PDA

Zobacz pełną wersję : jestem "nowy w tym fachu" i mam ptania



jarek22
29-04-2006, 12:53
witam
otoz zalozylem sobie cb radio uniden 520 xl pro tak jak mowiliscie :metal :banan: :metal :banan: z antenka nie pamietam juz jakiej frmy mniejsza o to ale mam pytania czy u was jak wylaczy sie filtry i np. zalaczy sie abs to slychac wielki szum i trzaski???albo jak wycieraczki chodzą????mam podlaczenie zasilania pod zapalniczke wiec jest jeszcze jedno pytanie czy jak zaozyl bym filtr przeciw szumowy przed zasilaniem zapalniczki to czy wtedy by ona dzialala znaczy czy grzanie zapalniczni by istnialo???? czy tylko mozna by bylo z cb kozystac juz na tym ?????

rc23
29-04-2006, 17:44
dla mnie jedyne sensowne podłączenie CB to bezpośrednio do akku :)
każde inne to półśrodek

fuel111
29-04-2006, 18:14
Większość z nas ma podłączone pod zapalniczkę i wszystko działa jak należy nic nie trzeszczy i zapalniczka działa, ale i tak z niej nie korzystam :metal

rc23
29-04-2006, 19:53
mówię(piszę) o połączeniu stałym :satan:

Luca
29-04-2006, 20:21
U mnie 520 jest podpięta na stałe pod zasilanie biegnące do radia i jedyne co słychać, to zapis danych do ECU (ale leciutko, i radio musi być dość głośno nastawione :satan: ), poza tym nie ma żadnych zakłóceń ze strony elektryki / elektroniki w klekocie :banan: :banan:

:metal :beer: :bigok:

werc
29-04-2006, 22:28
Genaralnie zasada jest taka - jak najbliżej akumulatora, do przewodów do których nie są podpięte obwody w których pracują przekaźniki silniczki itp - jeśli na stałe (tak jak u mnie) - główny przewód zasilający (czerwony gruby) do skrzynki bezpiecznikowj w kabinie :metal Masa najlepiej pod najbliższą śrubę wkręconą w element metalowy nadwozia - zaraz pod skrzynką bezp. po lewej stronie przy progu jest takie miejsce :metal na koniec przewodu końcówkę z oczkiem 6mm i do nadwozia :satan:

krzysiekcombi
30-04-2006, 12:49
Ja mam MIDLAND 1001z + antenka magnesowa 1000cm i podpięte jest pod wtyk od zapalniczki, i nie mam prpblemów. Jak kupiłem radyjko od razu było dostrojone ,i nie mam problemów :banan: ale tak jak mówią koledzy najlepiej jest bezpośrednio i jak najbliżej akumulatora :)

krzysiekcombi
30-04-2006, 12:53
Panowie ale nie wiem czy słyszeliście ,że UNIDENY i MIDLANDY mają być PODOBNO wycofane ze sprzedazy bo nie spełniaja wymogów Unii Europejskiej 8O

jarek22
01-05-2006, 14:01
no dobra chlopaki a czy ktorys moglby z was (tz ci ktorzy maja zasilanie w zapalniczce)wyłaczyc wszystkie filtry i np. wlaczyc sygnal?????bo u mnie by juz brzeczalo i piszczalo w radiu???????????? :pad:

tomekxj
03-05-2006, 20:23
Ja mam radyjko raczej marnej klasy bo jest to ONWA fm/am z anteną magnesową również marnej klasy (wszystko się niebawem zmieni) podłączane do gniazda zapalniczki i w moim Mondeo nie występują żadne zakłucenia od elektryki. Tak samo nie mam żadnych problemów w Skodzie Fabii. Ale ostatnio jechałem nissanem i rzeczywiście były takie zakłucenia, że praktycznie nie dało się z cb korzystać. :jezyk1:

piatek77
04-05-2006, 01:38
Sprawdz czy zaklucenia dostają się po zasilaniu czy po antenie. Zrób tak: odpal auto, wlącz co tam ci sieje i wykręć antene z radia (tylko nie wciskaj mikrofonu) jesli przestanie Ci swistac i trzeszczeć w radiu to znaczy że zaklucenia dostają się po antenie i wtedy nic nie zrobisz jak nie wyeliminujesz
przyczyny. Swist w glosniku to alternator a trzaski to układ zapłonowy. (dmuchawa też czesto sieje ale sam wyczujesz, a klakson sobie odpusc) I jeszcze jedno nie ma cudownych filtrów- szkoda kasy.