włącza wentylatory prawda?
Jeśli się nie mylę, do włączania wiatraka jest inny termowłącznik. Dobrze móżdżę? :jezyk1:

STraits
01-05-2005, 11:45
Dobrze. Do właczania wiatraków służą w zasadzie 2 czujniki. 1 jest w obudowie termostatu, ale montowany (wkręcany) jest od góry. Drugi to czujnik ciśnienia klimatyzacji (znajduje się przy wlewie płynu do spryskiwaczy).

ABIC
01-05-2005, 21:50
chodzi o to ze ja teraz mieszkam w usa i tu tmperatura jest wyzsza w tym okresie niz w polsce po przejechaniu okolo 6mil po miescie czyli okolo 10km wskazowka jest na czerwonym. Mam pytanie czy da sie sprawdzic jakos ten orginalny wskaznik w desce bez jego wyciagania ??? np nadajac mu jakis opor ?? zamiast czujnika ?? wg mechanika czujnik jest niby sprawny ale ja chce to sprawdzic :)) podpowiedzcie jak ??

a gdzies w mądrej ksiażce wyczytalem cos w tym stylu :
"Wersja bez klimatyzacji.
- temperatura włączenia: 99°C;
- temperatura wyłączenia: 94°C.
Wersje z klimatyzacją:
- temperatura włączenia 1. prędkości: 100°C;
- temperatura wyłączenia 1. prędkości: 94°C;
- temperatura włączenia 2. prędkości: 110°C;
- temperatura wyłączenia 2. prędkości: 105°C.
"

ps . klimatyzacja tez mi nie dziala moze to miec cos wspolnego ?? jak sprawdzic czy w klimie jest gaz ??? dzieki :)

vMZe
01-05-2005, 22:36
Może po prostu poleciał wiatrak?? POdłącz go "na krótko" do akumulatora i sprawdź. Potem przekaźnik wiatraka jak działa - to przewody Przekaźnik wiatrak. A później przewody komputer - przekaźnik i bezpiecznik - przekaźnik. A tak w ogóle to najpierw bezpiecznik.

Pozdro
vMZe

ABIC
02-05-2005, 04:08
wiatrak jest oki bo jak zdejmuje wtyczke z tego gornego czujnika to wiatrak sie zalacza (tak niby awaryjnie sprawdza sie). Wymienial ktos z was ten dolny czujnik pod termostatem ??? narazie widze ze tam jest bardzo trudny dostep do niego wiec sprawnie tego raczej sie nie da zrobic no chyba ze zdejmie sie przewody (ten gruby co doprowadza wode na termostat bo glownie on przeszkadza)

A moje pytanie brzmi jak sprawedzic wskaznik temperatury ??? w programie autodata niby znalazlem zakres ile omha poweinien miec czujnik w zaleznosci od temperatury ale jak sprawdzic wskaznik ??? moge podlaczyc rezystor ?? czy jakis miernik ktory bedzie stwarzal opor o danej wartosci ???

A drugie pytanie jaki wskaznik temperatury jest lepszy mechaniczny czy elektryczny ???? ktory jest lepszy ???

vMZe
02-05-2005, 22:03
A gdzie wyczytaleś, że Mondeasek ma dwie prędkości wiatraka?? U mnie złącza się tylko szybki bieg gdzieś jak wskazówka jest na L (z napisu NORMAL).
pozdro
vMZe

huamisoft
03-05-2005, 20:09
a woda ci sie nie grzeje? bo jesli tak to moze termostat jest do wymiany.

ABIC
05-05-2005, 02:28
a jak mam sprawdzic czy woda mi sie grzeje dokladnie to plyn chlodzacy?? d otypowego zagotowania nie doszlo tzn wycieku poza obieg i pary a inaczej nie wiem jak sprawdzic ???? porostu jak zgasze silnik to troszke czuc ze jest rozgrzany troszke gumy i plyn chlodzacy. Dlatego chce zrobic lub sprawdzic ten wskaznik tylko nie wiem jak go sprawdzic. kupilem juz taki dodatkowy wskaznik do temp wody ale troszke mi pewnie zejdzuie zanim go zainstaluje ten dodatkowy to jest elektryczny wskaznik ktos montowal ow wskaznik mozE ??? bo zalaczyli do niego czujnik ale bez zadnych wyjsc na kable i nie wiem na jakiej zasadzie dokjladnie dzilaa ?? jakas indukcja ?? moze ktos wie io sie podzieli informacja ?? thx papa

Pafqo
12-05-2005, 09:54
A gdzie wyczytaleś, że Mondeasek ma dwie prędkości wiatraka?? U mnie złącza się tylko szybki bieg gdzieś jak wskazówka jest na L (z napisu NORMAL).
pozdro
vMZe

u mnie dokladnie tak samo jak jade w korkach to wskazowka dochodzi do L i dopiero sie zalacza ale na b.krotko