PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przyciemnić szybki



GeGo
28-10-2012, 22:24
myślę że komuś może się przydać więc przedstawie wam jak ja przyciemniam szyby "na żywca" jeszcze jak posiadałem astre G :)
a wiec pierwsze co to sie zaopatrzec w:
- dobre szpachelki i ostry nozyk bo te w zestawie sa o d*pe roztrzas:P
- oczywiscie folie jaką kto se wybierze :)
- preparat do mycia szyb
- butelke z wodą (moze być z lekką domiszką plynu do mycia naczyn)
- oczywiscie cierpliwosc i jakas dobra muzyczka :)

Jak juz to wszystko mamy to:

1. obklejamy szybke ktora chcemy przyciemnic (najlepiej gruba tasma i dwa razy ją na siebie nakleic) mniej wiecej tak:
http://www.bankfotek.pl/image/1351339.jpeg


2.spryskujemy szybę wodą by nam sie folia trzymala


3. przykladamy folie do dolnej krawędzi tak by było równo i zarazem wypelniło całą szybę którą chcemy przyciemnić... mniej wiecej tak:
http://www.bankfotek.pl/image/1351343.jpeg
Pamietając o tym bo przeźroczysta folia była przodem do nas a nie do szyby:)


4. czwartym etapem będzie odcięcie mniej wiecej nadmiaru foli tak by zostało nam troche zapasu gdy juz bedziemy "szpachelkować"... mniej wiecej tak:
http://www.bankfotek.pl/image/1351347.jpeg

5. piaty etap to bedzie oderwanie foli ochronnej oraz spryskanie jednoczesnie foli wodą by nam sie trzymala szybki :)... mniej wiecej tak:
http://www.bankfotek.pl/image/236693.jpeg

6. szóstym etapem bedzie spryskanie wodą szyby od wewnątrz wodą najlepiej z maleńką domieszką płynu do mycia naczyn by ułatwic sobie przesuwanie i dopasowanie foli do dolnej krawędzi szyby ( samą czystą wodą nie zrobimy tego niestety )

7. następny etap to przeniesienie foli z zewnątrz szyby do wewnatrz najlepiej we dwojga by nam sie przypadkiem folia nie skleila bo w najgorszym przypadku powrcisz do etapu drugiego:P... oraz jej dopasowanie przesuwając wykorzystując wczesniej pryskaną wode z płynem :P

8. etap to juz szpachelkowane najwiecej zabawki :/ ale daje rady szpachelkowac wzdłuż wygięcia szyby najlepiej ( o ile taka wygięta szybka jest :) mniej wiecej tak:
http://www.bankfotek.pl/image/236695.jpeg
jezeli juz wyszpachelkujemy nasza szybe i zostaną biale slady płynu do naczyń pod folią lub male lub płaskie pecherzyki powietrza to broń Boże nie przebijamy ich ani nic poprostu dajemu szybke w stronę słonca a ono juz samo zrobi co ma zrobic białe plamy i pęcherzyki znikną gdyz poprostu wyparuja :)
jezeli zamkniemy szybki i bedziemy widac gdzies małe niedoszpachelkowanie czyli efekt taki ze niby folia sie odkleja nie ruszajta tego słonce przyciagnie i sie przyklei
(chyba ze nazbieracie wprawy w szpachelkowaniu to problem od razu z głowy)

9 etap to juz tylko podziwiane swojej pracy :P
mi wyszlo tak:
http://www.bankfotek.pl/image/1351353.jpeg

Powodzenia chłopaki:)

imperator
02-11-2012, 10:51
Powiedz mi jak sobie poradzileś z tylną klapą ? Jaką folię stosowałeś?

przemek0113
02-11-2012, 11:00
Jeszcze jednego etapu brakuje :hehe: Pamiętajcie aby bardzo dokładnie umyć szybę wewnątrz auta :zakrecony:

---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:59 ----------


Powiedz mi jak sobie poradzileś z tylną klapą ?
Na tylną klapę tylko folia termokurczliwa...

GeGo
02-11-2012, 15:47
Na tylną klapę tylko folia termokurczliwa...
nie jest to powiedziane...
wystarczy troche podgrzać opalarka nie za blisko i pomóc foli nawet takiej najtańszej zapamiętać kształt szyby :)

ja używałem tych z lidla bo są naprawdę dobre :)
a dla tych co nie chca oddać auta do profi warsztatu a ich nie stać, a nie mają takich zdolności zawsze mogą przykleić w 2 paskach ( ja się tak na początku uczyłem i łączenie robiłem na pasku z ogrzewania szyby)

boro1990
03-11-2012, 13:34
Najrozsądniej jest kupić termokurczliwą. W mk2 np. szyba od bagażnika jest tak wyłukowana, że zwykła folia nawet podgrzana nie dałaby rady (próbowałem), więc najlepiej kupić termokurczkę :)

darecki_
03-11-2012, 13:54
Najtańszych folii bym nie polecał.Chyba, że do nauki co najwyżej.Nie "trzymają" koloru (blakną od słońca), a co najgorsze to strasznie są miękkie i rysują się dosłownie od wszystkiego.Szkoda naszych nerwów, kiedy patrzy się na taką folie pod słońce.
Wnioski wyciągnięte po oklejeniu sześciu aut tanią folią.

GeGo
03-11-2012, 14:16
to prawda nie ma co kleić tanią folią bo sam tak okleiłem pierwsze auto...
na początku wszystko ładnie czarne a po roku czy dwóch było tak jakby foli już na aucie nie bylo :P


kiedys kupiłem folię z lidla i powiem że duża rożnica !!
folia wogóle mi nie blakła i lepiej się kleiło

magicman
07-11-2012, 22:43
:mo: opel :mo:

GeGo
08-11-2012, 16:55
opel
jak widać ja się z opla wyleczyłem i nigdy więcej ;p

Cinek
19-12-2012, 11:37
A powiedz jeszcze jak odcinałeś nadmiar folii po przyklejeniu od wewnątrz. Wiadomo, że szyba wchodzi w uszczelki po bokach i na górze, nie lepiej byłoby zdemontować uszczelki i dociąć folię do końca szyby? Interesuje mnie też jak okleiłeś górną krawędź... folia podczas otwierania i zamykania nie zawija się?

GeGo
21-12-2012, 21:51
na dole daje folię pod uszczelkę więc otwieranie i zamykanie niczemu nie przeszkadza...
a u góry wedle uznania tego co mu robie jedni chcą by uciąć równo z krawędzią szyby a jedni 0.5 - 1 cm od krawędzi...

jak zamykam szybę to jeszcze mi się nie zdarzyło zeby folia się podwineła a później proszę by zostawiali 1-2 dni szyby zamknięte i dopiero później je myli i otwierali okna

Tomasz
01-01-2013, 14:05
Domyślam się, że robisz to zawodowo, albo prawie zawodowo. Pytanie czy próbować bawić się w oklejanie tylnej szyby w sedanie mkI, czy od razu jechać do fachowców. Tam problemem jest nawet porządne umycie szyby, a co tu mówić o oklejaniu.:red:

przemek0113
01-01-2013, 14:09
Pytanie czy próbować bawić się w oklejanie tylnej szyby w sedanie mkI, czy od razu jechać do fachowców.Jedź od razu do fachowców ;) Ja z Fredem próbowaliśmy oklejać moje mk1 z tyłu o ciężko było... Po pierwsze szyba nie jest prosta tylko lekko okrągła, po drugie nie mieliśmy takiej profesjonalnej folii jak mają fachowcy... Straciliśmy tylko czas i folię...

Tomasz
01-01-2013, 14:12
z Fredem próbowaliśmy oklejać moje mk1 z tyłuI na dodatek Twoje to było chyba zombi jak dobrze pamiętam?

przemek0113
01-01-2013, 14:15
I na dodatek Twoje to było chyba zombi jak dobrze pamiętam?Dobrze pamiętasz :D A u Ciebie to jeszcze gorzej z dojściem... Byłem przy tym jak mi oklejali klapę :hehe: Najpierw dopasowywali folię z zewnątrz, docinali ją, grzali aby dobrze pasowała a na końcu kleili od wewnątrz :hmm:

Tomasz
01-01-2013, 14:18
Gdzieś widziałem na youtubi-ie oklejanie szyb od zewnątrz. Musiałbym poszukać jak to zrobić i jaką folią. W sedanie mkI to chyba byłby jedyny sposób nie licząc wycinania szyby.

przemek0113
01-01-2013, 14:21
Tylko co wtedy z brudem, kurzem, piachem, śniegiem i innymi świństwami? To powoli będzie niszczyło folię...

Tomasz
01-01-2013, 14:33
To wiem. Muszę podjechać u nas do jakiegoś magika i zapytać ile wzięli by za oklejkę trzech tylnych szyb. Podejrzewam, że jak zobaczą że to sedan to za tylną policzą dwa razy tyle co za jedną w kombi :hehe:

przemek0113
01-01-2013, 16:35
Muszę podjechać u nas do jakiegoś magika i zapytać ile wzięli by za oklejkę trzech tylnych szyb.Jak się dowiesz to podrzuć cenę, zapytam u nas ;)

Tomasz
01-01-2013, 16:45
Znalazłem w necie ceny z Wrocka. Tył 420, ale to chyba chodzi o tylne+tylne boczne, bo za przód biorą 200 a za całe auto 600. Za kombi tył chyba 600. Nie wiem czy w tym tygodniu znajdę czas, ale to nie jest aż taka pilne sprawa. Tym bardziej że będzie realizacja projektu: reanimacja przyjaciela. Woził mnie 5 lat, kończę szkołę, będzie trochę czasu. Robota kompleksowa łącznie z malowaniem budy.

przemek0113
01-01-2013, 16:51
Znalazłem w necie ceny z Wrocka. Tył 420, ale to chyba chodzi o tylne+tylne boczne, bo za przód biorą 200 a za całe auto 600. Za kombi tył chyba 600. Nie wiem czy w tym tygodniu znajdę czas, ale to nie jest aż taka pilne sprawa. Tym bardziej że będzie realizacja projektu: reanimacja przyjaciela. Woził mnie 5 lat, kończę szkołę, będzie trochę czasu. Robota kompleksowa łącznie z malowaniem budy.No to trochę drogo, ja za całe auto łącznie z przodem powinienem zapłacić 600 ale wytargowałem na 500 a znalazłem firmę co robi całe auto za 450 a przypominam że mam kombi :hmm:

GeGo
03-01-2013, 12:37
ja nie wiem jak tam we wrocku z cenami ale jak kiedys kuzyn przytargał do polski w poszukiwaniu firm co przyciemnia szyby to jak pytał to tył audi a6 kombi ( tylna szyba, 4 boczne tylne ) to chcieli 600zl a tylko za tył (tylko tylna szyba) chcieli 400zł



Dobrze pamiętasz A u Ciebie to jeszcze gorzej z dojściem... Byłem przy tym jak mi oklejali klapę Najpierw dopasowywali folię z zewnątrz, docinali ją, grzali aby dobrze pasowała a na końcu kleili od wewnątrz
bo tak się robi
najpierw z zewnątrz sie przyklada folie podgrzewa i wygladza, docina i ponownie podgrzewa by folia "zapamiętała" kształt szyby, co pozwoli na łatwiejsze przyklejenie jej od wewnątrz:)


ja sie bawiłem w sedanie z mk2 ale kleiłem ją na 3 paski...

Cinek
03-01-2013, 13:34
Znalazłem firmę w Białymstoku, która przyciemni tył w hatchbacku za 300 zł! Jak ktoś zainteresowany to więcej info na priv

Ja na wiosnę spróbuję własnych sił :)

Tomasz
03-01-2013, 15:20
Z habetą nie problem. Podniesie klapę i ma dojście.

przemek0113
03-01-2013, 15:31
uro kontaktuj się z http://www.centrumfoliiokiennych.pl/index.html To u nich znalazłem bardzo tanią ofertę ;)

Tomasz
03-01-2013, 16:14
Dzięki Przemo.

maja9
04-01-2013, 21:00
Jak chcecie oklejć szybki to mamy zniżki we włocławku ceny mogę podać jutro jeżeli kogoś by interesowało mają bardzo dobrą folię i ładnie koleją

Tomasz
04-01-2013, 21:05
Będę myślał o oklejaniu ale gdzieś koło lata, może na jesieni. Także nie ma pośpiechu. Ale jakbyś przy okazji dowiedział się jakie ceny to było by miło.

maja9
04-01-2013, 21:11
Nie ma problemu jak się dowiem to za podam ceny do poszczególnych modeli

maja9
11-01-2013, 16:49
Więc ceny wyglądają tak:
1. mk1 i mk2-sedan ,hatchback tylne drzwi i tylna szyba 350zł, całe auto 100zł więcej
2. mk3 i mk4-sedan ,hatchback tylne drzwi i tylna szyba 370zł, całe auto 100zł więcej
3. mk1 i mk2-kombi od tylnych drzwi do klapy bagażnika 450zł, całe auto 100zł więcej
4. mk3 i mk4-kombi od tylnych drzwi do klapy bagażnika 470zł, całe auto 100zł więcej
Te ceny są po małych negocjacjach ale zawsze coś tam jeszcze by dało rade uszczypnąć na tak zwaną przysłowiową czekoladę w płynie:hmm:

Tomasz
11-01-2013, 16:54
. mk1 i mk2-sedan ,hatchback tylne drzwi i tylna szyba 350zł, Trzeba będzie pomyśleć o jakimś spocie we Włocławku. Jeszcze zobaczę co będą chcieli ode mnie w Bydgoszczy.

maja9
11-01-2013, 16:56
Nie ma problemu, jak tylko będziesz chętny, to zawsze podjadę z tobą do nich.

robo1277
11-01-2013, 18:45
3. mk1 i mk2-kombi od tylnych drzwi do klapy bagażnika 450zł, całe auto 100zł więcej


to jest do klapy czy łącznie z klapą

maja9
12-01-2013, 14:23
łącznie z klapą tylne drzwi+tylne szybki+klapa

przemek0113
12-01-2013, 14:34
łącznie z klapą tylne drzwi+tylne szybki+klapa

Czyli komplet bez czołowej :D Jak u wujka Przemka :hehe:

almado
26-01-2013, 18:16
Pisal ktos o folii z lidla ze w miare dobra, kurcze bylem ostatnio nie widzialem jej nigdzie... w czestochowie szukalem. Moze ktos wie gdzie mozna kupic taka w miare znosna folie? nawet nie termokurczliwa bo tylko wszystkie boczne szyby bede przyciemnial

GeGo
27-01-2013, 12:20
Pisal ktos o folii z lidla ze w miare dobra, kurcze bylem ostatnio nie widzialem jej nigdzie... w czestochowie szukalem. Moze ktos wie gdzie mozna kupic taka w miare znosna folie? nawet nie termokurczliwa bo tylko wszystkie boczne szyby bede przyciemnial
ja pisałem
musisz czekac na taki tydzień gdzie wszystko do samochodu będzie
wtedy będzie dostępna

co tydzień co innego ;)

almado
27-01-2013, 13:03
ja pisałem
musisz czekac na taki tydzień gdzie wszystko do samochodu będzie
wtedy będzie dostępna

co tydzień co innego ;)

o dobrze wiedziec nie wiedzialem ze cos takiego w lidlu jest :) a kojarzysz moze cene takiej rolki?

GeGo
27-01-2013, 13:09
ja płaciłem w euro bo w niemczech i tydzien minął i przecenili z 8€ na 5€ więc kupiłem za 5 bo i tak mi nie była potrzebna ale dobrze mieć w zapasie jakby ktoś się zgłosił że chce szybki przyciemnic na szybko a foli nie ma..


z tego co wiem to ta rolka w lidlu Polskim kosztowała 29.90 zł


jeżeli w lidlu będziesz dział gdzie jest wszystko do auta (szapmony, szmatki, płyny do felg, i wszystko inne) to wtedy powinna też być folia...

powiem tylko tyle że kupując folię w motoryzacyjnym płaciłem jakieś 18zł za rolkę niby 12zł mniej ale po roku z ciemno czarnej była już czarna a po następnym z czarnej lekko czarna i wszystko w środku było widać...

po tej foli z lidla nie zauwzyłem zeby po 2 latach w ogóle coś się rozjaśniło

almado
28-01-2013, 15:02
Dzieki GeGo za informacje, chcialem kupowac najtansza w motoryzacyjnym, skutecznie mi to wyperswadowałeś :) nie chcialbym tez zeby miala taki odcien granatowy, a tylko taka ostatnio widzialem w motoryzacyjnym.. czekam na Lidl :)

GeGo
28-01-2013, 23:19
nie kupuj najtaniej jak się da bo naprawdę na rok i będzie kiszka...

jak będziesz kupowal to weź otwórz rolkę i rozwin trochę zobacz jaki ma odcien..
jak byś chcial wymiary foli jaka jest w lidlu to tu masz opisane:

http://mokazja.pl/okazja/przyciemniana-folia-do-szyb-samochodowych-ultimate-speed-24.99-złopak-lidl



dodam że ta folia co bynajmniej u mnie bladła po roku i była tania, kupując w motoryzacyjnym wyglądała tak:
http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/409393537/car_Solar_Window_Film.jpg

lukaszmozdzen
29-01-2013, 09:05
Ja chciałbym się dowiedzieć jak wygląda oklejanie folią klapy hatchback'a z "możliwą" podgrzewaną tylną szybą. Podgrzewanie na całej szybie obecnie mi nie działa, a przyciemnianie w planach. Czy wtedy folia idzie na zewnątrz, czy będzie wytrzymała w środku gdybym już ew. naprawił podgrzewanie. Czy też podgrzewana szyba mi się nie przyda i śmiało ją od wewnątrz?

Dzięki

GeGo
29-01-2013, 10:15
zawsze folię sie klei od wewnątrz nie można nakleić jej na zewnątrz....

a podgrzewanie nie ma nic do tego...
jeżeli Ci zależy na podgrzewaniu szyby (a pewnie tak) to napraw je i później przyciemni szybki folią ;)

GeGo
25-03-2013, 19:43
dla tych co chcieli folie z lidla to mają od dziś okazję ją kupić:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-E799C074-0EE5B5C5/lidl_pl/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=37059


u nas w niemczech niestety dopiero od 2go kwietnia..

marcn24
25-03-2013, 22:29
nie widziałem tej z Lidla, ale coś mi się wydaje, że jest to coś podobnego, = jak ta na zdj. w poście #41
"przepuszczalnośc światła: 2-6%" w Miami, albo Californii czemu nie, ale w PL?
chyba, że ktoś lubi w grocie siedziec podczas jazdy ; )

a teraz info dla właścicieli mondeo HB MK1, MK2...... nie wiem czy właściciele III i IV generacji Mondeo też mają taki sam problem z oklejeniem folią szyby tylnej klapy (sztukowanie z dwóch kawałków folii, łączenie na pasku grzania szyby tylnej np.) na allegrotto znalazłem Pana od pomarańczowo-czarnej Vectry, który sprzedaje termokurczliwą o wymiarach 1,1m x 3m, jak sobie dobrze przypominam to z zegarami też coś przedstawiał na forum.
pozdro

Fortis
26-03-2013, 11:51
Kupiłem tą folię z lidla, zobaczymy bardzo tanio wychodzi :) była ostatnia sztuka

GeGo
26-03-2013, 15:28
nie widziałem tej z Lidla, ale coś mi się wydaje, że jest to coś podobnego, = jak ta na zdj. w poście #41
"przepuszczalnośc światła: 2-6%" w Miami, albo Californii czemu nie, ale w PL?
chyba, że ktoś lubi w grocie siedziec podczas jazdy ; )


Jak dla mnie jestem za ja miałem w astrze z lidla i powiem że mi odpowiada...
a dla tych co chca porównania jak wygląda u mnie najtańsza folia z tą z lidla to moge dac zdjęcia jak to wygląda "po czasie" stania auta na slońcu bo kleiłem w jednym dniu boki auta z lidla a tylną szybę tę tańszą wersje za 13zł...

Fortis
26-03-2013, 15:35
jak Ci sie chce to daj fotki.ja robilem boki folia z nor auto za 40zl taki sam stopien przenikalnosci drugi rok tak jezdze i nic sie nie dzieje

Jacho21
26-03-2013, 17:47
Też dzisiaj kupiłem tę folie :) będę oklejał przez święta wrzucę fotki jak przebiegał proces :D

dziadek
26-03-2013, 19:32
folia z lidla opanowłą MKP, tez zakupiłem i to na oba Fordy :)

GeGo
26-03-2013, 20:34
U mnie jeszcze nie ma, dopiero od 2go bedzie ale tez kupuje..
a co do zdjec zrobie jutro bo dzis nie bylo kiedy bo dopiero przed chwilą wróciłem

DziQ
26-03-2013, 22:21
może i ja zdąże kupic tę z lidla :) ile sztuk na kombika 5 szyb ?? no powiedzmy 4 :P

Jacho21
27-03-2013, 01:39
ile sztuk na kombika 5 szyb ??

na opakowaniu napisane jest 75x152 i 50x250 teoretycznie powinno starczyć jedno opakowanie ja wiozłem sobie dwa, po skończonym modzie jak mi zostanie opakowanie to oddam po cenie zakupu :D

DziQ
27-03-2013, 10:06
czyli w jednej paczce są 2 rolki ? czy 2 rozne opakowania sprzedają?

Jacho21
27-03-2013, 12:12
czyli w jednej paczce są 2 rolki ?
dokładnie tak :D

almado
27-03-2013, 15:23
Rowniez bym chetnie kupil, ale przepuszczalnosc 2-6% to jednak zdecydowanie za duzo jak na oklejenie przednich bocznych szyb.. na alledrogo jest chociaz wybor stopnia przyciemnienia typu 30, 60 itp, ja chce cale auto zrobic na jedno kopyto. Macie juz tę folie, to mozecie sie wypowiedziec czy na prawde jest taka ciemna?

Jacho21
27-03-2013, 15:43
zdecydowanie za duzo jak na oklejenie przednich bocznych szyb..
nie ma na rynku foli która pozwoli zastosować przyciemnienie zgodne z przepisami :P
Szyby boczne fabrycznie nie mają 100% przepuszczalności a coś około 80% (w Polsce dozwolone jest przyciemnienie przednich bocznych szyb do 75%) więc nawet najcieńsza folia naraża cie na rozmowę i negocjacje z :mo:

Wygląda to tak o:
Opakowanie
http://images47.fotosik.pl/1771/4fdbcc454d0f73b5.jpg
Bez foli
http://images35.fotosik.pl/1859/0d543a8c6fc9ffb9.jpg
przez folie
http://images43.fotosik.pl/1784/9fda691868e9b245.jpg
kontrast
http://images41.fotosik.pl/1992/253dc04c1cfb36e3.jpg

DziQ
27-03-2013, 18:05
aa to trzeba kupic moze zone wyślę bo leze z grypskiem w domu :P

almado
28-03-2013, 09:38
nie ma na rynku foli która pozwoli zastosować przyciemnienie zgodne z przepisami :P
Szyby boczne fabrycznie nie mają 100% przepuszczalności a coś około 80% (w Polsce dozwolone jest przyciemnienie przednich bocznych szyb do 75%) więc nawet najcieńsza folia naraża cie na rozmowę i negocjacje z :mo:

masz racje, dlatego chce cale auto bardzo delikatnie przyciemnic.. Dzieki za foty :d tyl bym zrobil taka folia a przod ta najjasniejsza, moze uda sie jeszcze w lidlu dostac :)

Cinek
28-03-2013, 10:28
Ma ktoś zdjęcia jak ta folia wygląda na aucie? Nie ukrywam, że trochę się powstrzymuje przed jej zakupem :P

Jacho21
28-03-2013, 12:02
Ma ktoś zdjęcia jak ta folia wygląda na aucie?

Wydaje mi się że w pierwszym poście tego tematu Gego stosuje właśnie tą folie na astrze ale na 100% pewien nie jestem :niewiem:

GeGo
28-03-2013, 17:14
Macie porównanie foli najtanszej i tej z lidla po użytkowaniu i auto które stało na dworze:
http://www.bankfotek.pl/image/1454695.jpeg
na żywca obie folie są troche ciemniejsze aparat tak uchwycil światło...

z zewnątrz totalnie czarne nic nie widać wewnątrz auta

DziQ
28-03-2013, 21:39
haha Kupiłem :) wyrwałem się z domu, u mnie jeszcze w Lidlu troszkę ich zostało :P zrobi się ciepło to się szarpnę na szybki w bagażniku ciekawe czy umiem zakładać :P

Cinek
28-03-2013, 22:30
Macie porównanie foli najtanszej i tej z lidla po użytkowaniu i auto które stało na dworze:
http://www.bankfotek.pl/image/1454695.jpeg
na żywca obie folie są troche ciemniejsze aparat tak uchwycil światło...

z zewnątrz totalnie czarne nic nie widać wewnątrz auta

Rozumiem, że "lidlowa" folia po prawej?

grape.crash
29-03-2013, 09:21
Też kupiłem tą Lidlowską :-) Na wszelki wypadek 2 opakowania - jak zostanie z Mondeo przyciemnię szyby w drugim samochodzie ;-)

GeGo
29-03-2013, 09:23
Rozumiem, że "lidlowa" folia po prawej?
oczywiście że tak :)



ciekawe czy umiem zakładać :P
nie jest to takie trudne jak to się wydaje :)

ja u siebie dodatkowo zrobię pasek u góry na przednia szybę ;)

Jacho21
30-03-2013, 23:42
nie jest to takie trudne jak to się wydaje

Gego a powiedz ile to czasowo na całe auto schodzi?

marcn24
30-03-2013, 23:55
to zależy, czy wyciągasz szyby, czy nie ;)
przyciemniał ktoś przednią?

Fortis
31-03-2013, 16:56
przedniej nie wolno :)

Globi
31-03-2013, 20:50
przyciemniał ktoś przednią?

:skromny:

marcn24
31-03-2013, 21:21
skromnie zapytam, jaką przepuszczalność światła miałeś:skromny:

GeGo
31-03-2013, 21:26
Gego a powiedz ile to czasowo na całe auto schodzi?
zalezy jaką kto ma wprawę i jakie narzędzia bo nie polecam używać szpachelki dołączonej do zestawu bo na foli zostaną ślady szpachelki i pod świałem będzie wszystko widać...

ja tam się wolę z tym nie śpieszyć by foli nie zepsuć.. i też zależy czy jest jedna czy dwie osoby ale 2-3 godzin da radę zrobić...

muszę poszukać wszystkie zdjęcia jakich aut już przyciemniałem gdzieś też muszą być zdjęcia mondeo mk3 sedana

Globi
31-03-2013, 23:06
Moja czeka na przyciemkę, a raczej na chwile czasu żeby ją wyciąć i przyciemnić. Kolega ma jak się nie mylę czołową na -30% zrobioną, bardzo fajny efekt, zwłaszcza w słoneczny dzień o wiele mniej problemów z oślepiającym światłem. Sama przyciemka się z zewnątrz w oczy nie rzuca ;)

Fortis
31-03-2013, 23:13
jak możesz zrób fote ciekaw jestem jak się prezentuje.

tajfun
31-03-2013, 23:15
nie polecam używać szpachelki dołączonej do zestawu bo na foli zostaną ślady szpachelki

A czego używałeś?

GeGo
01-04-2013, 10:15
ja używałem mniej więcej takiej gumowej:
http://kufieta.pl/wp-content/uploads/2011/12/sciagaczka_do_wody_SCW_01-448x330.jpg

są też różnego rodzaju z mikrofibrą i podobnymi delikatnymi materiałami...

jeżeli ktoś już chce używać tej orginalnej to radze najpierw ją owinąć papierowy ręcznik lub jakiś inny delikatny materiał jak mikrofibra..
to też ułatwi przyciemnianie bo wyciskana woda zostanie od razu wchłonięta w ścierkę czy papierowy ręcznik i nie wróci z powrotem pod folię...

Wyciska się wodę od środka na zewntrzą w góre boki i dół.

I niech nikt nie zapomni dać kawałek ( około 1cm ) foli pod dolną uszczelkę szyby (w przypadku tylnych drzwi) bo inaczej pierwsze otwarcie okna i folia może sie zerwać.

marcn24
01-04-2013, 12:07
taka "rakla" z zestawu jest nawet ok, jak ją owiniesz właśnie w ręcznik papierowy, mikrofibrę lub np. jak ja kiedyś szmatka do czyszczenia okularów, screenów ;)
Globi jaka to będzie folia na przednią? 1m szerokości przynajmniej, mógłbyś dać jakieś namiary na producenta folii? właśnie o -30% myślę....

GeGo
01-04-2013, 13:14
co do przedniej to współczuje przyciemniania :)

szukałem zdjęc z tego mondka mk2 co przyciemniałem... ale nie znalazłem... jedynie kilka innych aut mazda 323 właśnie lidlowską folią
passata b5 sedana ale folią słabą taką delikatnie ciemną jak kogoś interesuje to mogę wrzucić fotki tych dwóch aut, nie wiem gdzie reszta zdjęc może były na dysku co żonie się spalił a możliwości nie mam zrobienia im zdjęc bo ja się wyporwadziłem z polski a te po polsce jeżdża.


taka "rakla" z zestawu jest nawet ok, jak ją owiniesz właśnie w ręcznik papierowy, mikrofibrę lub np. jak ja kiedyś szmatka do czyszczenia okularów, screenów
tylko wtedy bo naprawdę szkoda śladów na foli (widoczne tylko z wewnątrz ale widoczne :P)

almado
01-04-2013, 13:17
passata b5 sedana ale folią słabą taką delikatnie ciemną jak kogoś interesuje to mogę wrzucić fotki tych dwóch aut, nie wiem gdzie reszta zdjęc może były na dysku co żonie się spalił a możliwości nie mam zrobienia im zdjęc bo ja się wyporwadziłem z polski a te po polsce jeżdża.

wrzuc Kolego jak mozesz tego passata :) dzieki z gory :)

GeGo
01-04-2013, 13:30
wrzuc Kolego jak mozesz tego passata dzieki z gory

proszę bardzo:
http://www.bankfotek.pl/image/1457942.jpeg

http://www.bankfotek.pl/image/1457943.jpeg

http://www.bankfotek.pl/image/1457944.jpeg

http://www.bankfotek.pl/image/1457946.jpeg

almado
01-04-2013, 13:55
dziekuje bardzo, jeszcze tylko zebym mial wszystko jasne, przednie boczne w ogole nie przyciemniane? tyl 30% czy moze wiecej?

GeGo
01-04-2013, 14:18
przednie boczne wcale nie przyciemniane a tył sedana folią light black 35%

Fortis
01-04-2013, 14:22
fajnie wygląda

GeGo
02-04-2013, 15:39
i ja dzisiaj kupiłem folie lidl ;P
teraz tylko czas znaleźć i pokleić ;)

DziQ
02-04-2013, 22:13
dokladnie lepsza pogoda chwila czasu i na czarno hehe.
Dzisiaj dostałem potwierdzenie moich przekonań że za słupkiem B możemy sobie zrobic co chcemy nawet farbą i żadnych nalepek atest nie atest nie potrzebne (to słowa diagnosty wg przepisów jak zaznaczył), a więc dla potomny śmiało :) tylne boczne i tyl do ściemniania.

przemek0113
03-04-2013, 02:20
Z tym atestem to nie wiem... Wszystko co montujesz do auta powinno mieć atest...

GeGo
03-04-2013, 08:34
a plyty osb w tylnych szybach dostawczakow to raczej atestu nie maja a jezdza.
ja zamowilem rakle z filcem wiec czekam na przesylke i pozniej pogoda i do dziela.

DziQ
03-04-2013, 17:57
specjalnie pytałem o ten atest, podobno wg prawa nie jest potrzebny.

CoastBasse
03-04-2013, 21:06
Kurczę może i ja bym coś zrobił na lato:)


Może ktoś wrzucić różne wartości przyciemnienia? :)

Najbardziej by mi pasowało coś takiego jak w tym linku

http://i42.tinypic.com/208yy4p.jpg

Ten kolega pisał że to 20 % ale to jest 20% przepuszczalności czy przyciemniania ? :)

Globi
04-04-2013, 00:03
20% przepuszczalności raczej ;) i folia tak troche.. granatowawo wyglada..

GeGo
04-04-2013, 09:45
20% przepuszczalności raczej i folia tak troche.. granatowawo wyglada..
wcale nie. zależy od producenta.

oznaczenie takie foli na zdjęciu to raczej poprostu BLACK

marcn24
04-04-2013, 11:19
są różne przecież, nie tylko black czy dark black
sa metalizowane czarne, Dark Blue, szara z odcieniem niebieskim, zielono-srebrno refleksyjna
do wyboru do koloru
jeżeli kolega pisał, że 20% to na pewno przepuszczalności światła

CoastBasse
04-04-2013, 17:47
sa metalizowane czarne,

Te mi się najbardziej podobają ale nie mogę znaleźć. Pewnie tylko w firmach mają albo ja tak szukam :)

GeGo
04-04-2013, 20:59
ale szybciej z taką folią o kontrol policji :P

CoastBasse
15-04-2013, 19:16
Dzisiaj próbowałem swoich sił. Kupiłem jakąś tanią folię na poczet nauki i powiem wam że chcę jak najszybciej przykleić właściwą :) Już wiem jakie błędy popełniałem itd:) największe problemy miałem z dobrym przycięciem folii. Tak to wyglądało :) Bo już folii nie ma....ale będzie :)

http://img545.imageshack.us/img545/1418/20130415182407.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/545/20130415182407.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


http://img716.imageshack.us/img716/7058/20130415182447.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/716/20130415182447.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Cinek
15-04-2013, 20:29
Dzisiaj próbowałem swoich sił. Kupiłem jakąś tanią folię na poczet nauki i powiem wam że chcę jak najszybciej przykleić właściwą :) Już wiem jakie błędy popełniałem itd:) największe problemy miałem z dobrym przycięciem folii. Tak to wyglądało :) Bo już folii nie ma....ale będzie :)

Tylną szybę też próbowałeś? :)

CoastBasse
15-04-2013, 20:35
Tylną szybę też próbowałeś?


Jeszcze nie :) Musze się nastawić psychicznie na nią. Ale jak nie dam razy raz, drugi, trzeci to spróbuję czwarty :hmm:

GeGo
15-04-2013, 20:36
no i gitara.
jakbys przyciemnił wszystkie to dopiero zobaczysz jaka szyba czarna będzie...

ja wczorak usunąłem napis z tylnej szyby IPS bla bla i miałem zamiar jutro przyciemniać a dziś w biurze usułyszałem jutro przyjdź na popołudniu ;/ a miałem mieć ranki

marunio
16-04-2013, 07:34
witam
ja przy wielkim wsparciu i pomocy ze strony kolegi GeGo spróbowałem swoich sił z przyciemnianiem i powiem, ze jest całkiem całkiem, zmarnowałem ze 2 rolki folii i w końcu jakoś wyszło. Pozniej wrzucę fotki bo auto u mechanika
pozdrawiam

GeGo
16-04-2013, 09:37
za pierwszym razem tez marnowalem folie teraz juz nie chociaz zdarza sie ze cos sie jeszcze nie uda ale zadko.
jak w sobote bedzie pogoda to ja swoje wreszcie przyciemnie no i mysle ze juz beda 18ki kola gotowe by zalozyc.

CoastBasse
17-04-2013, 18:33
Próba druga:)

Jedna strona zrobiona i kolejna zdobyta wiedza na ten temat :)

Ogólnie jestem zadowolony mimo paru niedociągnięć:)


Zdjęcia oczywiście robione Galaxy Ace więc sorry za ich jakość:)


http://img856.imageshack.us/img856/9567/20130417180735.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/20130417180735.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


http://img824.imageshack.us/img824/6696/20130417182121.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/824/20130417182121.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

GeGo
05-05-2013, 22:11
mój wyszedł tak
http://bankfotek.pl/image/1486175.jpeg

http://bankfotek.pl/image/1486176.jpeg

dodatkowo pasek przeciwsłoneczny:

http://bankfotek.pl/image/1486179.jpeg


więcej zdjęc tu:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/97573-Gegowóz?p=2118176#post2118176

CoastBasse
05-05-2013, 23:42
A ja wczoraj poległem..... Może to wina folii, może moja. Nie wiem.

Tomasz
06-05-2013, 07:20
@Gego. To ta folia z lidla? Tylną szybę robiłeś w jednym kawałku czy z łączeniem. Jest ona mimo wszystko trochę wypukła.

GeGo
06-05-2013, 14:56
A ja wczoraj poległem..... Może to wina folii, może moja. Nie wiem.
a na czym dokładnie??



@Gego. To ta folia z lidla? Tylną szybę robiłeś w jednym kawałku czy z łączeniem. Jest ona mimo wszystko trochę wypukła.
tak to ta z lidla dziś zrobię fotki z wewnątrz.
niestety ale na łączeniu po środku (nie jest to termokurczliwa folia więc nie udało mi się w jednym) ale tak że łączenia w środku prawie nie widać

CoastBasse
06-05-2013, 16:47
a na czym dokładnie??

Jak wiadomo szyba nie jest płaska i na obrzeżach robiły mi się takie fałdki, nie wiem jak to wyjaśnić. po prostu powietrze podchodziło i robił się taki pęcherz. Próbowałem podgrzać ale to nic nie dało. Później próbowałem z 2 elementów ale to samo. Później to już mi się pozaginała przez te fałdki jak z nimi walczyłem i poszła do kubła.

GeGo
06-05-2013, 19:39
mowisz o tylnej szybie?
te. faudki to normalna sprawa przy przyciemnianiu.

---------- Post added at 19:39 ---------- Previous post was at 18:00 ----------


tak to ta z lidla dziś zrobię fotki z wewnątrz.
no i zrobiłem :P
jak mówiłem łączenia prawie nie widać :)
http://bankfotek.pl/image/1486614.jpeg

żeby nie było aparat uchwycił tak jasno żeby zobaczyć różnice to tu:
http://bankfotek.pl/image/1486615.jpeg

no i jeszcze jedno tak ogólnie:
http://bankfotek.pl/image/1486616.jpeg

CoastBasse
06-05-2013, 21:48
mowisz o tylnej szybie?
te. faudki to normalna sprawa przy przyciemnianiu.

O tylnej. Boczne to pikuś :)

Muszę spróbować chyba lepszą folię kupić

przemek0113
06-05-2013, 21:50
faudki to normalna sprawa przy przyciemnianiu.Jeśli mówimy o folii, która nie jest termokurczliwa...

marunio
17-05-2013, 14:41
koledzy mam pytanie jak dodać zdjęcia, chciałem się pochwalić swoimi szybkami. ale niestety nie mogę dodać zdjęć?
pozdrawiam

GeGo
27-05-2013, 09:27
wejdz np na bankfotek.pl i wrzuc zdjecie jak sie zdjecie zaladuje bedziesz mial linki do zdjec do wrzucenia na forum

marunio
27-05-2013, 18:16
ok tak własnie zrobiłem
podaję linki
http://www.bankfotek.pl/view/1500386
http://www.bankfotek.pl/view/1500384
http://www.bankfotek.pl/view/1500391
http://www.bankfotek.pl/view/1500393
pozdrawiam

CoastBasse
27-05-2013, 19:09
marunio jaką folią to robiłeś? tylna szyba z jednego kawałka?

marunio
27-05-2013, 19:30
folia z lidla robiłem z 3 kawałków łączenia na paskach prawie niewidoczne
pozdrawiam

CoastBasse
28-05-2013, 11:34
Też tak próbowałem i lipa.( mówę o paskach pionowych) Nie mogę dorwać tej folii z lidla.

marunio
28-05-2013, 16:45
no ja też robiłem na tych pionowych paskach, folia do roboty jest w porządku tylko strasznie ciemna
pozdrawiam

GeGo
01-06-2013, 11:15
Też tak próbowałem i lipa.( mówę o paskach pionowych) Nie mogę dorwać tej folii z lidla.
pionowych????? albo się pomyliłeś i chciałes napisac poziomych albo se robotę utrudniasz i serio robiłeś pionowo ;P

robi się poziomo i przecina folię na pasku ogrzewania szyby :)

CoastBasse
02-06-2013, 09:17
pionowych?????

Pionowych :) są grubsze i myślałem że będzie łatwiej ale nic. Bałem się że jak zrobię poziomo to łączenie będzie widać ale chyba następnym razem tak zrobię skoro mówisz że łatwiej. Muszę poczekać na folię z lidla.

marunio
03-06-2013, 08:33
Też tak próbowałem i lipa.( mówę o paskach pionowych) Nie mogę dorwać tej folii z lidla.
pionowych????? albo się pomyliłeś i chciałes napisac poziomych albo se robotę utrudniasz i serio robiłeś pionowo ;P

robi się poziomo i przecina folię na pasku ogrzewania szyby :)
no właśnie ja robiłem łączenie na tych 2 pionowych no bo jak zrobić na tych poziomych, przecież one nie idą w prostej linii?
pozdrawiam

GeGo
04-06-2013, 21:13
no ja w kombiku nie mam pionowycb więc nie wiem jak to wygląda ale robię na poziomych i wychodzi pikuś

marunio
06-06-2013, 08:24
no ja w kombiku nie mam pionowycb więc nie wiem jak to wygląda ale robię na poziomych i wychodzi pikuś

na właśnie w kombiaku, a ja mam HB i na poziomych się nie da bo nie idą w linii prostej
pozdrawiam

boro1990
18-10-2013, 13:28
Będę przyciemniał szybki w przyszlym tygodniu folia termokurczliwa. Jakas relacje ktos by chcial

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

Cinek
16-11-2013, 19:03
Będę przyciemniał szybki w przyszlym tygodniu folia termokurczliwa. Jakas relacje ktos by chcial

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

Relacja jak najbardziej mile widziana :) Sam się przybieram do tego już prawie rok...