PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Glinka ...



Mzzyku
16-08-2012, 22:50
Zakupiłem ostatnio glinkę ValetPro ... ale niestety przy końcu czyszczenia, glinka się rozpadła w rękach. całkowicie się rozmoczyła :( Pytanie do doświadczonych kolegów ... czy to problem z glinką, albo może ja coś źle zrobiłem ?

Samochód dokładnie umyty i osuszony. Następnie 50 g glinki ugniecione w rękach i spryskana wodą z kilkoma kroplami szamponu, następnie spryskana karoseria ... na koniec zostawiłem sobie dach samochodu ... niestety nie skończyłem bo glinka po prosyu zostawała na lakierze w postaci śmieci jak z gumki do ołówka.

Jeżeli to problem glinki, to jaką najlepiej kupić w przyszłości ?

bartekk
16-08-2012, 23:02
Dołączam się, miałem identyczną glinkę i wczoraj zachowała mi się dokładnie tak samo jak Mzzykowi. Dodam tylko że żeby nie wychładzała się od lakieru sporadycznie zanurzałem ją w umiarkowanie ciepłej wodzie. Rozmoczyła się do konsystencji luźnego budyniu.

dominiq
17-08-2012, 09:37
z kilkoma kroplami szamponu
I tutaj prawdopodobnie pojawił się problem. VP różnie reaguje na niektóre szampony i glinka od nich może się właśnie w taki sposób rozlecieć. Zagniatamy wodę z szamponem w głąb glinki i glinka traci swoją strukturę. Proponuje używać samej wody destylowanej albo wody z dodatkiem QD.

---------- Post added at 08:37 ---------- Previous post was at 08:35 ----------

I nie moczcie glinki w zbyt ciepłej/gorącej wodzie. Można ją też w ten sposób popsuć. Ciepło z dłoni wystarczy aby glinka uzyskała swoja plastyczność.

Mzzyku
17-08-2012, 13:47
I nie moczcie glinki w zbyt ciepłej/gorącej wodzie moja była moczona w wodzie hmmm... normalnej - powiedzmy że o temperaturze pokojowej / otoczenia.

Czy może też być tak, że użyłem za dużo wody ?

dominiq
17-08-2012, 13:59
Nie można użyć za dużo wody :-)

Mzzyku
17-08-2012, 16:25
Nie można użyć za dużo wody :-) hmm no to może faktycznie szampon ... zobaczymy za jakiś czas :zakrecony:

bartekk
17-08-2012, 21:59
Tez mialem jakas tam minimalna ilosc szamponu... nastepnym razem zrobie zatem bez :bigok:

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2

Jareczek1980
18-08-2012, 10:13
a nie lepiej kupić jakaś normalną glinkę? po co się męczyć?

Jondi
18-08-2012, 12:21
Valet pro jest tania to raz i nie jst jej np 200g które wykorzystywało by się latami

bartekk
18-08-2012, 13:43
a nie lepiej kupić jakaś normalną glinkę? po co się męczyć?

Co to jest "normalna glinka"? :)

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2

dominiq
18-08-2012, 16:20
Pewnie super sonax ;-)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Pogodny
18-08-2012, 23:05
Zakupiłem ostatnio glinkę ValetPro ... ale niestety przy końcu czyszczenia, glinka się rozpadła w rękach. całkowicie się rozmoczyła :( Pytanie do doświadczonych kolegów ... czy to problem z glinką, albo może ja coś źle zrobiłem ?

Samochód dokładnie umyty i osuszony. Następnie 50 g glinki ugniecione w rękach i spryskana wodą z kilkoma kroplami szamponu, następnie spryskana karoseria ... na koniec zostawiłem sobie dach samochodu ... niestety nie skończyłem bo glinka po prosyu zostawała na lakierze w postaci śmieci jak z gumki do ołówka.

Jeżeli to problem glinki, to jaką najlepiej kupić w przyszłości ?

Co dałeś na poślizg glinki? Wystarczy trochę wody z kilkoma kroplami szamponu. Ja po testach różnych glinek działam teraz tylko i wyłącznie na glince z ValetPro - żółtej.
Glinka rozpadnie się gdy pozbiera za dużo zanieczyszczeń i do poślizgu użyje się tylko wody. Przed glinkowaniem warto użyć Mac Pickbort 124 w celu rozpuszczenia większości substancji smolistych. Na bardziej zabrudzone auta używam również Trixa.

Dodam, że 25g glinki spokojnie wystarcza mi na cały samochód - tutaj właśnie dzięki Pickbortowi/Trixowi glinka dużo się nie napracuje, a zbierze resztki tego co P/T nie rozpuścił i nada śliskości powłoce lakierniczej ;)

Jareczek1980
19-08-2012, 13:27
Pewnie super sonax ;-)
chętnie się dowiem jakie są różnice między VP a sonaxem, skoro sonax taki zły

Jondi
19-08-2012, 22:43
ja używałem sonaxa aż się nie rozpadła :) złego słowa nie powiem

dominiq
20-08-2012, 09:31
skoro sonax taki zły
Przecież nie napisałem, że jest zły :) Choć osobiście nie używam kosmetyków sonaxa to znam opinie kilku osób, którym ta glinka porobiła hologramy. Prawdopodobnie jest zbyt twarda. Pytanie dlaczego uważasz, że sonax lepszy od VP? :-)

bartekk
20-08-2012, 11:50
A czy macie jakąś opinię o glince Bilt Hamber?

dominiq
20-08-2012, 12:15
A czy macie jakąś opinię o glince Bilt Hamber?

Mam Regular i Soft. Soft bardzo fajna. Polecam. Regular troszkę zbyt agresywna, można narobić hologramów. Ale na zdziadziałe dziady przed korektą jest ok :-) Ogólnie opłaca się, bo za 5 dyszek mamy 200g glinki w fajnym pudełeczku ;)

dproject
20-08-2012, 12:15
A czy macie jakąś opinię o glince Bilt Hamber?
Miałem Softa i póki nie spadł na ziemię sprawował się dobrze. Niestety Mondka jak kupiłem był tak zaniedbany że nie dawała rady na lakierze :skromny:

bartekk
20-08-2012, 12:18
No to może wypróbuję Softa :)

Jareczek1980
20-08-2012, 15:28
Pytanie dlaczego uważasz, że sonax lepszy od VP? :-)
nie uważam ale wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi ze piszesz "super sonax" z ironią. Dla mnie to zwykła glinka ot co, ale mi się nie rozpadła i nic sie z nią nie dzieje, pomimo ze przejździła ze mna w aucie całą zimę gdzie czasem było -30st. Zawsze zanim ją wypróbuję to gniotę jak plasteline aż trochę się zmiękczy

dominiq
20-08-2012, 15:58
nie uważam ale wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi ze piszesz "super sonax" z ironią.
Szczypta ironni była bo gdzieś czytałem, że zachwalałeś sonaxa, który nie oszukujmy się jest dość przeciętny. Dla mnie to taka lepsza marketowa marka ;)

Zawsze zanim ją wypróbuję to gniotę jak plasteline aż trochę się zmiękczy
Dokładnie tak powinno się wypracować glinkę przed użyciem :up:

Jareczek1980
20-08-2012, 18:45
Szczypta ironni była bo gdzieś czytałem,
luzik

Dla mnie to taka lepsza marketowa marka
dla mnie też ale akurat ta glinka jest ok, jak dla mnie. Nie mam natomiast pkt odniesienia do innych więc jeśli są jakieś lepsze to daj cynk.:pub:

Pogodny
20-08-2012, 20:52
za nie całe 35 zł jest przecież 100g glinki VP.
kto z nią nie pracował niech żałuje ;)
moim zdaniem vp żółta jest świetna.
do delikatnych lakierów np. toyoty polecam zieloną z vp.

po przetestowaniu glinki z vp, sonaxa już nigdy nie kupiłem.

Jareczek1980
21-08-2012, 00:54
czyli jednak jakaś róznica jest.
Przybliżysz?

cosin
21-08-2012, 10:20
ja działam glinką białą megsa z zestawu clay kit, "smaruję" albo siuwaxem z zestawu albo szamponem autoglym z wodą w spryskiwaczu. Ani razu mi się nic nie stało z glinką.

dominiq
21-08-2012, 10:22
Glinki BH też nie maja alergii na szampon :-)

bartekk
21-08-2012, 12:12
Glinki BH też nie maja alergii na szampon :-)

Dobrze wiedzieć, klamka zapadła :)

rustin
23-08-2012, 12:00
Ja używam tej glinki i nigdy tak nie miałem i na długo starcza. Glinkę w ciepłej wodzie zanurzałem aby była miękka i ją ściskałem jak plastelinę, potem atomizer w dłoń z wodą i szamponem i jazda. Pryskam cały czas w ty miejscu gdzie pracuje się glinką , nie przyciska się jej i nie używa siły ona a się ślizgać na karoserii. Nigdy mi nie zostawiła śladów ani się nie rozpadła więc coś źle robicie. Po oglądajcie filmiki na YT jak to się robi, zawsze jakiś to obraz jak powinno być

bartekk
23-08-2012, 21:05
Po oglądajcie filmiki na YT jak to się robi, zawsze jakiś to obraz jak powinno być

No właśnie robiłem po oglądaniu filmików... Cóż... Bilt Hamber Soft w drodze :)

rustin
23-08-2012, 23:36
To nie była wina glinka, jak się ją dobrze używa to się tak nie dziej. Jest test tej glinki i wypada dobrze.

bartekk
26-08-2012, 20:37
Odebrałem wczoraj Bilt Hamber w wersji soft... Zobaczymy jak się sprawdzi.

Jak przekroić glinkę? Nożem? Ile gr wystarczy mi na auto, na oko? Bo chyba lepiej ją podzielić, prawda?

dominiq
26-08-2012, 20:52
Ja tne nożem. Na auto odetnij jakieś 30g glinki.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

bartekk
26-08-2012, 21:59
Dzięki :up: Zdam relację jak nią popracuję ;)

Ricken
12-09-2012, 00:39
Uzywam od ok 5 lat glinki (niestety auto stoi w stoczni ) farba itd i nie ma lepszego srodka do wlasnie sciagania i polerowania lakieru od glinki. Wazne sa 2 rzeczy by byl duzy poslizg podczas polerowania (nie zalowac ludwika ) oraz zaraz po wypolerowaniu Konserwacja (wosk i inne specyfiki) nie wspominam juz o wiadomych sprawach ze auto musi byc czyste

dominiq
12-09-2012, 09:51
polerowania

podczas polerowania
Glinka nie służy do polerowania, wręcz przeciwnie czasem nieumiejętnie można narobić hologramów :-)




nie zalowac ludwika
Żadnego ludwika. Nie używa się tego czegoś od garów w detailingu :nono: Przeczytaj skład. Niezbyt dobrze działa on na lakier i karoserię.

kodex
20-09-2012, 08:43
Pany, która glinka będzie lepsza?
BILT-HAMBER Auto Clay Soft czy ValetPRO Yellow Poly Clay Bar?

Który szampon do mycia auta przed i jako poślizg pod glinkę?
Najlepiej z tej strony http://shiningcar.pl/pl/c/Mycie-Szampony/17/1

Będę woskował Collinite 476s Super Doublecoat Paste a przed woskiem pewnie użyję cleanera Collinite Sapphire Prewax Cleaner no.840.

dominiq
20-09-2012, 09:10
BILT-HAMBER Auto Clay Soft czy ValetPRO Yellow Poly Clay Bar?
Jakościowo to samo, cenowo wychodzi podobnie, BiltHamber jednak lepiej znosi szampon a nawet można go używać z samą wodą.


Który szampon do mycia auta przed i jako poślizg pod glinkę?
Najlepiej z tej strony http://shiningcar.pl/pl/c/Mycie-Szampony/17/1
Ja bym brał goldclass

Będę woskował Collinite 476s Super Doublecoat Paste a przed woskiem pewnie użyję cleanera Collinite Sapphire Prewax Cleaner no.840.

Jak nie chcesz wydawać kasy to zamiast cleanera użyj IPA przed Coli :up:

kodex
20-09-2012, 09:21
IPAKolejny skrót o niewiadomym znaczeniu dla mnie:dziura:
Co to jest IPA ?

dominiq mam jeszcze taki mały problem. Kilka rysek na lusterku i drzwiach.. mam oryginalny lakier do mojego mondka na zaprawki ale po zaprawkach zostaną ślady. Da się to później jakoś spolerować niezbyt dużym nakładem kasy?

Nie mam padów do polerki ani maszyny a nie kojarzę w Wawie nikogo kto by miał.

---------- Post added at 08:21 ---------- Previous post was at 08:18 ----------

IPA - Izopropanol ?

dominiq
20-09-2012, 09:26
IPA - Izopropanol ?
Dokładnie :up: Można stosować w stężeniu 1:1 :-)




dominiq mam jeszcze taki mały problem. Kilka rysek na lusterku i drzwiach.. mam oryginalny lakier do mojego mondka na zaprawki ale po zaprawkach zostaną ślady. Da się to później jakoś spolerować niezbyt dużym nakładem kasy?

Nie mam padów do polerki ani maszyny a nie kojarzę w Wawie nikogo kto by miał.

Zaprawki trzeba potraktować papierem ściernym a później maszyną. Inaczej tego nie wyprowadzisz niestety.

kodex
20-09-2012, 10:01
Zaprawki trzeba potraktować papierem ściernym a później maszyną. Inaczej tego nie wyprowadzisz niestety.Czyli plan na przyszłość ewentualnie przy okazji może bym do ostrowia wielkopolskiego zawitał:hehe:

---------- Post added at 09:01 ---------- Previous post was at 08:58 ----------


BiltHamberNiestety nie mają go na stanie w tej chwili :(

goldclassTen ? Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

dominiq
20-09-2012, 10:11
Czyli plan na przyszłość ewentualnie przy okazji może bym do ostrowia wielkopolskiego zawitał


Tylu chętnych, że chyba jakieś SPA otworzę :zakrecony:

Ten ? Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner
Tak :up:

kodex
20-09-2012, 10:17
Tylu chętnych, że chyba jakieś SPA otworzęMyślę, że nie zbiedniejesz na tym:skromny:

Jondi
20-09-2012, 18:50
Niestety rynek się psuje przynajmniej w Krakowie i koszty lokalu np w Krakowie są ogromne więc nie do końca jest to takie łatwe :)
dlatego ja np traktuje to jako przyjemne fuszki i na razie nie wchodzę w coś stałego :)

kodex
20-09-2012, 23:18
Po prostu zacznij robić w swoim garażu :)

wild_weasel
21-09-2012, 00:00
Nie wiem, czy to do końca poprawnie, ale glinka Valet Pro też znakomicie się spisuje na samej wodzie.

Jondi
21-09-2012, 01:53
Po prostu zacznij robić w swoim garażu
drogie sportowe auta mają problemy żeby tam zjechać to raz a 2 sprawa na to trzeba wbrew pozorą sporo uprawnień i przede wszystkim osadnik :)

Grzesio
26-09-2012, 19:36
Panowie konkret. Jaka glinka do zrobienia 2 a może 3 auta. Zastanawiam sie nad VP lub BH. Cena max 60zł

kodex
26-09-2012, 20:02
Ja dziś używałem ValetPRO Yellow Poly Clay Bar i kupiłem ją za 32,99. Po mojemu sprawiła się bardzo dobrze a spokojnie 5 aut nią oblecisz nawet jak nie będziesz oszczędny.
Po każdym zagnieceniu syfu warto ją chwilę potrzymać na dłoni, żeby się ociepliła i była trochę lepka.

bartekk
26-09-2012, 20:02
Ja Ci polecę BiltHamber Soft. Ostatnio pracowałem właśnie nią i mam lepsze wrażenia niż VP którą miałem poprzednio. BH możesz jechać na samej wodzie, tak zalecają. 25 gramów wystarczyło mi na całe auto. W opakowaniu miało być 200 g a ważyłem i było 221.

---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 19:02 ----------

Aha, tymi 25 gramami objechałem też felgi.

kodex
26-09-2012, 20:09
BiltHamber SoftW sumie gdyby nie to że nie mieli jej na stanie w sklepie jak robiłem zakupy to właśnie tą glinkę bym kupował.

Grzesio
26-09-2012, 20:12
Dobra to już wiem jaką kupić.

Jondi
27-09-2012, 14:34
BiltHamber Soft jest bardzo miekka ja bym brał medium (weź pod uwagę auto nigdy nie glikowane) softa używam do lakierów wodnych aut po korekcie i często glinkowanych.
nie wiem jak liczycie ile aut jesteście w stanie zrobić glinką bo ja zrobiłem kilkanaście 50g.. używajcie glinki aż będzie cała zasyfiona albo szorstka a taki bardzo brudny kawałek używam potem np do progów i felg

Grzesio
27-09-2012, 14:51
Kupiłem ValetPro żółtą

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

kodex
27-09-2012, 17:40
Ja Ci polecę BiltHamber Soft

W sumie gdyby nie to że nie mieli jej na stanie w sklepie jak robiłem zakupy to właśnie tą glinkę bym kupował.

Dobra to już wiem jaką kupić.


....



Kupiłem ValetPro żółtą:szok::rotfl:

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:39 ----------

Nie zrozum mnie źle.. wszystko wskazywało na BH:zakrecony:
Ja z VP puki co jestem zadowolony.

Grzesio
28-09-2012, 16:39
Owszem miało być BH ale jednak stwierdziłem że po co mi na mój użytek 200g glinki. Przecież ja tego z 2 lata nie zużyję, a nie robie usług nawet znajomym.

crocop
30-09-2012, 09:53
BiltHamber Soft jest bardzo miekka ja bym brał medium (weź pod uwagę auto nigdy nie glikowane) softa używam do lakierów wodnych aut po korekcie i często glinkowanych.
nie wiem jak liczycie ile aut jesteście w stanie zrobić glinką bo ja zrobiłem kilkanaście 50g.. używajcie glinki aż będzie cała zasyfiona albo szorstka a taki bardzo brudny kawałek używam potem np do progów i felg

Hmm a mógłbyś wyjaśnić czym się różni auto często glinowane od takiego, które nigdy nie było robione glinką? Czy glinka w jakiś sposób zmienia właściwości lakieru? Sorry jeśli to pytanie jest głupie - ja po prostu się na tym nie znam, a zainteresowałem się tematem ze względu na to, że w wielu miejscach na lakierze mam szorstkie grudki brudu, które chciałbym usunąć :)


____________________________
Kiedy zmienić opony (http://regiomoto.pl/portal/eksploatacja/kupujemy-i-wymieniamy-opony-na-letnie-poradnik)? Poradnik

wild_weasel
30-09-2012, 12:34
szorstkie grudki brudu, które chciałbym usunąć
Do tego właśnie posłuży Ci glinka. Jej zadaniem jest usunięcie tego, co masz przyklejone do lakieru, więc jeśli auto jest często glinkowane, to ma na sobie mniej zanieczyszczeń niż samochód, który nigdy glinkowany nie był.

Grzesio
01-10-2012, 07:27
VP Pro żółta wspaniale dała sobie rade z 1 raz glinkowanym autem. Nic mi się nie rozpadało w rękach, nie robiły się żadne kulki itp. Użyłem czystej wody.

kodex
01-10-2012, 09:14
VP Pro żółta wspaniale dała sobie rade z 1 raz glinkowanym autem. Nic mi się nie rozpadało w rękach, nie robiły się żadne kulki itp. Użyłem czystej wody.

:up:
Ja też nie miałem problemów.

Piszę z komórki.