PDA

Zobacz pełną wersję : [Nadwozie] Czym zabezpieczyc auto po lakierowaniu?



MAG
02-11-2012, 00:46
Pytanko do speców.

Jutro odbieram swoj autobus od lakiernika (miałem naprawiany prawy bok plus robioną polerkę całej reszty auta) no i mam pytanie jak i czym najlepiej zabezpieczyc taki "świeży" lakier?

Kolor to ciemny granat, zwykły niemetaliczny lakier na którym wszystko błyskawicznie widać ...

Mav
02-11-2012, 01:10
Jesli faktycznie polerka bedzie zrobiona fachowo i bedziesz chcial trwale zabezpieczyc to szedl bym w kierunku CarPro CQuartz, GTechniq C1 lub 4nano Lack Protect 3D.

blaszczu
05-11-2012, 14:50
Jesli faktycznie polerka bedzie zrobiona fachowo i bedziesz chcial trwale zabezpieczyc to szedl bym w kierunku CarPro CQuartz, GTechniq C1 lub 4nano Lack Protect 3D.

Popieram przedmówcę. Osobiście wątpie w profesjonalną polerkę od lakiernika - nie raz już musiałem klientom poprawiać takie "fachowe" polerki :) Jeżeli nie chcesz iść w kwarc to ewentalnie możesz pomyśleć o zestawie cleaner Dodo Juice Lime Prime + wosk Finish Kare 1000P HI - idealny, trwały zestaw na zimę ;)

bartekk
05-11-2012, 17:48
Dodo Juice Lime Prime + wosk Finish Kare 1000P HI

No właśnie na KA piszą że podobno ten wosk nie za bardzo lubi się z wymienionym przez Ciebie cleanerem. Użyłem go przed położeniem Dodo, przed FK dałem sobie spokój i użyłem jedynie IPA. Może niesłusznie? :niewiem:

Co możesz więcej powiedzieć o połączeniu DJ Lime Prime i FK1000P, zwłaszcza w kontekście trwałości?

Mav
06-11-2012, 00:32
Osobiście wątpie w profesjonalną polerkę od lakiernika - nie raz już musiałem klientom poprawiać takie "fachowe" polerki
Zgadzam sie blaszczu. Ale musze przyznac z reka na sercu... Na krakowskim rynku w ciagu ostatniego 2,5 roku baaaardzo sie poprawila jakosc polerowania przez lakiernikow. Zaczynaja zauwazac, ze G3 to nie jest jedyna pasta polerska, a do prawidlowej polerki nie moze sluzyc wiertarka :bigok: I znam niejednego lakiernika w Krakowie, ktory zrobi polerke tak, ze "wstydu nie ma" biorac pod uwage ile lakiernicy poswiecaja czasu na polerowanie.