PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria automatycznej skrzyni biegów



Stiepanczyk
27-10-2012, 16:49
Od niedawna posiadam mondeo mk2 2.5 V6 na początku było ok. ale wczoraj po odpaleniu i wrzuceniu wstecznego auto zachowywało się tak jakby ślizgało sie spszęgło zledwością cofłem 2m i to na wysokich obrotach,do pszodu wszstko ok ale po ujechaniu ok.40 km zaczeła migać kontrolka "O/D OFF" z racji że jechałem autostradą musiałem dojechać jakieś 6-8km w tym czasie skszynia zmniejszła bieg z 4na3 a potem drógi z3na2 tak dojechałem do orlena w tym czasie kilka razy tak jakby wyskoczył i znów wskoczył biek pozjechaniu na wcześniej wspomniany cpn jusz nie ruszłem wezwałem lawetę i podczas wciągamia auta zauwarzyłem wyciek oleju w domu po zajrzeniu pod spud zauwarzyłem że jest uchlapany cały wydech i podłoga wyciek między skszynią a silnikiem oraz co mnie najbardziej ciekawi kaurza loeju na wgłębieniu obok poduszki skszyni biegów,na górze skszyni dziś dolałem olejui zero efektu. Co robić jest morzliwość i sens naprawy POMOCYYY

rrr1990
27-10-2012, 17:14
To olej ze skrzyni ? Jeśli tak to może być, że ze skrzyni wyciekł olej, było go coraz mniej i skrzynia powiedziała over

rodan555
28-10-2012, 11:18
Ile tego oleju dolałeś? Co do możliwości naprawy to prawie zawsze jest a sensu to bez rozłożenia skrzyni ciężko cokolwiek powiedzieć, przedewszystkim trzeba znaleść gdzie dokładnie ciekło i dlaczego.Trochę niedobrze że kontynuowałeś jazdę po tym jak ci samochód zaczoł szaleć biegami bo skrzynia z braku oleju miała gorsze smarowanie, ale jeśli pracowała do momentu zatrzymania to sądzę że będzie dalej pracować tyle że trzeba koniecznie znaleść nieszczelność i uzupełnić olej do właściwego poziomu.

MikiS93
28-10-2012, 14:21
Miałem tak samo z tym że auto dalej nie jeździ bo nic nie robiłem z tym. I nie mialem (chyba) wycieku oleju. Mam klekota mk2 i nim teraz latam. Czekam na rozwój tematu.

Link do mojego: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/92467-Problem-ze-wstecznym-skrzynia-umiera/page2

cabanos
28-10-2012, 15:41
Oczekujesz pomocy w kwestii ASB czy ortografii? Wg. mnie to w obydwu...

Stiepanczyk
28-10-2012, 17:18
A oriętuje się ktoś jak wygląda kwestia przerubki na manual co trzeba dokupić i przerabiać

kodex
28-10-2012, 18:16
Ja rozumiem wiele ale weź używaj słownika przy pisaniu bo tak skaleczonego polskiego to dawno nie było ::/:
Wystarczy porządna przeglądarka z opcją sprawdzania pisowni...

Co do przeróbki to trzeba mieć na stanie manualną skrzynię i mechanika, który to porządnie zrobi.

MikiS93
28-10-2012, 21:41
Pomagacie czy się wymądrzacie żeby posty nabić ?

Do przeróbki potrzeba 2500 zł. Wpisz na allegro przekładka na manual mondeo i będzie.

Drugi raz spytam, ktoś miał taki przypadek jak ja i Stiepanczyk ?

SteelRat
30-10-2012, 10:23
Miki, Rodan juz wstepnie napisal, bez zajrzenia, to mozna tylko duzo gdybac.
co do ortografii, owszem, to tez pomoc, bo nieczytelnych postow nikt nie chce czytac. na "bledy z papierami" lekarstwem jest wlasnie przegladarka ze slownikiem.

moja Vka ma swapnieta skrzynie, przekladka na manual jest dla mnie niecelowa, nie po to kupuje auta w automacie, by dokladac i miec manual, skoro to samo mozna miec duzo taniej...
mnie przekladka skrzyni kosztowala 1000 za skrzynie kompletna, do tego olej i robocizna, wyszlo (z tym, ze robilem jeszcze przy okazji troche innych rzeczy, bo auto trafilo do mechanika pierwszy raz po zakupie) okolo 1600 pln. u mnie padl konwerter, ale wymienilem cala, kompletna skrzynie.

MikiS93
30-10-2012, 18:13
A podłączenie pod kompa coś wykryje ? Bo nie wiem czy jest sens jechać w ogóle do elektormechanika.

SteelRat
30-10-2012, 18:35
komp gada o tyle, ze zobaczy, jakie biegi, ale mechanicznej usterki nie wykryje.
najważniejsze, żeby wyciek zlokalizować.