PDA

Zobacz pełną wersję : przelozenie elektrycznych szyb



uszat
01-05-2005, 19:54
Czy ktos z was przemontowywal mechanizm elektrycznych szyb do mondka ktory go nie posiada? Przypadkiem mam dostep do rozbitego mondeo z elektrycznymi szybkami, a ze moj nie posiada takowych chcialbym sprobowac wymontowac z tego rozbitego i wsadzic co swojego. Czy to jest w ogole mozliwe? I jesli jest to czy ma ktos z was jakis opis? Za informacje z gory dziekuje.

Ach jeszcze jedno...czy do MK1 pasuje galka dzwigni zmiany biegow i chymulca recznego z MK2 (srebrna z FUTURY)??

altoot
04-05-2005, 13:38
elektryke da sie przełozc...


oprocz siłownikow w drzwiach i ich wiazek oraz przycisków potrzebujesz jeszcze tej głownej wiazki spod podłogi i deski ...


kontaktuj sie z userem Jarecki - on na dniach bedzie to przerabiał...


gałka i dźwignia recznego powinna pasowac

pozdr

Jarecki
04-05-2005, 18:05
elektryke da sie przełozc...

oprocz siłownikow w drzwiach i ich wiazek oraz przycisków potrzebujesz jeszcze tej głownej wiazki spod podłogi i deski ...
kontaktuj sie z userem Jarecki - on na dniach bedzie to przerabiał...
pozdr
na dniach .... :)) :panna:
kto wie czy tego lata sie za to wezme :satan:

Truszek
04-05-2005, 18:15
na dniach .... :)) :panna:
kto wie czy tego lata sie za to wezme :satan:

Robotna z ciebie pszczółka, oj robotna :satan:

Jarecki
04-05-2005, 19:54
na dniach .... :)) :panna:
kto wie czy tego lata sie za to wezme :satan:

Robotna z ciebie pszczółka, oj robotna :satan:
no to wlasnie przez to ze niemam kiedy sie za to wziąć :terefere: :beer:

uszat
04-05-2005, 20:21
No tak, takie realia...jak sie pracuje i ma rodzine to czasu czlowiek ma naprawde malo. rossoomiem;)

A masz przypadkiem jakies opis, albo schemat...no sam nie wiem cokolwiek zeby tego nie spaprac. Nie mam ochoty rozebrac pol wnetrza i zatrzymac sie w martwym punkcie.

altoot
04-05-2005, 21:20
A masz przypadkiem jakies opis, albo schemat...no sam nie wiem cokolwiek zeby tego nie spaprac. Nie mam ochoty rozebrac pol wnetrza i zatrzymac sie w martwym punkcie.

schematu to Jaruś raczej nie ma :satan:
ale pociesze Cie piszac ze jedyne co musisz wyjac to:
1. boczki drzwi
2. przednie fotele
3. podłoge
4 elementy deski


POWODZENIA :metal

:)

krzys-68
04-05-2005, 21:22
jakby co to na letnim Zlocie po krzynce :beer: zrobimy szybciutko i za free :)

uszat
04-05-2005, 21:55
Bardzo kluszaca propozcja:);) :beer: :bigok:

Truszek
04-05-2005, 21:58
jakby co to na letnim Zlocie po krzynce :beer: zrobimy szybciutko i za free :)

Ino efektu nie gwarantujemy :satan:

uszat
04-05-2005, 22:11
najwyzej zrobie :wall: :) i zmienie na trabanta, tam nie bedzie trzeba szybek elektrycznych bo ma klimke:) tak zwany ciag przewiewowy przez wszystkie szczeliny

Jarecki
04-05-2005, 22:29
jakby co to na letnim Zlocie po krzynce :beer: zrobimy szybciutko i za free :)
:bigok: :)) :beer:
po krzynce piwa to bardziej nam wychodzi (a szczegolnie mBurzowi , Truszkowi i Altotowi) sterowanie suwanymi drzwiami na fotokomórke :zaklopotanie: :)

altoot
04-05-2005, 23:42
po krzynce piwa to bardziej nam wychodzi (a szczegolnie mBurzowi , Truszkowi i Altotowi) sterowanie suwanymi drzwiami na fotokomórke :zaklopotanie: :)

ale grunt ze udało Ci sie do środka wejsc :metal :metal :metal :metal
:satan:

Jarecki
05-05-2005, 10:01
Opis montażu el. szyb kolegi Rockforda z autocentrum:

Po trzech miesiącach poszukiwań wreszcie mam (prawie) kompletny zestaw do konwersji szyb na elektrycznie sterowane (niestety tylko na przód). Na Allegro kupiłem: dwa regulatory z silnikami, dwie wiązki przewodów do drzwi ze ster. szybami, lusterkiem i zamkiem, przyciski dla kierowcy i pasażera, przkaźnik tzw. One Touch Down Realy. Za wszystko zapłaciłem z przesyłką ok.120zł więc raczej niewiele Wcześniej na Allegro upolowałem obudowę klamki dla kierowcy z otworem pod przyciski. No i dzisiaj zrobiłem małą próbę. odkręciłem od słupka przewody biegnące do drzwi, prowizorycznie wkręciłem te z zestawu, podpiąłem przełącznik, woltomierz, przekręciłem kluczy, naciskam przycisk i .... kupa Myślę sobie pewnie wiązki biegnące od skrzynki z bezpiecznikami do słupka też trzeba wymienić. Zacząłem jednak omomierzem sprawdzać przejścia między przewodami i okazało się, że czarny przewód masowy biegnący do przełącznika ma połączenie z masą Pamiętacie serial "Pomysłwoy Dobromir" ? Skzyżowałem ręce, piłeczka parę razy puknęła mnie w głowę i .... MAM, ha, ha ! BEZPIECZNIK ! Otworzyłem puszkę pod kierownicą i oczywiście w miejscu gdzie powinien się znajdować bezpiecznik 30A puste miejsce. Wkładam bezpiecznik, zapłon, przycisk i .... kupa Hmmm... znów miernik, okazuje się, że +12V na przełączniku jest. Znów skrzyżowane ręce, piłeczka i .... MAM, ha, ha ! Okazało się, że nie podpiąłem do wiązki przekaźnika One Touch. Podpinam przekaźnik, naciskam przycisk i ... kupa Ale tym razem obeszło się bez pomocy Dobromira, odruchowo wciskam drugi przycisk i .... BINGO !!! Jest napięcie na wtyczce silnika Podpinam silnik, wciskam przycisk i ... BINGO Działa !!! Okazało się, że zestaw jest z angielskiej wersji Mondeo. Teraz tylko zamienić kabelki we wtyczce do przełącznika i jest wszystko w porządku. Przede mną jeszcze tylko trochę roboty mechanicznej i mam elektryczne szyby. Wiem, że niektórzy co mają szyby elektryczne od nowości powiedzą, też ma się z czego cieszyć, ja się jednak cieszę
BTW szyberdach też przerabiam na elektryczny, wszystkie elementy już mam, musze tylko doprowadzić zasilanie.

krzys-68
05-05-2005, 23:29
jakby co to na letnim Zlocie po krzynce :beer: zrobimy szybciutko i za free :)
:bigok: :)) :beer:
po krzynce piwa to bardziej nam wychodzi (a szczegolnie mBurzowi , Truszkowi i Altotowi) sterowanie suwanymi drzwiami na fotokomórke :zaklopotanie: :)No i my do tych drzwi załozymy elelktryczne szybki :jezyk1: :party:

RockFord
08-05-2005, 02:41
He, he widzę że mój króciutki opis się znalazł :-) Obecnie biorę się za przeróbkę tylnych szyb. Mam już wszystko oprócz wiązki do drzwi kierowcy, która idzie do mnie w paczuszce z Anglii . Problem jednak w tym, że wiązka podłogowa nie jest wyposażona w przewody do tylnych szyb :-( Trzeba będzie troche porzeźbić.
Szyberdach juz przerobiony i jak już pisałem na Autocentrum oświetlenie tylnej kanapy lampkami soczewkowymi też zrobione.

airzocho
08-05-2005, 11:59
Na ilu kabelkach chodza elektryczne szyby??

Ja mam golasa i po zdjęciu gumowej osłony miedzy drzwiami i reszta karoserii oczom mym ukazalo sie 10 kabelkow.

Zastanawiam sie czy moze mam juz w drzwiach kabelki do elektryki??
No bo tak: 2 kabelki na glosnik, 3 lub 5 do centralnego to zostaje kilka wolnych kabli, moze to te do szybek??