PDA

Zobacz pełną wersję : Wibracja przy większej prędkości



larky
02-05-2005, 19:48
Wczoraj wracając od rodzinki trasą lubelską miałem okazję troszkę więcej przycisnąć niż zazwyczaj mi się to zdarza i stwierdziłem wyraźną wibrację odczuwaną na kierownicy i za przeproszeniem na tyłku :) Wystepowała w okolicach 120 km/h, zanikała by wrócić w okolicach 140 km/h. macie może jakieś sugestie co to może być? Niedawno załozyłem nowe opony, koła są odpowiednio wyważone (pojechałem nawet to dzisiaj sprawdzić).

HEVA
02-05-2005, 20:15
Przyczyn drżenia przy różnych prędkościach może być wiele. Najczęstsze to właśnie złe wyważenie kół - jeśli sądzisz, że dobrze były wyważone to ten element odpada. Kolejna sprawa to niewielkie skrzywienie tarczy hamulcowej, lub też zużycie przegubu napędowego.
Łatwiej to zdiagnozować jadąc i czując jak to się objawia. Wiele też powie, jeśli próbujesz wyhamowywać ze 140 na godzinę i sprawdzić, czy kierownica wpada w wibracje.

mburz
02-05-2005, 20:40
Wczoraj wracając od rodzinki trasą lubelską miałem okazję troszkę więcej przycisnąć niż zazwyczaj mi się to zdarza i stwierdziłem wyraźną wibrację odczuwaną na kierownicy i za przeproszeniem na tyłku :) Wystepowała w okolicach 120 km/h, zanikała by wrócić w okolicach 140 km/h. macie może jakieś sugestie co to może być? Niedawno załozyłem nowe opony, koła są odpowiednio wyważone (pojechałem nawet to dzisiaj sprawdzić).

przyczyny:

1. wyważenie kół
2. luzy na drążku stabilizatora
3. krzywe półosie
5. jesli przy hamowaniu znacznie "wyrywa kierownice" znaczy że masz krzywe tarcze hamulcowe

larky
02-05-2005, 21:21
tarcze mam krzywe na 100% (mocna wibracja przy hamowaniu z większych prędkości) będę je wymieniał niedługo, zobaczę czy to pomoże.

Jarecki
02-05-2005, 23:55
to drzenie przy hamowaniu moze byc tez skutkiem wybitych gum tulei wahaczy - u mnie po wymianie tychze drganie ustało , a tez stawialem na krzywe tarcze

Truszek
03-05-2005, 00:50
to drzenie przy hamowaniu moze byc tez skutkiem wybitych gum tulei wahaczy - u mnie po wymianie tychze drganie ustało , a tez stawialem na krzywe tarcze

Albo zawirowań powietrza wywołanych przez ubytki w powłoce lakierniczej ... :satan:

A tak na serio, to zacznij od wymiany tarcz i klocków, one potrafią generować takie dziwne wibracje.

Pozdróffka

Rav_tk
03-05-2005, 02:02
Jak dla mnie wszystko wporządku z twoim Mondkiem:) Nie zapominaj, że to Polskie drogi. Jak przestaje coś wiborwać znaczy, że nie jest db! :))
..... wyżej lepsze rady masz, nie będę pisał tego samego;)