PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kontrolka Od/OFF



akwedukt76
03-10-2012, 22:49
Witam, chyba jest gruby problem.

Dzisaj jadąc do pracy, zapaliła sie nieszczęsna zielona kontrolka:smash:. Auto zaczęło szarpac szczególnie z 1 na 2 bieg.

Stanąłem na chwilę , zgasiłem silnik i wszystko wróciło do normy. Jadąc do domu wszystko gra.
Olej wymieniany nie dawno, MLP nie czysciłem nigdy.

Podejrzewam sprzęgło hydrokinetyczne- bo wczesniej czasami też sie tak działo, ale ie zapalała się sie "zielona lampka " niestety nie posiadam odpowiedniego sprzetu aby odczytac błedy skrzyni.

Pytanie, czy jesli sytuacja się bedzie powtarzac- to remontować czy pchac się w używkę.
I jak długo można tak jezdzić...

Pozdrawiam.

Colorado30
04-10-2012, 05:33
Mam to samo tylko u mnie nie chce po zgaszeniu silnika sie wylaczyc to musze odpinac aku i pozniej jest ok , lapie tylko na dluzszych trasach , po miescie tego nie mam. sam jestem ciekawy co to. jak znam zycie to to chydrokinetyczne sprzeglo siada!:boshe:

batman72
04-10-2012, 06:17
Mi się udało pojeździć 2 dni zanim auto stanęło, z tym że musiałem na koniec biegi zmieniać ręcznie. W wymianę się nie bawiłem, bo wsadziłem inną skrzynkę 30 tys wcześniej, poza tym pod domem raczej ciężko zmieniać. Naprawa nieopłacalna. Efekt końcowy jest taki, że auto poszło na złom.

rodan555
04-10-2012, 09:19
colorado30. u ciebie to jest pewne ze masz do regeneracji konwerter hydrokinetyczny, koszta to okolo 600-700 zł za regenerowany konwerter i tyle co weźmie mechanik. generalnie przy wymianie konwertera przy automacie jest mniej więcej tyle samo roboty (lub mniej) jak przy wymianie zwykłego sprzęgła.

akwedukt76. Sprzęt do odczytywania błędów skrzyni to zwykły elem (ten sam co do czytania komputera silnika) i program ScanXL i jeśli u ciebie to jest konwerter hydrokinetyczny to odpowiedni błąd się pojawi. napisz jaki masz MLP czy ten aluminiowy czy czarny z plastikową obudową. Jeśli aluminiowy to zacznij od wyczyszczenia go i wszelkie dziwne objawy mogą ustąpić.

akwedukt76
04-10-2012, 16:38
MLp mam srebrny znaczy aluminiowy, postaram sie to cudo wyczyścic, ale nie wiem czy dam rade.

W sobotę jadę do Torunia na GP i nie wiem czy nie pezsiądę sie się do MK1 żony ...

Colorado30
04-10-2012, 20:30
Jest na forum gdzies opis jak sie czysci LMP.

SteelRat
06-10-2012, 22:59
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/57327-Reanimacja-MLP-%28fotki%29-manual

przyklejony ;)

uzyj ELMa, on pokaze, jakie masz bledy
wyczysc MLPS, aczkolwiek jest ryzyko, spore, ze skrzynka/konwerter kleka...
Colorado, u Ciebie wali sie konwereter zapewne, jak u mnie po zakupie GHIA'ad, wymiana skrzynki zakonczyla problem...

swoja droga, czarny MLPS pewnie da sie jakos rozebrac, lezy u mnie na szafce z mondolota 2k1, ale nie chce mi sie wstawac i isc ogladac... a na balkonie lezy skrzynia kompletna z Vki z uwalonym konwerterem... i klejonym MLPSem przez kogos, widac popsuli kiedys...