PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wymiana oleju w skrzyni Jatco po zakupie auta.



Piter_Zacisze
16-11-2012, 11:43
Witam,
Ja wiem, ze juz bylo pewnie nie raz. Ale mam szybkie pytanie. Zakupilem auto na zegarach 183 000 km. Skrzynia pracuje plynnie, ale nie wiem czy byl wymieniany olej. Czy czekac jak cos sie zacznie dziac i dopiero wymieniac czy warto jeszcze teraz przed zima zainwestowac te 300 peelenow i wymienic?

Pit

rodan555
16-11-2012, 21:54
wymienić dłużej skrzynia pożyje.

kasuj
02-02-2013, 17:45
I co wymieniłeś? Ja dalej biję się z myślami wymienić czy nie? Nic się u mnie narazie nie dzieje ale nie chciałbym przespać sprawy. Z drugiej strony nie znam speca co by to porządnie wymienił i nie spartolił.

mrletter
08-02-2013, 21:07
Ja kupiłem z przebiegiem 203 tys. I to co spusćiliśmy to wogole juz nie przypominało oleju. A co do wymiany. Ja zrobiłem statyczną na dwa razy i planuje jeszcze raz bo przy takiej wymianie góra 60 % oleju spuścisz. Bo tak po pierwszej wymianie olej się wymieszał ze starym i starego zostało niechby 60 procent. druga wymiana i teoretycznie zostanie 30 procent starego.
I bliżej wiosny wymienie jeszcze raz i juz. A wymiana... jak jest kanał prosta sprawa. Nawet na forum jest fotorelacja.

U mnie poprawa po wymianie jest. Wczesniej jak wrzucił np 3 a dość mocno przyśpieszałem to były lekkie drgania. Teraz nie ma.

Sartan
12-02-2013, 11:11
Ja zmieniałem przy 150k i co zleciało ze skrzyni można zobaczyć w manualu.