PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] 1S7P i 3S7P różnice CD4E



wertog
15-10-2012, 18:38
Poszukuje skrzyni do MK3 2.0 benzyna i zastanawiam sie czy są jakieś różnice pomiędzy typami 1S7P i 3S7P? czy każdy automat z MK3 2.0 podpasuje do innego samochodu tego typu ? czy są jakieś różnice na przestrzeni produkcji samochodu ?

SteelRat
21-10-2012, 11:22
mozna wpasc na mine, u nas mk3 mialo najpierw skrzynie naprawiana, potem sie okazalo, ze cos padlo i sie cala zmielila w srodku, kupiona uzywka, nie dzialala, po rozgrzaniu tryb awaryjny...
sprzedawca podrzucil inna skrzynie i od tej pory zero problemow ze skrzynia.

ogolnie, mk3 2.0 bena... i ciezka sprawa, bo dosc dlugo szukalismy skrzyni, to raz, a dwa, ze okazalo sie, ze sprawna skrzynia drugiej sprawnej nie rowna.

nie wiem, czy skrzynia + komputer nie pomogloby rozwiazac problemu ewentualnego.

wertog
25-10-2012, 16:24
Ogólnie sam odpowiem na to pytanie ponieważ po padnięciu skrzyni kupiłem model 5S7P-7000-BA z anglika z 2005 roku wiec pierwsza cyfra pewnie oznacza rok lub coś w rodzaju 2 letniej serii produkcji skrzyni. Jako że widziałem modele z 1, 3, 5 lub 7 z przodu, generalnie im większa cyfra tym młodsze auto. Do auta dostałem komputer z auta z 2005 roku ale na starym z 2001 działa poprawnie. Czy warto zmienić komputer do tej skrzyni ? Czytałem że CD4E za bardzo z komputerem nie komunikuje się czy może pod koniec produkcji to zmienili ? Czy skrzynie z 7000 w numerze są jakieś szczególne ?