PDA

Zobacz pełną wersję : Podniesienie mocy w 2.5 V6 ??



Krzysiek_WW
10-05-2006, 11:50
Witam,
czy jest możliwosc podniesienia mocy w MKIII 2.5 V6 170KM na wiecej koników ?? Jakis chiptuning...? Czy wogole ktos podnosil moc w tym silniku ?

Pozdrawiam,
Krzysiek

marcinch1
10-05-2006, 11:55
no jasne ze jest i to kilka
mniej kosztownych i bardziej
mniej to filtr olejowy
zmiana softu
bardziej chip okolo 1000 w lublinie
kontaktuj sie ze straitsem to ci powie wiecej szczegolow

Global
10-05-2006, 12:06
Można wszystko tylko zależy ile ma się na tuning przeznaczonej kasy? Bo V6 do tanich w modyfikowaniu nie należy. A najlepiej jechać na hamownie i zweryfikować te 170 KM a później zastanawiać się nad modyfikacjami.
Sam chiptuning niewiele da, przydał by się wydech, odpowiedni kolektor ssący z zimnym dolotem, ostrzejsze wałki i prawdopodobnie przekroczyłbyś 185 KM.

KarolRS
10-05-2006, 12:10
Jeżeli trzyma serie to na dolocie, kpl, wydechu, wałkach i strojeniu pękło by 200KM.

Ja bym na twoim miejscu kupił dedykowany dolot lub chociaż samą wkladke, dedykowany wydech oraz zrobił indywidualny program pod twój silnik.

Pozdrawiam.

krzys-68
10-05-2006, 12:16
no jasne ze jest i to kilka
mniej kosztownych i bardziej
mniej tofiltr olejowy
zmiana softu
bardziej chip okolo 1000 w lublinie
kontaktuj sie ze straitsem to ci powie wiecej szczegolowChyba chodzi o stozkowy powietrzny :metal

RWalentynowicz
10-05-2006, 12:22
Jeśli masz do wydania 5 tyś. $, to możesz nabyć dodatkowe 80 KM i 75 Nm. Wystarczy zgłosić się do Vortecha po turbo kit :satan:

krzys-68
10-05-2006, 12:40
Tylko o ile spadnie trwałosc silnika?
Bo przeciązenia wzrosna i to wielokrotnie :wall:

sebastian_z
10-05-2006, 13:51
Tylko o ile spadnie trwałosc silnika?
Bo przeciązenia wzrosna i to wielokrotnie :wall:

O silnik bym się raczej nie martwił. Gorzej może być z układem przeniesienia napędu. Standardowe sprzęgło, przeguby i półosie mogą dość szybko powiedzieć DOSYĆ!

PZDR

RWalentynowicz
10-05-2006, 14:04
Tylko o ile spadnie trwałosc silnika?
Bo przeciązenia wzrosna i to wielokrotnie :wall:

Wydaje mi się, że jeśli już ktoś decyduje się na modyfikowanie silnika za takie pieniądze to podwyższonym spalaniem się przejmować już zbytnio nie będzie...

Lowlander
10-05-2006, 16:53
Jeśli masz do wydania 5 tyś. $, to możesz nabyć dodatkowe 80 KM i 75 Nm. Wystarczy zgłosić się do Vortecha po turbo kit :satan:

To było turbo, czy sprężarka mechaniczna? Prawdę mówiąc nie widziałem jeszcze turbo do Durateca.

RWalentynowicz
10-05-2006, 17:38
Jeśli masz do wydania 5 tyś. $, to możesz nabyć dodatkowe 80 KM i 75 Nm. Wystarczy zgłosić się do Vortecha po turbo kit :satan:

To było turbo, czy sprężarka mechaniczna? Prawdę mówiąc nie widziałem jeszcze turbo do Durateca.

Właściwie miałem na myśli Vortech supercharger kit (4FS218).

krzys-68
10-05-2006, 18:34
Tylko o ile spadnie trwałosc silnika?
Bo przeciązenia wzrosna i to wielokrotnie :wall:

Wydaje mi się, że jeśli już ktoś decyduje się na modyfikowanie silnika za takie pieniądze to podwyższonym spalaniem się przejmować już zbytnio nie będzie...Nie o wysokosc spalania paliwa mi chodzi tylko wytrzymalosc mechaniczna jednostki napedowej i ukladu przenoszenia napedu :satan:

RWalentynowicz
10-05-2006, 18:38
Tylko o ile spadnie trwałosc silnika?
Bo przeciązenia wzrosna i to wielokrotnie :wall:

Wydaje mi się, że jeśli już ktoś decyduje się na modyfikowanie silnika za takie pieniądze to podwyższonym spalaniem się przejmować już zbytnio nie będzie...Nie o wysokosc spalania paliwa mi chodzi tylko wytrzymalosc mechaniczna jednostki napedowej i ukladu przenoszenia napedu :satan:

Pochrzaniły mi się posty. Sorki, wciąż stare Faxe mnie przyćmiewa... :wall:

Truszek
11-05-2006, 08:43
Trastek miał zwykłą V6 z silnikiem 195 koni - z tego co opowiadał to już takiego kupił i był fabrycznie przeprogramowany.
W ST200 te 200 kucy pochodzi z troszkę modyfikowanego silnika - między innymi ma chromowany kolektor ssący.
Kiedyś gadałem z mechasem i powiedział, że w życiu by nic nie ruszał w tym silniku, bo on za delikatny jest na jakiekolwiek modyfikacje.

RWalentynowicz
11-05-2006, 08:53
W ST200 te 200 kucy pochodzi z troszkę modyfikowanego silnika - między innymi ma chromowany kolektor ssący.

Że jaki ten kolektor jest? :satan: