PDA

Zobacz pełną wersję : Głośniki do przodu jakie?



rc23
05-05-2005, 00:57
Jak w temacie czy ktoś z tego wielce szacownego i zasłuzonego grona może mi podpowiedziec co kupić cena oczuwiście gra rolę ale ........drugoplanową :metal

Graluu
05-05-2005, 01:31
ja u siebie mam z tyłu i z przodu głośniki PYLE 5x7 250 W ( ale w tę moc do końca bym nie wierzył ) i bardzo sobie je chwalę. Lubię jak coś w samochodzie ładnie gra i one mi w zupełności wystarczają - niestety oryginalne fordowskie musiałem wywalić bo nie dało się ich słuchać.

z tego co się orientuję to dużo lepsze i pewnie droższe są głośniki JBL lub Infinity, z tym że raczej nie produkuję w rozmiarze 5x7, dlatego trzebaby zakładać przejściówki - ale z tym raczej nie powinno być kłopotu.

kuba87
05-05-2005, 01:58
Witam! Z własnego doświadczenia i z racji mojego zamiłowania do wysokiej jakości dźwięku proponuję Ci zainwestowanie w pare rzeczy: wygłuszenie drzwi matą bitumiczną ( można to z łatwością zrobić samemu bez płacenia firmom ''car audio'' ) to pozwoli Ci uzyskać lepsze warunki akustyczne we wnętrzu, brak rezonansów itp... No i sprawa najważniejsza głośniki. Standardowe głośniki w Mondeo to 5*7 lub 6*8 cali. Wybór głośników o tym rozmiarze jest wyjątkowo marny więc pomyśl nad okrągłymi 16 cm. Oczywiście bardzo ważne jest tutaj też przyzwoite radio. W przypadku zwykłego systemu audio nie ma potrzeby moim zdaniem inwestować w dodatkowy wzmacniacz ponieważ to co może dać radio samochodowe przyzwoitej klasy w zupełności wystarczy. Natomiast co do samych głośników jeszcze: ja mam u siebie Pioneery TS-G670M http://www.walmart.com/catalog/product.gsp?product_id=2569443 i jestem bardzo zadowolony. Polecam Ci generalnie firmę Pioneer. Ich sprzęt jest naprawde dobry a przy okazji nie extremalnie drogi. Inna sprawa, że w przypadku Mondeo kupując lub robiąć przejsciówki z originalnego speakera na 16 cm masz problem załatwiony. Możesz oczywiście iść dalej w montaż woofera w drzwi i tweetera w słupek ale to troche zabawy... przeróbka samochodu. Moim zdaniem nie warto. Polecam Ci zrobienie tak jak mówie: wygłuszenie, przejściówki i dobre głośniki. Ewentualnie wymiana okablowania w samochodzie, zwrotnice + wzmacniacz. Narazie kończe bo już nie wiem o czym pisać, za dużo tego. Masz pytania to wal śmiało tu albo na maila z profilu ( zaraz uzupełnie ) a będę starał się pomóc jak mogę. Pozdrawiam

vMZe
05-05-2005, 08:51
Ja szykuję się do wymiany na JVC z serii 651 - to głośnik + zwrotnica + gwizdek. Co prawda cena trochę odstrasza, ale wycofują je z rynku bo wchodzi nowy model więc będą wyprzedaże.
Poszukaj na www.jvc.com.pl
Pozdrawiam
vMZe

RWalentynowicz
05-05-2005, 09:17
Jak w temacie czy ktoś z tego wielce szacownego i zasłuzonego grona może mi podpowiedziec co kupić cena oczuwiście gra rolę ale ........drugoplanową :metal

Wszystko zależy od kasy jaką dysponujesz. Ja stoję na stanowisku, że najleopszym elementem toru akustycznego winny być głośniki. Także sky is the limit. Mogę polecić zestawy firm, które sprawdziłem na własnej skórze: JBL, Infinity, Kicx. Druga sprawa, że należałoby zapewnić przetwornikom możliwie dobre warunki pracy. I tak, wytłumienie matą bitumiczną drzwi (broń boże przed markową kosztującą majątek - vide Dynamat bo grozi bankructwem a efekt ten sam), dorobienie dystansów z conajmniej 10-cio milimetrowego MDF-u, wymiana przewodów na "bardziej odpowiednie". Tak przygotowane drzwi z dobrymi głośnikami powinny zagrać satysfakcjonująco nawet z tanim odtwarzaczem cd...

Miłej zabawy

Bert_777
05-05-2005, 10:29
A co powiecie na to?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49889711

Zamierzam właśnie nabyć drogą kupna.

STraits
05-05-2005, 10:31
Zdecydowanie Hertz ESK570

Bert_777
05-05-2005, 10:33
A to dlaczego?! Lepsie? A ile kosztują?

pingwin
05-05-2005, 11:29
Ostatnio montowalem dwudrozne Pioneery 165mm TSG 1748 + przejsciowki made by Norauto. Calosc (4 szt.) kosztowala ponizej 400PLN, montaz bez problemow, jakosc - rewelacja. Jezeli szukasz dobrej jakosci ale do normalnego odsluchu, to polecam z czystym sumieniem.

Glosniki o ktorych pisze, przenosza ladnie w calym pasmie, jezeli chcesz bardziej agresywnego brzmienia (bassy i soprany, ale z wytlumionymi tonami srednimi) to ponoc Magnaty wlasnie tak graja.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Bert_777
05-05-2005, 11:42
nie zależy mi na agresywnym brzmieniu, ale rzeczywiście chcę zgubić trochę środka. Kurczę, jednak mam gdzieś zakodowane w głowie, że dobre głośniki to JBL itp. a Magnaty kojarzą mi się najbardziej ze sprzedażą jarmarczną.
Gdyby można było tego jakoś posłuchać...

pingwin
05-05-2005, 12:16
Posluchac mozna bez problemow... idziesz do jakiegokolwiek wiekszego sklepu z takim stuffem (Media Markt, Norauto) i prosisz zeby Ci piscili po kolei jedne i drugie (i trzecie, i czwarte...). Nie ma problemu. A przeciez kupowac nie musisz u nich.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Bert_777
05-05-2005, 12:30
Tak niczego się nie usłyszy. W sklepie głośniki są podłączone do innego źródła i odsłuch odbywa się w skrajnie innych warunkach niż te, panujące w aucie, w którym będą naprawdę zamontowane.

Borro
05-05-2005, 12:31
nie zależy mi na agresywnym brzmieniu, ale rzeczywiście chcę zgubić trochę środka. Kurczę, jednak mam gdzieś zakodowane w głowie, że dobre głośniki to JBL itp. a Magnaty kojarzą mi się najbardziej ze sprzedażą jarmarczną.
Gdyby można było tego jakoś posłuchać...

Słuchałem JBL GTO u kumpla w autku i szczerze mówiąc obaj byliśmy lekko rozczarowani ich brzmieniem. Możliwe, że to była wina średniej klasy odtwarzacza ale po wymianie na radyjko MP3 Pioneera nadal było niewiele lepiej.
Ja mam z tyłu Infinity (5x7) i grają bardzo ładnie. Z przdu mam właśnie Magnaty z gwizdkami i jak za te pieniądze to są całkiem całkiem. Niestety tak jak ktoś wczesniej pisał bez wytłumienia drzwi, żaden głośniczek nie zagra idealnie :(
Najprostrzym moim zdaniem rozwiązaniem jest dorzucenie basika do kufra i wtedy całość gra już zdecydowanie lepiej.
Fakt faktem, że podczas projektowania Mondka nie uwzględniono potrzeb audiofili. Już kiedyś o tym pisałem --> słuchałem oryginalnego sprzętu w Oplu Vectrze B i Mondek wypada przy nim bardzo cieniutko

zoltek
05-05-2005, 13:51
Podobnie jak kolega BORRO mam założone Infinity /model REF 6802cf/ i jestem z nich bardzo zadowolony.
Wcześniej miałem założone "na próbę" PYLE i jak dla mnie różnicy w porównaniu z fabrycznymi głośnikami nie było żadnej.
Co prawda Infinity są dwa razy droższe od PYLE ale na prawdę warto było zainwestować te pieniądze.

larky
05-05-2005, 14:03
Ostatnio montowalem dwudrozne Pioneery 165mm TSG 1748 + przejsciowki made by Norauto. Calosc (4 szt.) kosztowala ponizej 400PLN, montaz bez problemow, jakosc - rewelacja. Jezeli szukasz dobrej jakosci ale do normalnego odsluchu, to polecam z czystym sumieniem.

Glosniki o ktorych pisze, przenosza ladnie w calym pasmie, jezeli chcesz bardziej agresywnego brzmienia (bassy i soprany, ale z wytlumionymi tonami srednimi) to ponoc Magnaty wlasnie tak graja.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Przez Ciebie sobie kupiłem przed chwilą na Allegro takie Pioneery :)
Pójdą na tył zamiast fordowskich bo z przodu mam Magnaty z gwizdkiem

pingwin
05-05-2005, 14:13
Przez Ciebie sobie kupiłem przed chwilą na Allegro takie Pioneery :)
Pójdą na tył zamiast fordowskich bo z przodu mam Magnaty z gwizdkiem

No to mam nadzieje, ze bedziesz zadowolony :beer:

Pozdrawiam,
pInGwIn

rc23
06-05-2005, 01:40
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem :pad: :pad: