PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wymieniona skrzynia z anglika.



smialekpiotr
30-08-2012, 22:57
Witam mam taki problem,jestem po wymianie automatycznej skrzyni bo stara juz szarpała,wymiana oleju i czyszczenie mlps nic nie dawało,mianowicie nowa skrzynia działa prawie dobrze otóż na jedynce dł€go ciągnie tak do 2500-300rpm i dopiero przełączy na inny bieg a jak juz przełączy to tak jak by z jedynki przełączył od razu na trójkę lub czwórkę.
Dodam jeszcze ze jak jade sobie np 40kmh i nagle wcisne pedał gazu to obroty wzrastają i rozłącza silnik ze skrzynią.a gdy jade spokojnie to wszystko jest ok tzn jak wyzej napisałem.
I pytanie miał ktos moze taki objaw bo nie bardzo wiem co robic skrzynie były takie same czujnik tez dziekuje za rady.

1olek
31-08-2012, 09:41
a sprzwdzils ta skrzynie przed zakupem w angliku jak sie sprawuje ?

smialekpiotr
31-08-2012, 10:52
Facet się zarzekał ze wszystko ze skrzynią jest ok bo przed rozbiórką chwile jezdził,tak się zastanawiam czy to moze byc wina komputera asb.

SteelRat
09-09-2012, 22:20
ta skrzynka komputera zadnego nie ma, sterowanie jest z glownego sterownika auta. objawy masz identyczne przy wlaczonym SPORT i O/D OFF? przy SPORT masz wyzej zmieniane przelozenia, przy wylaczonym overdrive masz 3 biegi...jak mocno zbutujesz na D, przy jakich obrotach zmienia bieg?
skrzynie przekaldales cala, z konwerterem?
ruszanie z 1 i 2 cos wnosi? np 1, potem dajesz 2, potem D...?
podpinales sie moze ELMem? sprawdzales ewentualne bledy?

smialekpiotr
10-09-2012, 08:19
Witam a więc gdy zmienię na sport obroty na jedynce dochodzą prawie do 5000rpm,na 1 i 2 działa normalnie wsteczny tez działa normalnie.
Skrzynie wymieniałem razem z konwerterem i jeszcze nie podpinałem pod komputer a jak mocno zbutuje gaz to się kręci maksymalnie tzn 4000,5000rpm.
Jedyny bieg jaki czuc jak się zmienia to jedynka a innych biegów w ogóle nie czuc i mam wrazenie jak by z jedynki od razu wszkoczyła trójka bo bo auto jest zmulone i nie przyspiesza.