PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne sygnaly dzwiekowe kody ???



ABIC
02-05-2005, 04:14
Mam takie pytanko mam contour 98 rocznik 2.0l 4-cyl odpowiednik europejskiego mondeo. Jak odpalam samochu lub nawet przekrece kluczyk to zaczy na mi emitowac jakis glosniczek pod deska sygnal 5 pisniec przerwa (przerwa trwa oko 3 sek), 5 pisniec przerwa , 5 pisniec przerwa, 5 pisniec i przestaje dopiero po jakis 30 minutach jazdy jesli nie zgasze samochodu po drodze powtarza sie to samo i znow slysze 5 pisniec powtorzonych czterykrotnie. Domyslam sie ze to jakis kod dzwiekowy cos w stylu bios w komputerze domowym ktory sygnalizuje jakis blad jak odczytac takie sygnaly ???? Kto mi pomoże ???

fuel111
02-05-2005, 08:15
Nie wiem co to znaczy dokładnie u ciebie w aucie ale zacznij od sprawdzenia wszystkich czujników we wszystkich drzwiach i klapach bagażnika i komory silnika. U mnie było coś podobnego jak jeden z czujników stracił kontakt - zardzewiałi nie dawał sygnału - zobacz może to. :(

ABIC
02-05-2005, 14:09
pali mi sie kontrolka od pasow ze sa nie zapiete ale jak je dociskam to gasnie ale ten dzwiek nadal slychac wg mnie jesli by byly to pasy to tez powinien przestac piszczec ??? bo kontrolka po pewnym czasie sama gasnie a ten dzwiek i tak sie pojawia po jakis 30 min a kontrolka od pasow juz sie nie zapala.

Wydaje mi sie ze te czujniki od drzwi piszcza glosniej

STraits
04-05-2005, 10:26
:D Moze to się wydać śmieszne pytanie - ale masz paliwo w zbiorniku czy jeździsz na rezerwie ?? :) W moim mondeo mam komputer pokładowy który w przypadku posiadania w zbiorniku paliwa bodajrze na 150 km zaczyna przypominać mi o koniecznej dolewce ;)

ABIC
05-05-2005, 02:22
paliwo na FULA :))) tu w usa nie ma z tym problemu 20 $ i bak pelen :)))) choc ostatnio i tu drogie paliwo 2.40 $ za galon :(( ale raczej to nie przez paliwo brzeczy :(((

Lele
09-05-2005, 22:08
A zapala ci się kontrolka poduszki powietrznej po włączeniu zapłonu. Jeśli nie to znaczy że spaliła się żaróweczka i konroler poduszek to sygnalizuje. Na tej stronie znajdziesz dużo ciekawych rzeczy na temat Contour'a (po angielsku) http://www.autozone.com/servlet/UiBroker?ForwardPage=/az/cds/en_us/0900823d/80/1b/ce/97/0900823d801bce97.jsp

VeruS
09-11-2005, 21:31
spaliła ci sie któraś za żaróweczek.

Air bag test
Check Engine
Abs test
W przypadku spalenia żaróweczki TC chyba nie ma sygnalu akustycznego. nie wiem. ale pozostałe w contourach mają.

Pozdrawiam

glowas
10-11-2005, 20:50
przez 10 lat najpierw ojciec a potem ja kulalem sie mazda 323 wer. USA, kumpela miala tez mazde wer. USA i obie mialy pewna rzecz po przekrecenu kluczyka w stacyjce i odpaleniu silnika auto pikalo sobie w podobny sposob co ty piszesz i w obu przypadkach sygnal oznaczal zapiecie pasow z pikaniem migala kontrolka pasow, pikalo tez jesli wylaczyles silnik a klucze byly w stacyjce a ty otworzyles drzwi, amerykance lud leniwy i czasami malo kumaty wymyslil takie cos by ludzie sie zapinali i nie zostawiali kluczy w aucie, mnie to nie przeszkadzalo, chyba ze pojawilo sie to od niedawna to moze oznaczac to co koledzy pisali w postach wyzej

VeruS
10-11-2005, 21:28
przez 10 lat najpierw ojciec a potem ja kulalem sie mazda 323 wer. USA, kumpela miala tez mazde wer. USA i obie mialy pewna rzecz po przekrecenu kluczyka w stacyjce i odpaleniu silnika auto pikalo sobie w podobny sposob co ty piszesz i w obu przypadkach sygnal oznaczal zapiecie pasow z pikaniem migala kontrolka pasow, pikalo tez jesli wylaczyles silnik a klucze byly w stacyjce a ty otworzyles drzwi, amerykance lud leniwy i czasami malo kumaty wymyslil takie cos by ludzie sie zapinali i nie zostawiali kluczy w aucie, mnie to nie przeszkadzalo, chyba ze pojawilo sie to od niedawna to moze oznaczac to co koledzy pisali w postach wyzej

;) Ale to chyba oczywiste fakty ;)