PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] tester kodów błędów



Meli
09-05-2006, 10:41
Witam. Przymierzam się do wykonanie testera kodów błędów. Samo wykonanie testera jest proste. Interesuje mnie jak odczytujecie błędy (tabelkę z kodami błędów już posiadam). Jakie czynności trzeba wykonać aby dokonać diagnozy.

fuel111
09-05-2006, 12:16
A poszukaj w historii było o tym. Najważniejse, że masz kody
poszo na Priv co nie co.

Henryk
09-05-2006, 14:15
Podłączasz tester do auta.Wstawiasz zworkę w odpowiednie piny gniazda.Przekręcasz kluiczyk w pozycję kontrolki i po ok 15 -20 sekundach dioda zaczyna błyskać emitując najpierw kody twarde( bieżące sprawdzenie czujników i ich połączeń) a następnie po przerywniku (kod oddzielajacy kody twarde od miękkich 010 czyli dłuższa przerwa i jeden błysk) kody miekkie czyli kody zapamiętane z jazdy emitowane z pamięci urządzenia sterującego.
Po włączeniu kluczyka podczas oczekiwania na kody uruchomi się na chwilę wentylator chłodnicy.
Mozna również wykonywać test dynamiczny czyli na pracującym silniku ale to wymaga wykonywania poleceń które są emitowane w trakcie testu i jest to już troszkę bardziej skomplikowane.Test ten wymaga już troszkę więcej uwagi ale za to może nam udzielić również sporo interesujacych informacji np o ciśnieniu sprężania w poszczególnych cylindrach włącznie.

Meli
09-05-2006, 16:40
I tak wspólnymi siłami sobie poradziliśmy. Teraz mam problem gdyż wyskoczył mi błąd 337. Wiem co on oznacza, tylko nie wiem gdzie poszukiwać jego przyczyny (doradźcie mi od czego zacząć). Z góry dziękuję. :bigok:

Henryk
09-05-2006, 16:47
Tutaj masz rozmieszczenie poszczególnych czujników http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10533

337 to przetwornik różnicy cisnień albo regulator podciśnienia...z tego co pamiętam z głowy.
W poscie do którego podałem Ci link pokazałem dokładnie gdzie co się znajduje
Powiedz jeszcze tylko czy masz 337 w kodach twardych czy miękkich ...bo od tego zależy dalsze postępowanie.

Meli
09-05-2006, 17:15
Jest on w kodach twrdych, i jeśli sie nie mylę to także w miękkich. W twardych napewno

Henryk
09-05-2006, 17:23
Więc oznacza to prawdopodobnie uszkodzenie przetwornika.Sprawdź jego wtyczkę i wiązkę ...jeżeli to jest OK to niestety przetwornik do wymiany.Najprościej jest pożyczyć na chwilę sprawny przetwornik i podpiąc go na chwilę do samej wtyczki elektrycznej.odzczytaj następnie ponownie kody.Z obszaru kodów twardych powinien natychmiast zniknąć 337...pozostanie tylko w kodach miękkich.Wówczas wiemy o co chodzi i po wymianie przetwornika resetujemy komp i robimy samoadaptację.
Jeżeli pojawia się błąd w kodach twardych oznacza to niestety uszkodzenie elektryczne elementu bądź jego podłaczenia.Pojawienie się kodu równiez w miękkich jest następstwem tej usterki....gdyż podczas pracy silnika zostaje zarejestrowany w pamięci brak lub usterka tegoż czujnika.Gdyby natomiast w kodach twardych nie pojawił się ten kod a pojawił tylko w miękkich wówczas możnaby doszukiwać się usterki gdzie indziej np: zapchany lub pęknięty któryś z wężyków pomiarowych biegnacych do przetwornika.Jak widać jest to wszystko dość logiczne...i jezeli spokojnie przeanalizujemy zasadę działania poszczególnych układów to przeważnie udaje się usunąć usterki tą metodą.
Bywaja niestety przypadki mniej logicze jak np kod 336 ( tylko w kodach miekkich) który męczył mnie dość długo a który jak się wreszcie okazało miał niewiele wspólnego z układem wydechowym

mascom
20-08-2008, 23:29
Witam.
Czy mógłbym otrzymać schemat wykonania testera oraz kody do niego na meila?
mascom@o2.pl
Pozdrawiam :)

bialy
28-10-2008, 13:04
Witam.
Czy ktoś mógłby podesłać mi schemat testera i kody błędów na maila bialymic@o2.pl
Z góry dziękuje.

Netoper
28-10-2008, 13:47
Schemat
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=184&mode=&order=0&thold=0

rustin
28-10-2008, 13:47
i ja bym prosil :) rustin@vp.pl a najlepiej jakby ktos tutaj umiescil

Pablox2000
29-10-2008, 08:19
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=49565&highlight=

Sprawdzone :) Kabelek zrobiłem i działa.
Pozdrawiam